Menu Close

DIDELIS PRIZAS – ĮSPŪDINGA DIENA LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIME

Sausio 27 dienos įvykių, įspūdžių, jausmų retrospektyva. Mažos mokyklėlės, mažų mokinių, darnios bendruomenės, stiprios komandos DIDELI PASIEKIMAI. Stipri, pergalėmis pažymėta metų pradžia. Laimėjome Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos, Lietuvos kariuomenės organizuotą edukacinį projektą Lietuvos Respublikos moksleiviams “AŠ ESU PILIETIS”. Prizas – nuotaikinga, kūrybinga ir kupina įvairovių diena su “viskas įskaičiuota”. Nuo ankstaus, ankstaus ryto 2a klasės mokiniai, mokinių tėvai, kūrybinė komanda leidosi į kelionę. Tik jie dar nežinojo kiek daug įspūdžių, nuotykių, neatrastų atradimų laukia. Atvykę į Vilnių skubėjome į spaudos konferenciją – mūsų kūrybinio darbo pristatymą, atsakinėjome į pateikiamus klausimus. Spaudos konferenciją galite peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=L9eQN05w7wE 
Po įdomios patirties būnant spaudos konferencijos epicentru, mūsų laukė edukacinė pažintinė programa Seimo rūmuose. Pirmiausia, turėjome galimybę apžiūrėti Seimo posėdžių salę. Ten susitikome su Seimo nare Angelija Jakavonyte. Maloni, nuoširdi seimo narė ne tik su mumis pabendravo, bet ir mokyklos bibliotekai padovanojo knygą, bei pažadėjo apsilankymo Mažeikiuose metu su mumis dar kartą susitikti. Apžiūrėję nuostabius Kazio Morkūno vitražus žingsniavome į A.M. Brazausko salę, kurioje priimamos tik ypatingos Seimo svečių delegacijos. Čia mūsų laukė staigmena – susitikimas su LR Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen! Visi kartu sėdėjome prie vieno stalo su seimo pirmininke! Mokytoja Daliutė Vadeikienė sėdėjo labai ypatingoje vietoje – vietoje kurioje sėdi tokie garbingi svečiai kaip, kad karalienė Elžbieta II-oji. Turėjome progą nuoširdžiai pabendrauti, užduoti rūpimus klausimus. Mums taip pat buvo suteikta galimybė savo įrašą palikti LR Seimo svečių knygoje. „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokinių vardai įrašyti į istoriją. Seimo pirmininkė įteikė mokytojai ir 2a klasei padėkas už dalyvavimą, sulaukėme ir puikių dovanų. Po interviu su žurnalistais (https://tv.lrytas.lt/…/lietuvos-mokyklos-varzesi… ) keliavome į Kovo 11-osios salę, kurioje mūsų laukė ir maloniai priėmė seimo narys Eugenijus Gentvilas. Jis mums suteikė daug istorinių žinių apie Lietuvos nepriklausomybės atgavimą. Tikram žemaičiui, tikri žemaičiai – Deimilė ir Smiltė deklamavo eiles Žemaičių kalba! Pasistiprinę, papietavę vykome į Gedimino štabo batalioną Visoriuose, kur mūsų laukė speciali programa kariniame dalinyje. Susipažinę su kario kasdienybe, ginkluotės įvairove, pasportavę, atsigėrę kareiviškos arbatos išvykome namo. Dėkojame Lietuvos kariuomenei už dovanas vaikams!
Ši diena vaikų ir mūsų visų atmintyje išliks ilgam. Tai auginančios, platesnę pasaulėžiūrą, žinojimą kuriančios, nekasdienės, ypatingos patirtys.
Skip to content