Mokslo metus užbaigus…

Štai ir baigėsi mokslo metai. Ta proga mokyklos bendruomenė išvyko į edukacinę kelionę į Joniškėlį. Aplankėme Karpių dvarą bei kitas įžymias vietas. Likome sužavėtos gido pasakojimu bei Joaldos šeimininkų svetingumu ir nuoširdumu…

Vasaros mokyklėlė

Mokykloje nutilus ketvirtokų balsams, joje vėl skambėjo juokas, šurmulys…Sugužėjo būsimieji pirmokai susitikti su savo mokytojomis. Jie žaidė, šoko, atliko įvairias užduotis, stengėsi įrodyti, kad jau gali tapti mokiniais…

Akimirkos iš paskutinio skambučio šventės mokykloje…

Žmogus nepakeičiamas laike, nepakartojamas žemėje. Kiekvienas skleidžia gyvenime savo šviesą – ryškią ar blankią, tačiau ypatingą. Istorija skaičiuoja šimtmečius, žmogus – metus, valandas, dienas, o vakar mūsų mokyklos bendruomenė skaičiavo atsisveikinimo su ketvirtokais akimirkas.
Birželio 6 dieną Žiburėlio pradinėje mokykloje, vyko ketvirtokų išleistuvių šventė, kurios organizatoriai trečiokai savo vyresnius draugus sveikino gražiais linkėjimais, dainomis bei šokiais, o 4-okai išleistuvių šventėje deklamuodami ir šokdami prisiminė savo keturis metus mokykloje ir atsisveikino su vaikyste. Šiltos, širdį virpinančios eilės, padėkos žodžiai mokytojoms, mokyklos bendruomenei, tėveliams sugraudino visus šventės dalyvius.
Vakar jie gavo pirmą svarbų savo darbo įvertinimą – pradinės mokyklos baigimo pažymėjimą. Jie žengia svarbų žingsnį. Gal jis dar ne toks didelis, nedrąsus, tačiau tai pirmas žingsnis tolyn nuo vaikystės.
Štai ir didelio kelio pradžia.

PUG vaikai sveikino savo draugus ketvirtokus ir jų mokytojas Viliją ir Liną. Linkėjo gražios vasaros, naujų draugų ir nepamiršti senų ⚘

Mūsų bendruomenės nuoširdi malda, dėkojant už Mokslo metus

Smagios akimirkos picerijoje…

Ačiū Augusto S. tėveliams už šiltą priėmimą. Vaikai sakė, kad valgė pačias skaniausias picas, nes patys padirbėjo … Grįžo apdovanoti saldumynais. 😊 Dėkojame Mokytojai už kūrybingas užduotis 😊 Puiki vasaros pradžia 😊

2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja smagiai leido laiką muziejuje. Ten vėsu ir gera:)))

2a ir PUG vaikai sveikino vasarą  🎈

4 b klasės mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja turiningai praleido laiką sportuodami…

Įdomi ir prasminga (2a ir PUG mokinių) edukacija Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

2 b klasės mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja turiningai praleido laiką minant Žvėrinčiaus takelius, kopiant į Šatrijos kalno viršūnę bei stebint šildančiąją amžinąją ugnį, taip pat – atrakcijas Pavirvytėj. Oras nelepino, tačiau emocijos liejosi per kraštus, o atrastojo lobio turbūt užteks dar ilgam…

Būrelio „Tyrinėk, atrask“ mokiniai atliko bandymą – gamino „limonadą“. Deja, ragauti jo negalima.

Gegužės 24 diena 3b ir 4b klasės mokiniams ilgam paliks malonius prisiminimus iš ekskursijos po Klaipėdą. Mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Dragūnų kariniame batalione ir susipažinti su kario gyvenimu bei jo ištvermę ugdančia kasdienybe. Ne vienam buvo nauja patirtis keltis keltu ir apsilankyti jūrų muziejuje. Daug malonumo patyrėme stebėdami delfinų pasirodymą. Kartu praleistas laikas dar labiau sutvirtino klasės kolektyvą.

3a klasės mokiniai aplankė Kamanų rezervatą. Nauji potyriai žavi. Įsitikinome, kad gamta – visų namai. Žinioms įgyti ir smalsumui patenkinti ribų nėra…

Mūsų mokyklos mokinukai smalsūs ir žingeidūs. 2b ir 3a klasės mokiniai gegužės 22 d.  lankėsi senojoje Viekšnių vaistinėje, dalyvavo edukaciniame užsiėmime Viekšnių menų centre. Mokytis ir pažinti pasaulį kitaip – visada įdomiau…

4 a ir 4 b klasės mokiniai myli ir saugo gamtą, nes žino, kad ji -visų namai. Yra sakoma, kad norint prasmingai nugyventi gyvenimą, reikia pasodinti medį, pastatyti namą bei užauginti vaikus. Ketvirtokai žengė pirmąjį žingsnį – pasodino savo klasės medelį. Ši augs, stiebsis ir mokinukai, tikėdami, kad jų vaikiškos svajonės sunoks tikėjimo, atkaklumo ir gerumo vaisiais.

Gegužės 16 dieną Žiburėlio pradinės mokyklos mokiniai Mažeikių moksleivių namuose stebėjo teatro studijos „Atžalynas“ spektaklius. Priešmokyklinės ugdymo grupės ir pirmų klasių mokinius sužavėjo spektaklis „Jungos ir piratai“, kuriame pikta ragana pagrobė iš vaikų visas knygas, nes ji pati norėjo viską mokėti, o vaikus palikti be žinių. Tačiau drąsi kapitonė ir jungos leidosi į kelionę knygų vaduoti. Jų tykojo pavojai, susitikimas su plėšikais, bet viskas baigėsi laimingai. Antrų, trečių, ketvirtų klasių mokinius užbūrė spektaklis „Poliana“, kuriame pasakojama istorija apie mergaitę išmokiusią apylinkės žmones žaisti „džiaugsmo žaidimą“, nes džiaugsmas yra svarbiausias krumpliaratis, kurį išjudinus ima suktis ir linksmai ūžti visas kasdienio gyvenimo mechanizmas.

Džiugi žinia. Pradinių klasių rajoniniame Meninio skaitymo konkurse mūsų mokyklos 3a klasės mokinė Rugilė Stonytė tapo laureate. Sveikiname Rugilę ir džiaugiamės rezultatu.

 

Muzika žiedų ir vėjo

Mūsų mokyklos „Dainorėlių“ ansamblio vaikai dalyvavo respublikiniame muzikos festivalyje „Muzika žiedų ir vėjo“. Juos rengusi mokytoja Jolanta Golovanova džiaugėsi puikiu ansambliuko pasirodymu.

 

 3a klasės mokiniai turėjo galimybę išbandyti anglišką margučių ridenimo tradiciją. Mokiniai surengė margučių ridenimo nosimi varžybas. Smagumėlis mokytis, išbandyti tai, ko išmokai. Įdomu mokytis kitaip…

 

Akimirkos iš respublikinės konferencijos …

Balandžio 25 dieną Viekšnių gimnazijoje vyko respublikinė gamtotyrinė – kraštotyrinė konferencija „PER PAŽINIMĄ – Į IŠSAUGOJIMĄ.“ Mokytoja metodininkė Alė Vizgirdienė skaitė pranešimą ,,Ką gali knyga“.

 

Akimirkos iš pavasarinės mugės mokykloje…

3b klasės edukacinė pasaulio pažinimo pamoka Gabijos gimnazijoje.

3a klasės mokiniai klausė visuomenės sveikatos slaugytojos pranešimo apie sveiką mitybą. Dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, kurių metu gamino sveikuoliškus sumuštinius, ragavo daigintas daržoves, žalumynus. Nuo šiol mokinukai gebės savarankiškai ruošti pusryčius sau ir palepinti šeimos narius sveikais užkandžiais.

Meninio skaitymo konkursas

Diena su knyga

 „Žiburėlio“ pradinė mokykla kovo 29 dieną sukvietė Mažeikių rajono ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikus ir jų pedagogus paminėti Žemaitijos metus  tradiciniame etnokultūriniame projekte „Pupų pėdielis 2019“ . Šventė organizuojama  mokykloje jau septintus metus ir skirta skatinti žemaičių tarmės vartojimą, puoselėti jos autentiškumą ir augančios kartos tautinį identitetą.

Kadangi svečių ir dalyvių vis daugėja, ,,Pupų pėdielis“ jau antrus metus pažymimas kultūros centro šokių salėje. Šiemet šventėje dalyvavo „Pavasario“, Tirkšlių Juozo Vitkaus – Kazimieraičio pagrindinių mokyklų, „Ventos“ progimnazijos, K. Jagmino pradinės bei Auksūdžio daugiafunkcinio centro-mokyklos mokytojai ir mokiniai, taip pat ir  „Žilvičio“, ,,Eglutės“, ,,Delfino“ lopšelių darželių vaikai ir jų pedagogės. Nepamiršo šventės ir Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus atstovės vyr. specialistės Ana Kelpšienė ir Violenita Juškevičiūtė.O  visus apjungė ir žemaitiškiems šokiams pakvietė„Pupų pėdielio“šventės iniciatoriai – ,,Žiburėlio“ mokinukai ir etnokultūrinio būrelio ,,Gorgolioks“ nariai bei Mažeikių folkloro ansamblio ,,Alksnioka“ muzikantai.

,,Pupų pėdielyje“ kiekvienos ugdymo įstaigos komandos nariai kalbėjo žemaičių tarme ir pristatė tradicinius žemaitiškus patiekalus bei žemaičių valgymo ypatumus. Visi dalyviai ant scenos demonstravo ne tik savo gebėjimą kalbėti tarmiškai, bet gebėjimą suvaldyti didesnę nei 200 vaikų auditoriją,  vaidybinius gebėjimus. Pristatymus keitė tradiciniai žemaitiški šokiai, kurių nemokantys, galėjo išmokti šokti čia pat salėje, nes  visi,,Žiburėlio“ vaikai buvo pasiruošę svečius ne tik pašokdinti, bet ir pamokyti.Dar smagiau šokti pagal gyvai skambančią muziką.Nenuilsdami grojo „Alksniokų“ muzikantai su vadove.  Todėl sėdėti niekas ir nenorėjo, nes kojos pačios kilnojosi ir trypė įtraukdamos visus dalyvius.

Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 4 dieną mūsų mokykloje buvo minima Pasaulinė sveikatos diena. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Ataitė – Truchlec visą mokyklą sukvietė į visuotinę mankštą.

Mankštą reikia daryti kasdien, o kad ji būtų smagesnė, darom ją kartu su muzika. Todėl visi kartu linksmai mankštinomės skambant Kapitono Flinto dainai ir smagiai straksėjom šokdami ančiukų šokį.

Edukacinė išvyka

Karjeros diena Mažeikių rajono Savivaldybėje

Kovo 26 d., Mažeikių rajono savivaldybėje skambėjo vaikų balsai – žingeidūs Mažeikių „Žiburėlio“ pagrindinės mokyklos ketvirtokai ir juos lydintys pedagogai skubėjo į susitikimą su Savivaldybės meru Antanu Teniu ir Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskiene.
Dauguma iš atėjusiųjų Savivaldybėje lankėsi pirmą kartą, tačiau visi buvo drąsūs ir apipylė Savivaldybės vadovus klausimais apie miesto tvarkymą, darbą Savivaldybėje. Klausė, ar sunku būti meru, ko ir kur reikia mokytis, norint juo tapti. Pateikė ir pasiūlymų, kaip skatinti žmonių sąmoningumą ir neteršti aplinkos. Savivaldybės meras trumpai pristatė Savivaldybės veiklą, valdymą, o po to pakvietė vaikus „pasimatuoti“ mero kėdę. Norinčiųjų netrūko – visi, vienas po kito, atsisėdo ir įsiamžino mero darbo vietoje.
Vaikai taip pat lankėsi Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje, kur sužinojo apie šio skyriaus darbą: kalbėta apie vaikų gimimo, santuokų registracijas, papasakota apie metrikų svarbą ir kokie duomenys saugomi visą gyvenimą. Kai kurie surado net savo gimimo įrašus. O po to, skambant F. Mendelsono maršui, įžengė į naujai suremontuotą santuokų ceremonijų salę.

3b klasės mokiniai Karjeros dieną paminėjo apsilankydami Mažeikių Sodroje. Daug džiaugsmo patyrė galėdami apsilankyti darbo kabinetuose, pasimatuoti direktorės kėdę ir pasėdėti prie jos darbo stalo. Dėkingi darbuotojoms už suteiktas žinias, šiltą priėmimą ir gausias dovanas.

 

Pilietiškumo pamokos su kariūnu Evaldu

Priešmokyklinės grupės vaikai išbandė piešimą ant vandens ( Ebru menas)

„Žeima, žeima, biek iš keima“

Akimirkos iš vasario 16-osios…

Vasario 16-ąją, ypatingą ir visai Lietuvai įsimintiną dieną, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Didžiojoje salėje iškilmingai buvo apdovanota dvylika laureatų, pelniusių nominacijas už socialinės-ekonominės plėtros spartinimą 2018 metais mūsų rajone. Mažeikių rajono savivaldybės Apdovanojimų komisijos siūlymu ir mero A. Tenio potvarkiu, nominacija „2018 metų etnokultūros puoselėtojas“ skirta Raimondai Česnauskienei. Sveikinimai:)

Žiemos pramogos

Akimirkos iš edukacinės pamokos apie linus…

Mokyklos mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje, kurios metu sužinojo daug naudingos informacijos apie liną. Jį pažino visais pojūčiais: klausėsi, kaip kalba sėklos lino galvelėje, ragavo linų sėmenis ir aliejų, uostė jį. Tarp pirštų trindami lino kotelį, išgavo plaušą. Išklausę įdomios pasakos, suprato, kad linas išgyvena tikrą kančią, kol tampa žmogaus maistu ir rūbu.

,,Žiburėlio” pradinės mokyklos bendruomenė sausio 11 d. 8 val. tradiciškai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija”, kurios metu pagerbtas 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas. Visuose mokyklos languose uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės.

Šv. Kalėdos yra svarbiausia metų šventė – baigiasi metai, grįžta saulė. Šios šventės laukimas toks pat svarbus kaip ir pačios Kalėdos. Mokykloje visi stengiamės, kad pajustume bendrumo jausmą, mokomės būti kartu ir tuo džiaugtis, o stebuklą taip pat kuriame kartu. Šventiškai papuoštos mokyklos erdvės nuteikia geriems darbams, prasmingas bendravimui ir ateities planų kūrimui. Ačiū visiems, kurie prisidėjo puošdami ir gražindami mūsų mokyklą.

Džiugios akimirkos iš mokykloje vykusio tėvelių ir mokytojų protų mūšio. Dėkojame tiek tėveliams, tiek mokytojoms už gerą nuotaiką, entuziazmą ir geranoriškumą 

Akimirkos iš adventinio renginio…

„Žiburėlio“ mokyklos mokiniai jausmingai sutiko advento pradžią. „Šviesos klubo“ mokiniai inscenizavo ir įprasmino advento vainiką, „Dainorėliai“ giedojo ir dainavo, mažieji šokėjai „Boružiukai“ vainiką „pynė“ šokiu.

Kalėdų belaukiant…

Degant pirmai advento žvakei, vaikai pasiryžo visą advento laiką skirti tik geriems darbeliams. Linkime daug gražių gerumo ir meilės darbelių!

Sulaukėme svečių…

Mokykloje svečiavosi priešmokyklinių grupių vaikai iš l/d „Eglutė“, „Žilvitis“ bei „Bitutė“. Kai kurie vaikai susitiko su savo būsimomis mokytojomis 

Kokios spalvos yra šviesa? Į šį klausimą 3 b klasės mokiniams padėjo atsakyti pasaulio pažinimo pamokoje atliktas bandymas. Bandymui mokiniai naudojo „Skittles“ saldainiukus, kurie visus vilioja ryškiomis spalvomis ir skoniu. Pasirodo, kad spalvos – dažai. Sušlapinti guminukai „atidavė“ savo spalvą ir lėkštutę nudažė vaivorykštės spalvom. Buvo gražu ir labai smagu stebėti bandymą.

Akimirkos iš technologijų pamokos…

3b klasės mokiniai per technologijų pamoką iš senų ir niekam nebereikalingų laikraščių „statė“ pilį. Darbas vyko grupėse. Tikslas buvo pastatyti tvirtą ir kuo aukštesnę pilį. Pamokos pabaigoje kiekviena grupė pristatė savo kūrybinį darbą ir galėjo pasididžiuoti puikiai pavykusiu statiniu.

Edukacinis renginys apie porceliano raštus

4 a klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame renginyje apie porceliano raštus. Pastarasis vyko išmaniojoje mokykloje. Ketvirtokai ne tik susipažino su porceliano atsiradimo istorija, patys tapė ant porceliano lėkštučių, bet ir smagiai laiką leido prie stalo žaidimų, lego detalių. 🙂

Linksmas ir nuotaikingas tolerancijos dienos rytas mūsų mokykloje 

Akimirkos iš būrelio„Tyrinėk, atrask“ …

Būrelyje ,,Tyrinėk, atrask!“ mokiniai išbando magneto ,,galią“. Smagu tyrinėti žaidžiant🙂

Edukaciniai užsiėmimai muziejuje

Edukaciniai užsiėmimai muziejuje suteikė galimybę išgirsti muziką kitaip. Mokiniai ne tik susipažino su lietuvių liaudies instrumentais, atsiradimo istorijomis, bet ir patys išbandė instrumentų skambesį.  Vadovaujant muziejininkui Vytautui, vaikai smagiai atliko muzikines interpretacijas. Spręsdami kryžiažodį, pritaikė žinias apie neįprastus liaudies instrumentus. Smagu, kai mokymasis teikia džiaugsmą. Ačiū už prasmingai praleistą laiką.🙂

Akimirkos iš pamokų apie Angelus Sargus…

Ateidamas į pasaulį, kiekvienas vaikas atsiveda savo Angelą sargą. Tokiomis mintimis mokiniai pradėjo neįprastą pamoką, kurią mums dovanojo Šiaulių Angelų muziejaus darbuotojai. Dėkojame jiems už naują patyrimą, už galimybę susikurti savo Angelą sargą.

Europos sveikos mitybos diena

Lapkričio 8 d. ,,Žiburėlio“ mokyklos mokiniai prisiminė Europos sveikos mitybos dieną. Vaikai prisiminė, kaip reikia sveikai maitintis, patys pristatė sveikuoliškus maisto receptus ir visi drauge ragavo sveikuoliškų skanėstų. 4 a klasėje lankėsi medicinos seselė Rasa. Viešnia akcentavo, kad sveika mityba turi tapti kiekvieno iš mūsų gyvenimo būdu, įpročiu. Ši išmintis ilgam apsigyveno ketvirtokų piešiniuose. 🙂

Lyderių laikas 3

Mažeikių ,,Žiburėlio“ ir  K. Jagmino pradinių mokyklų pedagogų bendruomenės susitiko bendrame LL3 renginyje, kurio tikslas – pristatyti projekto temą ir naudą savivaldybės švietimo įstaigoms, burti bendruomenę ir tęsti diskusijas dėl siekiamo pokyčio ir jo įgyvendinimo.  Pedagogams pristatyta kūrybinės komandos suformuluota tema „Mokytojų patirtinis mokymasis mokėjimo mokytis kompetencijos (MMK) ugdymui(si)“. 

        Pasidžiaugta, kad projekte jėgas suvienys Mažeikių rajono savivaldybė, Švietimo skyrius, visų rajono mokyklų mokytojai, Švietimo centras ir mokyklų vadovai.  Svarbiausia, kad visi tiki tuo, ką daro, džiaugiasi nuoširdžiu bendradarbiavimu,  kad mezgasi nauji ryšiai tolesniam bendravimui, vyksta atviras dalijimasis naujomis idėjomis.

Viktorina Sodų pagrindinėje mokykloje

Spalio 25 -ąją „Žiburėlio“ pradinės mokyklos ketvirtokai dalyvavo anglų kalbos – matematikos viktorinoje apie Helovyną, kuri vyko Sodų pagrindinėje mokykloje. Pasiekėme puikių rezultatų – tapome nugalėtojais. 

Akimirkos iš pailgintos dienos grupės…

Pailgintos dienos grupėje mokiniai randa sau įdomią veiklą: stalo žaidimus, lego konstruktorius, įvairius žaislus, baigia neatliktas užduotis klasėse, žiūri filmukus, piešia, spalvina, ilsisi, kol jų tėveliai dirba…

Minint pasaulinę baltosios lazdelės dieną…

Mokykloje vyko edukacinės pamokos, kurių metu mokiniai susipažino su neregio pasauliu. Dėkojame regėjimo negalią turinčiai Indrei už įkvėptą optimizmą ir puikų humoro jausmą. 

Mažeikių vyturiai

4 a klasės mokinė Aismė Misiūtė tapo nominante Mažeikių Rotary klubo Liberta ir Mažeikių rajono savivaldybės organizuotame projekte Mažeikių vyturiai. Džiaugiamės, kad ši mokinukė tiki tuo, ką daro ir daro tai, kuo tiki. Sėkmės ir toliau žengiant meno ir kūrybos keliu. Didžiuojamės Tavimi. 

Sveikatos stiprinimo diena

Spalio 16 d. mokykloje buvo organizuojama sveikatos stiprinimo diena. Sportavo visi mokyklos bendruomenės nariai. Labai aktyvi ir pilna emocijų diena  

Akcija „Apibėk mokyklą“

Mūsų mokykloje paskutinę rugsėjo ir pirmą spalio savaitę vyko akcija „Apibėk mokyklą“ . Jos metu vaikai buvo skatinami daugiau judėti, būti aktyvesniais, draugiškai bendradarbiauti tarpusavyje. Akcijos metu netrūko džiugios nuotaikos ir entuziazmo 

Rugsėjo 28 d. mūsų mokykloje praūžė saulėta, įdomi, judri tradicinė rudenėlio šventė. Labai džiaugiamės, kad su mūsų bendruomene, nepabūgę stipraus vėjo, linksmai laiką leido mažieji draugai iš l/d „Eglutė“, „Žilvitis“, „Bitutė“ 

Tarptautinė mokytojų diena mokykloje

Priešmokyklinės grupės vaikai bei visi pirmokai lankėsi policijos komisariate. Saugaus eismo klasėje mokėsi saugaus eismo taisyklių, apsilankė įstaigos muziejuje, susipažino su policininkų darbo ypatumais, jų darbe naudojama technika bei įranga. Labai dėkojame pirmokų tėveliams, dirbantiems komisariate bei pareigūnei Audronei už mokymus bei šiltą priėmimą …

3a kl. mokinys Arestas Kontrimas ir 4 a kl. mokinys Eimantas Meištininkas buvo apdovanoti Kings komandos, nes pasiekė puikių rezultatų anglų k. Kings olimpiadoje. Mokinys apdovanotas sidabriniu diplomu. Džaugiamės ir didžiuojamės mokinio laimėjimu.

Olimpinė diena mokykloje

Pasaulinė gyvūnijos diena

Mažeikių „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje mokiniai minėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną. Šviesos klubo vaikai skaitė patarimus, kaip bendrauti su gyvūnais. Dainorėliai smagiai traukė dainą apie šunelį Svajotoją. Mokinukai nepailsdami trepsėjo Just Dance diskotekoje.

Spalvų diena mokykloje ir akimirkos iš renginio „Visa Lietuva šoka“

Akimirkos iš rugsėjo pirmosios šventės…

Projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“

Projekto tikslas – išmokyti nemokančius plaukti moksleivius ir suteikti saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje žinias, skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei populiarinti plaukimą.