Menu Close

Galerija

PRIEŠMOKYKLINUKAI MOKOSI KALBŲ 
Šeima ir mokykla – dvi institucijos, atsakingos už jaunosios kartos ugdymą. Jas abi jungia vienas ir tas pats objektas – vaikas. Kad išugdytų mąstančią ir veikiančią asmenybę, jos abi turėtų siekti vienodų tikslų, bendradarbiauti. Džiaugiamės puikiais tarpusavio ryšiais su priešmokyklinio ugdymo grupės tėveliais, jų noru prisidėti prie kūrybiško vaikų ugdymo. Kaip smagu, kai mokytis galime iš tėvelių ir su tėveliais. Šios savaitės PUG įkvepiantis iššūkis – “Kaip kalba žmonės?”. Domėjęsi gimtąja kalba ir kitomis pasaulio kalbomis, klausęsi įvairių kalbų muzikos, analizavę tarmes. PUG’iukai šiandien į mokyklą nusprendė pasikviesti savo tėvelius, kurie pamokė juos VOKIEČIŲ ir ISPANŲ kalbų. Vaikai mokėsi pasisveikinti ir padėkoti šiomis kalbomis, pramoko skaičiuočių, verdami karoliukų grandinėles išmoko įvardinti spalvas ispaniškai, kalbėdami vokiškai žaidė žaidimą “Katinas ir pelės”.
Dėkojame Vestos mamai – Agnei, Adrianos mamai – Astai už labai įdomias veiklas, įgytas žinias, iniciatyvumą, kūrybiškumą ir skirtą laiką.
DIDELIS PRIZAS – ĮSPŪDINGA DIENA LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIME
Sausio 27 dienos įvykių, įspūdžių, jausmų retrospektyva. Mažos mokyklėlės, mažų mokinių, darnios bendruomenės, stiprios komandos DIDELI PASIEKIMAI. Stipri, pergalėmis pažymėta metų pradžia. Laimėjome Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos, Lietuvos kariuomenės organizuotą edukacinį projektą Lietuvos Respublikos moksleiviams “AŠ ESU PILIETIS”. Prizas – nuotaikinga, kūrybinga ir kupina įvairovių diena su “viskas įskaičiuota”. Nuo ankstaus, ankstaus ryto 2a klasės mokiniai, mokinių tėvai, kūrybinė komanda leidosi į kelionę. Tik jie dar nežinojo kiek daug įspūdžių, nuotykių, neatrastų atradimų laukia. Atvykę į Vilnių skubėjome į spaudos konferenciją – mūsų kūrybinio darbo pristatymą, atsakinėjome į pateikiamus klausimus. Spaudos konferenciją galite peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=L9eQN05w7wE 
Po įdomios patirties būnant spaudos konferencijos epicentru, mūsų laukė edukacinė pažintinė programa Seimo rūmuose. Pirmiausia, turėjome galimybę apžiūrėti Seimo posėdžių salę. Ten susitikome su Seimo nare Angelija Jakavonyte. Maloni, nuoširdi seimo narė ne tik su mumis pabendravo, bet ir mokyklos bibliotekai padovanojo knygą, bei pažadėjo apsilankymo Mažeikiuose metu su mumis dar kartą susitikti. Apžiūrėję nuostabius Kazio Morkūno vitražus žingsniavome į A.M. Brazausko salę, kurioje priimamos tik ypatingos Seimo svečių delegacijos. Čia mūsų laukė staigmena – susitikimas su LR Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen! Visi kartu sėdėjome prie vieno stalo su seimo pirmininke! Mokytoja Daliutė Vadeikienė sėdėjo labai ypatingoje vietoje – vietoje kurioje sėdi tokie garbingi svečiai kaip, kad karalienė Elžbieta II-oji. Turėjome progą nuoširdžiai pabendrauti, užduoti rūpimus klausimus. Mums taip pat buvo suteikta galimybė savo įrašą palikti LR Seimo svečių knygoje. „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokinių vardai įrašyti į istoriją. Seimo pirmininkė įteikė mokytojai ir 2a klasei padėkas už dalyvavimą, sulaukėme ir puikių dovanų. Po interviu su žurnalistais (https://tv.lrytas.lt/…/lietuvos-mokyklos-varzesi… ) keliavome į Kovo 11-osios salę, kurioje mūsų laukė ir maloniai priėmė seimo narys Eugenijus Gentvilas. Jis mums suteikė daug istorinių žinių apie Lietuvos nepriklausomybės atgavimą. Tikram žemaičiui, tikri žemaičiai – Deimilė ir Smiltė deklamavo eiles Žemaičių kalba! Pasistiprinę, papietavę vykome į Gedimino štabo batalioną Visoriuose, kur mūsų laukė speciali programa kariniame dalinyje. Susipažinę su kario kasdienybe, ginkluotės įvairove, pasportavę, atsigėrę kareiviškos arbatos išvykome namo. Dėkojame Lietuvos kariuomenei už dovanas vaikams!
Ši diena vaikų ir mūsų visų atmintyje išliks ilgam. Tai auginančios, platesnę pasaulėžiūrą, žinojimą kuriančios, nekasdienės, ypatingos patirtys.
AR MANE SUPRAS ROBOTAS?
Tai bent susikaupimas! Priešmokyklinukų (mokytoja Žydra Kinienė) šios savaitės įkvepiantis iššūkis – „Ar mane supras robotas?”.Vaikai įsitraukė į ilgas diskusijas ir aptarė klausimus: kodėl kartais sunku suprasti vieni kitus? Ar tu mane supranti? O ar mus suprastų robotai? Kokie būna robotai? Kokį robotą augintinį augintų savo namuose? ir daaaug kitų kilusių klausimų. Taip pat šoko robotų šokius, piešė savo svajonių robotus. O šiandien jau ir konstravo, programavo juos! Robotų tema šią savaitę analizuojama per kalbinį, gamtamokslinį, matematinį ugdymą. Plėtojamos kūrybiškumo, komunikavimo, pažinimo kompetencijos. Kiek teko girdėti, rytoj vaikai patys įsikūnys į robotus!
Dėkojame Išmanioji karta už draugystę, bendradarbiavimą įgyvendinant sumanytas idėjas.
BESMEGENIŲ FIESTA
Žiema – žavingas metų laikas, kerinčiai tyra gamta, įsisupusi į sniego baltumo drabužius. Būtent šį laiką vaikai ir suaugusieji myli, nes tai yra kažko naujo įsikūnijimas. Šiuo metų laiku galima mėgautis gamtos pokyčiais ir žiemos linksmybėmis. Žiemos simbolis – senis besmegenis. Mūsų mokyklos ketvirtokai Viktorija, Denas, Domantas, Marija, Deividas, Yegoras, Emilis, Ugnė, Urtė, Benas, Martyna dalyvauja Respublikiniame įvairių gebėjimų, priešmokyklinių grupių ir 1-4 klasių mokinių kūrybinių darbų parodoje – konkurse „Besmegenių fiesta“.
Parodos uždaviniai:
1. Suteikti galimybę tėvams, kartu su vaikais ir pedagogais įsitraukti į kūrybos procesą, kuriant senį besmegenį.
2. Ugdyti vaikų vaizduotę, komunikavimo, pasitikėjimo savimi įgūdžius, turtinti žodyną, meninius gebėjimus.
3. Gilinti vaikų gebėjimą įgytas (turimas) žinias pritaikyti praktikoje.
PIEŠINIŲ PARODA “SKRAIDANČIOS SPALVOS”
Labai svarbu pažinti kiekvieną mokyklos bendruomenės narį, jo pomėgius, galias, stipriąsias puses. Tik tada daug nuostabių dalykų galima nuveikti KARTU! Pažindami savo mokyklos mokinę Žemyną Mažrimaitę ir jos mamą Ingą imkart.lt nusprendėme paraginti jas, kad jos savo pomėgį pristatytų visai “Žiburėlio” pradinės mokyklos bendruomenei. Žemyna ir jos mama NUOSTABIAI piešia. Tad norėdami pasidžiaugti jų kūryba, paskatinti nesustoti bei siekdami mokinius supažindinti su pomėgių įvairove, nusprendėme mokykloje surengti jų piešinių ant drobės parodą.
Parodos atidarymo metu Žemyna su savo mama papasakojo mums labai daug įdomių dalykų. Supažindino su piešinių kūrimo technikomis, papasakojo, kaip atsirado toks jų abiejų pomėgis, ko reikia kiekvienam norinčiam pradėti piešti, kiek laiko tam reikia skirti, kaip kyla kūrybinės idėjos.
Žemynos mama papasakojo, kad piešia tik tada, kai jaučiasi laiminga, kai širdyje vien tik teigiamos, pozityvios mintys bei emocijos. Taip pat visiems mums atskleidė, kiek daug savybių ugdo piešimas – geresnė atmintis ir pastabumas, pasitikėjimas savimi, lakesnė fantazija, kūrybiškumas, atidumas. Piešimas puoselėja vaiko estetinę ir meninę kultūrą, lavina skonį, moko pastebėti grožį, jį vertinti ir jo siekti. Tai vaikas ugdo ne tik piešdamas, bet ir lankydamasis parodose, aptarinėdamas su tėvais, mokytojais meno kūrinius, juos vertindamas, dalindamasis patirtimi.
Nuoširdžiai dėkojame Žemynai ir Ingai ne tik už parodos “Skraidančios spalvos” pristatymą, skatinimą domėtis įvairiomis meno formomis, ugdytis kūrybiškumo kompetencijas, bet ir už mokyklos erdvių puošimą. Labai smagu, kad tokie saviti, ypatingi mums piešiniai puoš mokyklą dar ilgai.
NEAPSAKOMAI DŽIUGI ŽINIA
2a klasės mokiniai – mokytoja Daliutė Vadeikienė dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos (bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene) pirmą kartą rengiamame edukaciniame projekte Lietuvos moksleiviams „Aš esu pilietis“. Antrokų nufilmuota laida “Mąstyk, pilieti” LAIMĖJO 1 VIETĄ!!! Nugalėtojams (klasės bendruomenei) skiriamas pagrindinis prizas – edukacinė diena sostinėje. Sausio 27 dieną iškeliaujame į Vilnių. Konkurso užduotys buvo vertinamos, atsižvelgiant į šiuos kriterijus – temos atskleidimas; kūrybiškumas; novatoriškumas; kolektyvinis užduoties atlikimas klasės bendruomenėje.
Konkurso tikslas – paskatinti mokyklinio amžiaus jaunus žmones aktyviau domėtis politiniu gyvenimu, nacionaliniu saugumu ir gynyba, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją, kariuomenės organizavimą ir veiklą.
AKIMIRKOS IŠ KNYGŲ MUGĖS
Šiandien mokykloje nuo pačio ryto šurmuliuoja knygų mugė. Sulaukėme kasmet į mūsų mokyklą atvykstančio svečio – vadybininko Martyno iš vienos didžiausių vaikų ir paauglių knygų leidyklų Lietuvoje – Nieko Rimto. Mūsų mokinukams labai patinka skaityti knygeles, o dar įdomiau skaityti paties įsigytas knygas ir kaupti asmeninę biblioteką! Dėkojame leidyklai “Nieko rimto”, padovanojusiai naujų knygų mokyklos bibliotekai.  Nersime į kvapą gniaužiančius nuotykius ir iššūkius!

RŪPINAMĖS SAVO SVEIKATA

Šiandien mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė lankėsi 3b, 3a (mokytojos Vilija Viršilienė, Jūratė Jastrumskienė) klasėse ir su mokiniais aptarė mikroorganizmų naudą ir žalą žmogaus sveikatai. Stebėdami filmuką, mokiniai akivaizdžiai suprato, kokios yra pagrindinės mikroorganizmų grupės, kaip jie plinta. Išsiaiškino, kad antibiotikai, tai specifiniai vaistai, kurie stabdo patogeninių bakterijų dauginimąsi, bet juos vartoti tik gydytojui paskyrus. Šiuos ir kitus patarimus vaikai aktyviai išdiskutavo, atsakingai atliko praktines užduotis ir suprato, kad pirmiausia savo sveikata turime pasirūpinti patys, o susirgus – tėvai arba gydytojai.

VISKAS APIE VAISTAŽOLES…
Visą savaitę intensyviai eksperimentavę, tyrinėję domėjęsi įvairiomis arbatomis ir vaistažolėmis priešmokyklinukai (mokytoja Žydra Kinienė) nutarė į svečius pasikviesti trečiokus ir išklausyti jų pranešimo “Vaistažolių arbatos”. Pranešimą skaitė geriausi mūsų mokyklos mokiniai-lektoriai – Amelija ir Denas, kurie dalijosi gerąja patirtimi, pristatė rudenį atliktą tyrimą bei skatino priešmokyklinukus domėtis augalų naudingomis savybėmis, jų praktiniu panaudojimu sveikatos stiprinimui.
Kiek daug naujo sužinota!
SVEČIUOSE PEPĖ ILGAKOJINĖ
Tai bent ypatinga dienelė! PUG (mokytoja Žydra Kinienė), 2a klasė (mokytoja Daliutė Vadeikienė) sulaukė svečių, aplankė Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka gyvenanti – Pepė Ilgakojinė – linksma, draugiška, įdomi, kiek daug pačių įvairiausių žaidimų žino! Tiek daug pačių įvairiausių dalykų nuveikta! Ir su Astridos Lindgren knygomis susipažinome, ir pašokome, ir padainavome, pažaidėme, diskutavome, bendravome, rungtyniavome ir žinoma IŠDYKAVOME! Jau pasiilgome tavęs, Pepe. Tikime, kad Tau mūsų užmiršti neleis įteikti piešinukai. Dėkojame už ypatingai įdomias ir linksmas pamokas!
LIETUVŲ KALBOS FORMULĖ
Meilė ir pagarba gimtajai kalbai ugdoma nuo mažumės. Širdžiai miela lietuvių KALBA. Ji perduodama iš Kartos į kartą, iš Lūpų į lūpas… Tai, ką turi Branginti žmogus – mažas ir didelis, jaunas ir brandus. Knygose ieškome lietuviško žodžio šaknų, jose slepiasi turtinga praeitis ir ateities žodžių galia. Šiais metais minime valstybinės lietuvių kalbos šimtmetį, todėl Lietuvių kalbos institutas, siekdamas ugdyti mokinių pilietiškumą ir kultūrinę savimonę, puoselėti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus, kvietė dalyvauti konkurse “Kas man yra lietuvių kalba”. Šiame konkurse nusprendė dalyvauti ir mūsų mokyklos 2a klasės mokiniai su mokytoja Daliute Vadeikiene.  Šiandien įteiktos padėkos už dalyvavimą.
Konkurso tikslai – ugdyti mokinių pilietiškumą ir kultūrinę savimonę; puoselėti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus; paminėti valstybinės lietuvių kalbos šimtmetį.
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais sausio 13-ąją dieną mūsų mokykloje minėta Laisvės ir gynėjų diena. 🇱🇹 Tradiciškai dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės, klasėse vyko pamokos, diskusijos skirtos prisiminti 1991 metų sausį, o neužmirštuolės žiedelis mėlynavo šalia širdies. Tačiau rytmetį praleidome ir kiek kitaip nei įprastai – visa mokykla žinojimo, išminties pilietiškumo tema sėmėsi žiūrėdama 2a klasės mokinių (mokytoja Daliutė Vadeikienė) sukurtą edukacinę laidą “Mąstyk, pilieti”. Antrokai suteikė galimybę žaismingai pasitikrinti savo žinias, ugdytis pažinimo, pilietiškumo kompetencijas.🇱🇹
NETRADICINĖ PAMOKA MIESTO BIBLIOTEKOJE
Pilietiškumas ir jo ugdymas – ne tik mokytojų atsakomybė. Geriausiai pilietiškumo išmokstame gyvendami tarp žmonių, kurie puoselėja tikras vertybes ir jomis vadovaujasi. Vaikų širdys – tai tyras vandenynas, kuriame galima atrasti slapčiausius lobius, pažadinti meilę Tėvynei  ir atsakomybę už ją. Vaikų rankose – mūsų ateitis!
Šiandien bibliotekoje vyko nepaprastai įdomi, netradicinė pamoka apie pilietiškumą, kurią organizavo Mažeikių ,,Žiburėlio” pradinės mokyklos 2a klasės mokinukai ir jų mokytoja Daliutė Vadeikienė, mokytojos padėjėja Viktorija Vadeikienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kornelija Arnotienė. Pamokos viešnia🇱🇹 LIETUVA🇱🇹 mokinukams akcentavo, kad esame laimingi, nes esame LAISVI ir nepriklausomi.
PILIETIŠKUMO PAMOKA
Sveiks, Tamsta!!!
Šiandien visi mūsų mokinukai ir mokytojos rytą pradėjo nuo būtent tokio pasisveikinimo, nes mokykloje lankėsi Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės, Mažeikių 603 pėstininkų kuopos karys Evaldas Vadeikis, kuris ne tik supažindino mokinius su kario profesija, specializacijomis, kario ekipuotės pagrindinėmis priemonėmis, papasakojo apie savo dienotvarkę, pareigas, įvairias nutikusias situacijas, bet ir atsakė į visus klausimus bei kiekvienam mokiniui, mokytojui už teisingus atsakymus įteikė prizų!
Nuoširdžiai dėkojame Evaldui, už skirtą laiką ugdant mokinių pilietiškumą.

KNYGŲ KALĖDOS

4 b klasė dalyvavo akcijoje ,, Knygų Kalėdos”, kurios metu mokiniai ir jų tėveliai mokyklos bibliotekai padovanojo virš 30 knygų. Tai dovana ir mokyklai jos 30-ojo jubiliejinio gimtadienio proga. Lai šis prasmingas pasidalijimas įkvepia geriems darbams ne tik prieš Kalėdas.

JAUKIŲ ŠV. KALĖDŲ
Koks baltumas, neapsakomas baltumas!
Kur dangus, kur žemė – neatskirsi.
Krinta sniegas – baltas nerūpestingumas.
Rodos, šūktelsi iš džiaugsmo ir numirsi.
Užsimerksiu, atsigulsiu kur pusnyne
Tartum saulei atsegiosiu, atlaposiu sau krūtinę-
TEGUL PRIKRENTA Į ŠIRDĮ TO BALTUMO,
TO ŠVARAUS, ŠVELNAUS IR MINKŠTO NERŪPESTINGUMO.
Justinas Marcinkevičius
Artėjančių švenčių proga linkime Jums visiems, mielieji, to eilėse aprašyto baltumo ir nerūpestingumo. Jaukių švenčių, artumo bei žinoma, tų lauktų dovanų!
KALĖDINIS NYKŠTUKŲ PAŠTAS
Kiek daug gražių žodžių, sveikinimų ir palinkėjimų prirašytą! Tai bent krūvelė! 2b klasę šiandien teko reorganizuoti į “Kalėdinį nykštukų” PAŠTĄ. Oi, kiek daug darbelio jie turėjo! Kiek daug laiškų atsakingai reikėjo suskirstyti! Kiek klasių aplankyti, laiškų išdalinti, sveikinimų pasakyti! Šaunuoliai darbštieji, kruopštieji, atsakingieji 2b klasės nykštukai. Darbas atliktas greitai, kokybiškai, linksmai ir šventiškai. Gražių emocijų visiems skaitant savo laiškus!
Pašto vadovė – mokytoja Alė Vizgirdienė. Paštininkai – Jokūbas, Kamilė, Liucija ir Kajus. Laiškų skirstytojai – mokytoja Gitana ir visa likusi 2b klasė.
GERŲ DARBŲ GAUSA
Ką advento pradžioje pažadėjo, tą ir ištesėjo PUG vaikai: atliko daugybę gerųjų darbelių. Gerųjų darbelių gausa ir širdelių šiluma atsispindi eglutės ,,žaisliukuose“. Ačiū Jums, šaunieji MŪSŲ vaikai, už visus džiaugsmus ir kalėdinius stebuklus! Mokytoja Alvina Mažeikienė
KALĖDINĖ POPIETĖ
Prasminga, jauki, šilta, dainų, gražių žodžių, dovanų kupina “Dainorėlių”, “Išmaniųjų gudručių” ir “Šviesos klubo” (mokytojos J. Golovanova, A. Mažeikienė) būrelių vaikų Kalėdinė popietė. Į Kalėdinę popietę susirinkę vaikai dainavo šventiškas daineles, vaišinosi arbata ir įvairias skanėstais, sakė vieni kitiems pačius gražiausius sveikinimus ir linkėjimus artėjančių švenčių proga bei keitėsi vieni su kitais dovanomis. Kiek daug pačių gražiausių emocijų patirtą, kiek daug laimės šūksnių, juoko ir artumo!
AKIMIRKOS IŠ SPEKTAKLIO…
“Pasakų svetainės” būrelio vaikai (mokytoja Daliutė Vadeikienė) ilgai plušėjo, ruošėsi, puošėsi, mokėsi, kad galėtų aplankyti PUG mokinukus ir padovanoti jiems spektakliuką “Pirštinė”.  Visi džiaugėsi šiltu bendravimu, pakilia nuotaika, žaidė, šoko ir dalinosi gerumu vieni su kitais.  Švenčių laukimas tapo dar malonesnis!
KALĖDŲ SENELIO DOVANOS
Štai tokios buvo 3a klasės (mokytoja Jūratė Jastrumskienė) emocijos netikėtai sulaukus Kalėdų senelio laiško ir dovanos. Kalėdų senelis šauniems, darbštiems, draugiškiems 3a klasės mokiniams buvo labai dosnus ir padovanojo apsilankymą unikalioje pramogų erdvėje “Playroom”, kur žiūrėjo komediją “Raudonoji panda”.

DŽIAUGIAMĖS…

KINGS olimpiados finalininkai – 2b klasė ir mokytoja Alė Vizgirdienė

KALĖDINIŲ AKCENTŲ SAVAITĖ

Tas artėjančių švenčių laukimas… blizgus, ryškus, snieguotas, raguotas, kepuriuotas, raudona, žalia, mėlyna spalvomis, šypsenomis, nekantrumu ir dar visa kuo išmargintas…

KALĖDINĖ MIESTO MUGĖ

Kalėdinėje mugėje šurmuliavo ir mūsų mokinukai!

ŽIBURĖLIO ŠIRDŽIŲ ŠILUMA – UŽDEGAME ANGELŲ ŽVAKĘ
Koks džiaugsmas mus aplankė, uždegant ketvirtąją adventinio vainiko žvakę – mus aplankė svečiai. Angelų žvakę uždegė visada laukiama, ypatingai svarbi mūsų mokyklos bendruomenės narė, buvusių mokinių – Danielės ir Aileno mama – Rūta Matulaitienė. Advento vainiką palaimino Mažeikių dekanato vicedekanas, Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Gintaras Lengvinas. Svečiai linkėjo svajonių išsipildymo, tarp kurių svarbiausi yra mūsų gerieji darbai, kurie ypatingai sušildo, užlieja širdeles džiaugsmu. Na, ir kad neišgąsdintų šaltukas, vaišinomės šilta arbata ir rūpestingųjų mokinių tėvelių suruoštomis kvapniosiomis kalėdinėmis dovanėlėmis. Džiaugsmo ir gerumo tiek daug…! Juos saugosime ir dalinsimės su vieni su kitais ilgai ilgai, ne tik Angelų savaitę, bet ištisus metus.
Šiandien dienos aprašymą puikiai papildo ir kitos mums labai brangios mokyklos bendruomenės narės, mūsų buvusių ir esamų mokinių – Majaus ir Luknės mamos, Dovilės Kožitevienės nuoširdūs ir šilti žodžiai:
„Kalėdos man ne tiek dovanos, kiek artumas, ryšys, buvimas kartu. Šį nuostabų rytą praleidau “Žiburėlyje”. Saldaturgis – labai graži ir prasminga šventė. Kiekvienas vaikas galėjo pasakyti gražų žodį, palinkėjimą, pasivaišinti įvairiausiais kruopščiai su meile paruoštais gardumynais. Gerumas ir bendrystė tvyrojo ore, juk taip smagu pasidalinti! 1a klasės stalas buvo gausiai nukrautas skanėstais, prie jo vis ėjo ir ėjo vaikai iš visų klasių, linkėdami mūsų klasei sėkmės, būti sveikiems, draugiškiems, sveikino su artėjančiomis šventėmis, linkėjo jaukių kūčių, linksmų Šv. Kalėdų ir sėkmingų naujųjų metų. Grįžau namo pakilia nuotaika, lyg kempinė sugėriau visų vaikų ir mokytojų linkėjimus, skirtus mums, norėjau juos perduoti visiems 1a klasės tėveliams. Ramaus ir stebuklingo visiems laiko, belaukiant švenčių!“
MIŠKO PASAKOS STEBUKLAI
1 a klasės drąsuoliai nepabijojo šaltos žiemužės ir išvyko į Leckavą patirti Miško pasakos stebuklų! Laukė – Zuikio šokio studija, Voro žabangai, Kur Rudolfo nosis?, Gudragalvio vilko stotelė, Pernešk sniego kalną, Dingęs Kalėdų senelio maišas, Mėsainių restoranas, Čiuožimas nuo kalno. Mokinukų tėveliai sukosi kaip vijurkai organizuodami veiklas! 1a klasės bendruomenė – puiki komanda! Už jokius pasaulio pinigus nenupirksi tokios bendrystės ir tokio žiemos gražumo!
ŽIEMOS PRAMOGOS
Jaukus ir nuoširdžiai šiltas 4 b klasės (mokytoja Vilija Viršilienė) mokinių ir jų tėvelių susitikimas su Kalėdų seneliu. Pusnynuose tąkart nykštukai tikrai nemiegojo, nes žiemos pramogos viliojo į nuotaikingą šėlionių sūkurį.
ATVIRUKAS DRAUGUI
Mūsų kūrybingosios, darbščiosios PUG (mokytoja Žydra Kinienė) mokinukės Liucija, Adriana, Armanda, Miglė ir Vesta dalyvavo Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Atvirukas draugui“. Parodos tikslas – ugdyti vaikų meninius gebėjimus, skatinti kūrybiškumą ir saviraišką. Mergaičių kurti atvirukai bus padovanoti Ariogalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje gulintiems ligoniams ir ten dirbantiems gydytojams artėjančių švenčių, Šv. Kalėdų proga.
MOKYKLA, KVEPIANTI MEDUOLIAIS
Mokykla dvi dienas kvepėjo vien tik MEDUOLIAIS. Artėjančias Šv. Kalėdas jau galime netgi užuosti… Nėra pasaulyje kito tokio konditerinio kepinio, kurio formos gali būti tokios įvairios. Visi mokyklos mokiniai dalyvavo prasmingoje edukacijoje-spektaklyje “Kalėdinė pasaka”. Jos metu susipažinome su meduolių prieskoniais, sužinojome švenčių laukimo reikšmę, išgirdome pasaką apie prieskonių karalystę, sužinojome, ko reikia, kad būtume laimingi ir išsikepėme skanių, kvapnių, šventiškų meduolių. Šio užsiėmimo metu ne tik išmokome gaminti, bet ir širdyje pabudinome tikrąją Kalėdų dvasią.
SVEČIUOSE…
Gruodžio 13 d. 4a (mokytoja Aldutė Žvinklienė), 4b (mokytoja Vilija Viršilienė) klasių mokiniai pasipuošę kalėdiniais akcentais dalyvavo Mažeikių Sodų pagrindinė mokykla renginyje “Linksmosios estafetės”.  Mokiniai įsitraukdami į sportinę veiklą lavino fizinius gebėjimus: lankstumą, vikrumą, orientaciją.
Buvo tikrai LINKSMA!
PIEMENĖLIŲ ARBA DŽIAUGSMO ŽVAKĖ
„Meilės darbai visuomet yra džiaugsmo darbai. Nebūtina ieškoti laimės: jei mylime kitus, ją gausime. Tai – Dievo dovana”. (Motina Teresė) Mūsų Advento vainike įsižiebė dar viena žvakė – Piemenėlių žvakė arba Džiaugsmo žvakė. Dar daugiau šviesos pasklido aplinkui, o svarbiausia – mūsų širdelėse. Šią žvakę uždegti padėjo 2b klasės mokinių – Augustės ir Jokūbo mamytės. Dėkojame už dovanotą laiką ir žodžius sielai, dėl kurių mūsų akys ir širdelės suspindėjo džiaugsmu.

PAVYZDYS MUMS VISIEMS

Didžiulė padėka skrenda šiandien mus aplankiusiai Emilei ir jos tėveliams. Mergaitė už gimtadieniui gautus pinigėlius nupirko visą kalną dovanų draugijos globotiniams. Mūsų Emilė ir jos tėveliai dosnumo, gerumo, nesavanaudiškumo pavyzdys mums visiems.

MOKYKLOJE SVEČIUOJASI DRIEŽAS…
Tai bent svečiai nuo pačio ryto! PUG lankėsi mūsų mokinės Vesto tėvelis Laimonas, kuris supažindino mus su savo augintiniu – DRIEŽU!  Sužinojome apie šio egzotinio gyvūno įpročius, susipažinome su jo dienotvarke, mitybos įpročiais, kilme, grožio ritualais. O svarbiausia ir įdomiausia – turėjome galimybę paliesti ir palaikyti! Nuoširdžiai dėkojame Vestos tėčiui už įdomų rytmetį, skirtą laiką, už norą dalintis žiniomis. Kaip ir sakėme – drąsiai galite vesti laidas apie gamtą ir gyvūnus, buvo labai įdomu.
KALBANT APIE ŽALINGUS ĮPROČIUS…
Gruodžio 7d. 4 klasių mokiniams vyko pamoka tema „Rūkymo žala“. Pamoką vedė visuomenės sveikatos specialistė Vitalija Pocienė. Sužinojome, kokią žalą daro rūkymas žmogaus sveikatai ir aplinkai, kad kenkia ne tik paprastos, bet ir elektroninės cigaretės. Gilinomės, kokios būna rūkymo priežastys, kodėl žmonės rūko, nors ir žino, kad rūkymas kenkia. Išsiaiškinome, kad rūkymas – bjaurus žalingas įprotis, kuris sukelia priklausomybę ir brangiai kainuoja. Diskutavome, ar verta rūkyti, kaip reikėtų atsisakyti cigaretės, jeigu kas nors pasiūlytų kartu parūkyti.
DRAUGAS DRAUGUI
Lapkričio 29 dieną – Draugo dieną mokyklos logopedė Vilma Zeleckienė su dešimčia pirmų klasių mokinių paminėjo dalyvaudami respublikiniame mokyklų projekte „Draugas-draugui“. Į šį projektą įsijungė 16 Lietuvos įstaigų, 22 specialistai ir mokytojai, 103 vaikai iš visos Lietuvos.
Mūsų mokyklos draugais tapo Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija 1 b kl. moksleiviai su logopede Renata Cipariene. Šią dieną užsimezgusios naujos draugystės sušildė tiek vaikus, tiek pedagogus. Vaikai džiaugėsi atlikdami draugų atsiųstas užduotėles, širdį glostė ir gautos dovanėlės. Mokinukai diskutavo apie draugystę, apie draugo buvimą šalia ir koks aš esu/galiu būti draugas.
Tikimės, kad mūsų draugystė nenutrūks pasibaigus projektui ir gyvuos dar ne vienerius metus…
DALIJAMĖS SAVO GERUMU…
,,Sėkime gerumo sėklas kitiems, nes meilės vaisiai visada paliečia ir mūsų gyvenimus”. (kun. Rytis Grušnys)
Adventas – gražiausias, paslaptingiausias ir prasmingiausias prieškalėdinis, dalijimosi gerumu laikotarpis. ,,Žiburėlio” pradinės mokyklos 3b (mokytoja Vilija Viršilienė), 2a (mokytoja Daliutė Vadeikienė), 2b (mokytoja Alė Vizgirdienė) ir 1a (mokytoja Raimonda Česnauskienė) klasės mokiniai, padrąsinti mokytojų ir visapusiškai palaikomi klasės tėvelių, susivienijo ir pasidalijo savo gerumu su neretai pamirštama, dviprasmiškai vertinama, jautria socialinės atskirties žmonių grupe – nakvynės namų gyventojais. Mokiniai aktyviai įsitraukė į savanorišką veiklą. Pamokų metu, o kiti ir namuose, gamino sumuštinius ir juos pakavo. Matydami Mažeikių nakvynės namų gyventojų jaudulį vaikai tiki, kad mažos, bet prasmingos dovanos, atkreiptas dėmesys juos pradžiugino. Mokiniai mano, kad tokiu būdu prisideda prie rimtų problemų sprendimo. Nuoširdžiai linkėdami gyventojams sočių pusryčių, vilties ir tikėjimo likome laimingesni. Mokiniai suprato, kad duoti ir dalintis su kitais – labai geras jausmas.
Prasmingi ir nakvynės namų direktoriaus A. Krivicko padėkos žodžiai: “Jūsų gerumo veiksmuose niekada nėra atsitiktinumo”.

ANTROJI ŽVAKĖ – TIKĖJIMO-BETLIEJAUS ŽVAKĖ

Pabeldus gruodžiui į metų duris, ant adventinio vainiko jau plevena antroji žvakė – Tikėjimo – Betliejaus žvakė. Šią savaitę, šviečiant ir šildant šiai švieselei, dalinsimės vieni su kitais gerumo kibirkštėlėmis- savanoriausime: dovanosime gerumo staigmenėles, kad užgimtų Kūdikėlis Širdyje, kaip gerumo kibirkštėlė danguje.

STEAM KONKURSAS – PARODA
3a klasės (mokytoja Jūratė Jastrumskienė), 4b klasės mokiniai (mokytoja Vilija Viršilienė) dalyvauja tarptautiniame neformaliojo ir bendrojo ugdymo įstaigų mokinių STEAM konkurse-parodoje „Mandalos matematika“. Konkurso-parodos tikslas – kuriant mandalas tyrinėti ryšį tarp menų, matematikos ir ekologijos bei skatinti ir populiarinti STEAM ugdymą ir veiklą. Mokiniai kūrė unikalų simetrišką mandalos dizainą, taip prikeldami antram gyvenimui elektronines atliekas: jau naudotus CD diskus.M okiniams įteiktos padėkos už iniciatyvumą, kūrybiškumą, dalyvavimą.  Gruodžio12 d. Šiaulių techninės kūrybos centro svetainėje bus skelbiami rezultatai. Linkime sėkmės!
RESPUBLIKINĖ VIRTUALI DARBŲ PARODA
Mūsų mokyklos mokiniai, ketvirtokai – Patrikas, Urtė, Justas, Emilija, Gabrielius, Deividas dalyvavo Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija organizuotoje respublikinėje virtualioje darbų parodoje “Kas pasislėpė šešėlyje?”. Parodos uždaviniai: eksperimentuojant su glamžytu popieriumi ir šviesa bei taikant įvairias kūrybines priemones ir technikas, sukurti piešinį; lavinti vaizduotę, įžvelgiant, kas pasislėpė šešėlyje; skatinti vaikų kūrybiškumą ir išradingumą; ugdyti atidumą, pastabumą; lavinti smulkiąją motoriką. Ketvirtokai kviečia ir Jus kūrybiškai eksperimentuoti!
Mokinius dalyvauti parodoje paskatino logopedė Vilma Zeleckienė
ĮDOMIAI IR INTENSYVIAI MOKOSI MŪSŲ PRIEŠMOKYKLINUKAI
Lapkričio 29 dieną mūsų mažiausieji lankėsi Mažeikių muziejus organizuojamoje edukacijoje “Liaudies muzikos instrumentai ir muzikavimas”. Linksmo edukacinio užsiėmimo metu vaikai išgirdo įvairių instrumentų atliekamas melodijas, susipažino su senąja Lietuvos kaimo muzikavimo tradicija, pamatė Lietuvoje prigijusius bendratautinius instrumentus. Taip pat supažino su švilpynėmis, tošelėmis, domreliu, daudyte, lumzdeliais, kanklėmis, armonika, bandonija, bei muzikavimo šiais instrumentais pagrindais. Patys galėjo pabandyti išgauti garsą kai kuriais instrumentais.
Gruodžio 2 d. lankėsi Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykusiose Family Lab Academy edukologių vedamose STEAM dirbtuvėse “Kaip atrasti dinozaurų salą?”. Priešmokyklinukai leidosi į nuostabią pažinimo kelionę – keliavo po dinozaurų salą, drauge džiaugėsi, tyrinėjo, atrado, mokėsi ir mėgavosi!
KOKS NUOSTABUS VIKTORIJOS PIEŠINYS
Mūsų mokykloje mokosi labai kūrybinga ir talentinga mergaitė – Viktorija Žvirzdinaitė (4b). Koks nuostabus šis Viktorijos piešinys! Ji savarankiškai nusprendė dalyvauti piešinių konkurse “Drakonų šeimynėlė”. Mergaitė turi kilnų tikslą – nori laimėti visai šeimai bei klasės draugams pakvietimus į šviesųjį festivalį “Didieji Azijos žibintai. Drakonai, mitai ir legendos”! Viktorijai reikia mūsų visų palaikymo. O padaryti reikia tiek nedaug – atsidarius nuotrauką paspausti
Balsavimas truks iki gruodžio 7 dienos, 18:00 val.
SEKMADIENIS – ŠEIMOS DIENA
Sekmadienis – šeimos diena. Tad tą dieną didelę, darnią 1a klasės šeimą mažas raudonas traukinukas nulakino į Šiaulius! Buvo daug pirmų kartų! Vieni pirmą kartą važiavo traukiniu, kiti pirmą kartą lankėsi Šiaulių dramos teatre, kiti be pagalbos atsiskaitė kepyklėlėje už skanėstus. Nusprendę aplankyti Šv.Petro ir Povilo bažnyčią, gavome kunigo palaiminimą! Pakylėjo iki dangaus!!! Spektaklyje ,,Bebenčiukas ir laumė” supratome, kad geri darbai daro stebuklus ir sušildo širdį! Prasmingų ir kilnių darbų belaukiant Kalėdų!
Mokytoja Raimonda Česnauskienė
BENDRYSTĖ KURIA STEBUKLUS
Smalsieji, darbštieji PUG (mokytoja Žydra Kinienė) vaikai džiaugsmingai pasitiko adventą – sulaukė išmintingų svečių. Pirmiausia, diskutavo apie Advento prasmę su mokytoja Alvina Mažeikiene, visi kartu įminė mįsles apie žiemą, aktyviai klausėsi Šv. Gimimo istorijos, pasiruošė advento darbelių kalendorių. Baigiantis adventui, gerųjų darbelių ,,žaisliukais“ vaikai papuoš eglutę, o širdutės bus sklidinos gerumo. Vėliau pas juos apsilankė mūsų mokyklos vyriausieji – ketvirtokai (mokytoja Vilija Viršilienė), kurie advento pradžią pažymėjo gerais darbais – dalinosi knygų išmintimi skaitydami įvairias istorijas mažiesiems draugams. Bendrystė kuria stebuklus. Na, o galiausiai 4b (mokytoja Aldutė Žvinklienė) pasikvietė mažuosius į savo klasę ir papasakojo ekskursijos į Klaipėdos dramos teatrą įspūdžius, parodė nuotraukas, kartu žiūrėjo filmą ,,Sniego karalienė”.
SVEIKI, SULAUKĘ ADVENTO!
Sveiki, sulaukę Advento! Adventas yra ypatingas metas. Šiuo laikotarpiu dienos tampa trumpiausios, o naktys ilgiausios metuose, o žmonėse vyksta vidinis pasiruošimas, beieškant šviesos, kuri dega kiekvieno širdyje. Tai susikaupimo ir stabtelėjimo skubančiame pasaulyje metas. Prasminga stabtelėti, pajusti vienas kito širdžių šilumą, susikaupimą, pabūti bendrystėje.
Ankstų pirmadienio rytą, su švytinčiais žibintais rankose ir dideliu džiaugsmu širdelėse, visi susirinkome prie adventinio vainiko, giedojome giesmeles, direktorės pavaduotoja ugdymui Kornelija Arnotienė uždegė pirmąją žvakę – Pranašų (Vilties) žvakę. Pažadėjome, kad iki Šv. Kalėdų papuošime ne tik eglutę, bet ir savo širdelę – gerais darbais. Tam, kad švenčių laukimas mokykloje būtų prasmingesnis, šiltesnis, lietųsi daugiau teigiamų emocijų ir gerumo kiekvieną advento dieną būsime geresniais, darbštesniais linksmesniais, daug šypsosimės – kursime mokykloje “STEBUKLUS”, kad visiems kartu būtų smagu laukti švenčių.
SĖKMĖ MUS LYDI
Pradinėse klasėse yra ugdomi pagrindiniai vaikų įpročiai visam gyvenimui, todėl labai svarbu parodyti tinkamą pavyzdį, paskatinti, ugdyti fizinį raštingumą bei sveiką gyvenseną nuo mažų dienų. Lietuvos pradinukai penktus metus iš eilės buvo pakviesti dalyvauti projekte „Olimpinis mėnuo“. Projekto metu net 2,7 tūkst. klasių arba daugiau nei 50 tūkst. vaikų iš visų Lietuvos savivaldybių (tarp jų ir mūsų mokyklos mokiniai) įsitraukė į fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, bendradarbiavimo bei emocinės sveikatos temų veiklas.
Olimpinio mėnesio pabaigą jau tradiciškai pažymėjo projekto globėja, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, burtų traukimo ceremonijos metu išrinkusi laimingąsias dalyves klases, kurioms atiteks Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) įsteigti prizai.
Džiaugiamės nusišypsojusia sėkme – mūsų 1b klasės mokiniai (mokytoja Virginija Gromakovienė) pateko tarp laimėtojų! Sveikinimai pirmokams ir jų mokytojai!
SKAITYMAI ŽEMAITIŠKAI
Mūsų mokyklos mokinės Deimilė Drungilaitė (1b), Smiltė Balytė (2a) dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka vykusiame regioniniame “Skaitymai Žemaitiškai” konkurse skirtame S. Daukanto gimimo metinėms ir jo istorinei, kultūrinei veiklai pažymėti. Konkurso tikslas – skatinti žemaičių tarmės vartojimą, puoselėti jos autentiškumo bei tautinio identiteto saugojimą tarp augančios kartos. Didžiuojamės puikiu mokinių pasiruošimu, drąsa, artistiškumu. Grįžome apdovanoti padėkos raštais, prizais bei kupini džiugių emocijų.
Mokines konkursui ruošė vyr. mokytoja Daliutė Vadeikienė
ŽALIASIS RAŠTINGUMAS
Advento bei šventinis laikotarpiai yra kupini ne tik malonių akimirkų bei laukimo, tačiau ir perdėto skubėjimo, vartojimo, pirkimo bei gausaus pakuočių atliekų kiekio susidarymo. 4b klasė (mokytoja Vilija Viršilienė) nusprendė prisijungti prie pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos “Žaliasis taškas” aplinkosauginės iniciatyvos “Žaliasis raštingumas”, kurios metu gamino atviruką/laišką naudodami antrines žaliavas. Ketvirtokai pradėjo ruoštis žiemos šventėms tvariai bei susipažino su teisingu rūšiavimu!
MAŽOJI GAMTOS DOVANA
Lapkričio 24 d. mūsų mokyklos trečiokai – Amelija Liaučiūtė (mokytoja Jūratė Jastrumskienė), Denas Golovanovas (mokytoja Vilija Viršilienė) dalyvavo respublikinėje nuotolinėje pradinių klasių mokinių praktinėje-pažintinėje konferencijoje „Mažoji gamtos dovana” ir skaitė pranešimą, pristatė atliktą tyrimą “Vaistažolių arbatos”. Konferencijos tikslas – skatinti domėjimąsi augalų naudingomis savybėmis, jų praktiniu panaudojimu sveikatos stiprinimui bei aktyvinti mokinių bendradarbiavimą kartu atliekant tiriamąją veiklą ir dalinantis gerąja patirtimi. Trečiokams tai buvo dar viena puiki galimybė ugdyti gamtamokslinį raštingumą, formuoti tiriamosios veiklos ir kritinio mąstymo įgūdžius, susitelkti į sveikatingumo ugdymą, paremtą savo išgyvenimais, stebėjimais, įprasmintais kūrybiniuose darbuose.
Dėkojame Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla už prasmingas iniciatyvas ir puikią konferenciją.
ŽVAKIŲ LIEJIMAS
Kaip gyveno žmonės, kai dar nebuvo elektros? O ar sunku pasigaminti žvakę? Dabar jau galime atsakyti į šį klausimą.  2a (mokytoja Daliutė Vadeikienė), 2b (mokytoja Alė Vizgirdienė), 4a (mokytoja Aldutė Žvinklienė) klasių mokiniai Mažeikių muziejus organizuotoje edukacijoje “Kada nebuvo elektros. (Balanos gadynė. Žvakių liejimas. Žibalinės lempos)”. Mokiniai buvo supažindinti su muziejuje saugomais eksponatais – senosiomis Lietuvos kaimo patalpų apšvietimo priemonėmis nuo žibinčiaus iki žibalinės lempos. Aptarti žvakių gaminimo būdai. Mokiniai ir patys pabandė lieti vaškinę žvakę. Vaikai iš užsiėmimo išėjo pasisėmę daugiau žinių, išbandę naują veiklą bei kupini teigiamų emocijų.
DETALĖ +DETALĖ = ROBOTAS
Ko reikia, kad mokytis vaikui būtų įdomu, kad jis būtų motyvuotas, pažintų tikrą pasaulį, tirdamas jį natūralioje aplinkoje, ugdytųsi gebėjimus, reikalingus ateičiai? Šie klausimai skatina pedagogus ieškoti būdų organizuoti ugdymo procesą kitaip.
Šią savaitę 3a (mokytoja Jūratė Jastrumskienė), 3b (mokytoja Vilija Viršilienė) klasių mokiniai dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizuotame užsiėmime „DETALĖ + DETALĖ = ROBOTAS“. Užsiėmimo metu bibliotekos darbuotojos prisitatė sukonstruotą Mindstorm EV3 modelį – „roboto ranką“, kiekvienas mokinys turėjo progą išbandyti jo galimybes. Mūsų mokinukai taip pat išbandė inžinerinius Fishertechnik ir robotikos (Mindstorm EV3, Lego WeDo 2.0 education) konstruktorius, aptarė jų veikimo principus ir galimybes. Praktinio užsiėmimo trečiokai konstravo robotą nuo pradžios „Detalė + Detalė = Robotas“ ir jį užprogramavo, kad atliktų tam tikrus veiksmus.
Mokiniai užsiėmimo metu mąstė kūrybiškai, kritiškai vertino situacijas, kūrė, patyrė atradimo džiaugsmą, bendravo ir bendradarbiavo, dirbo komandoje.

KAS TAI EKOLOGIJA?

Kokią įtaką ekosistemai daro vienkartinio naudojimo pakuotės ir kaip mažinti jų suvartojimą? Kaip daugkartinio naudojimo produktus paversti patrauklia stiliaus detale? Į visus šiuos klausimus 1b klasės mokiniai (mokytoja Virginija Gromakovienė) atsakė kūrybinio užsiėmimo VŠĮ Išmanioji karta metu. Vaikai turėjo galimybę kūrybiškai pažvelgti į tekstilės produktus, sukuriant išskirtinį, individualų dizainą. Savo dekoruotą tekstilės gaminį mokiniai iš edukacinio užsiėmimo išsinešė su savimi ir nusprendė naudoti kasdien!

TURININGAS SAVAITGALIS
Teatras – vienas labiausiai veikiančių scenos menų. Jis skatina vaiko kūrybiškumą, vaizduotę, mąstymą. Turinio gilumo įžvelgimas, mokėjimas skaityti simbolių kalbą – tai didžiausia teatro teikiama nauda vaikui. Teatras padeda suvokti vaiką supantį pasaulį, atsako į jam rūpimus klausimus ir iškelia naujus, padeda patirti bendrystės su kitais vaikais – žiūrovais jausmą, ugdo meninį – estetinį pojūtį, plečia vaizduotės, fantazijos galimybes.
Turiningas 4a klasės (mokytoja Aldutė Žvinklienė ) ir jų tėvelių savaitgalis. Ketvirtokai vyko į Klaipėdos dramos teatrą, kuriame stebėjo spektaklį pastatytą pagal Hanso Christiano Anderseno pasaką “Sniego karalienė”, džiaugėsi buvimu kartu bei iškritusiu pirmuoju sniegu. „Sniego karalienė“ – vienas gražiausių ir giliausių kūrinių, visiems primenantis apie nepalaužiamą meilės ir gerumo galią.
ATVIRŲ DURŲ DIENOS
Kokia aktyvi, kupina pačių gražiausių vaikų emocijų, juoko, šypsenų, energijos buvo ši savaitė “Žiburėlyje”. Lapkričio 15,16,17,18 dienomis mūsų mokykloje vyko ATVIRŲ DURŲ DIENOS. Sulaukėme gausaus būrio priešmokyklinukų – būsimų pirmokų iš Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“, Mažeikių lopšelis-darželis “Žilvitis”, Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė“, Mažeikių lopšelis-darželis „Saulutė“ bei žinoma mūsų mokyklos “Pelėdžiukų”.
Būsimieji mokinukai turėjo galimybę susipažinti su mokykla, sudalyvauti viktorinoje apie gyvūnus, anglų kalbos pamokoje pasimokyti skaičių ir spalvų pavadinimų, matematikos pamokose išbandyti savo atidumą, pastabumą ir paskaičiuoti, sudalyvauti krepšinio varžybose ir pabūti sirgaliais, muzikos ir šokio pamokose pašokti, padainuoti, ritmuoti su įvairiais instrumentais.
Kaip ir sakė būsima pirmokų mokytoja Vilija – geriausia dovana mokyklai yra vaikai. Džiaugiamės turėję galimybę šią savaitę sulaukti tiek daug nuostabių, besišypsančių, ypatingų dovanų.
ĮDOMIOS VEIKLOS PAILGINTOS DIENOS GRUPĖJE
Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos pailgintos dienos grupėje dirba kūrybiškos ir išrandingos mokytojos Ž. Kinienė, L. Račkauskienė, A. Danisevičienė, I. Vitkevičienė, G. Domeikienė, V. Vadeikienė. Mokytojų tikslas kryptingai tęsti mokinių pažinimo, pilietinės, kūrybingumo, kultūrinės, komunikavimo, socialinės, emocinės ir sveikos gyvensenos kompetencijų ugdymą popamokinėje veikloje.
Pailgintos dienos grupėje:
 • Mokomės bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais bei suaugusiais.
 • Siekiame pajausti grupinio darbo džiaugsmus.
 • Stipriname pasitikėjimą savimi žaidžiant, kuriant, atrandant ir pažįstant pasaulį.
 • Mokomės naujų žaidimų, eilėraščių, įtvirtiname jau žinomus; giliname mokomųjų dalykų žinias; ugdome teigiamą požiūrį į mokslą bei darbą.
 • Sudarome sąlygas, kad vaikas jaustųsi saugus po pamokų, stengiamės įdomiai organizuoti laisvalaikį pailgintoje grupėje.
Spalio mėnesį tiek daug įvairiausių dalykų nuveikta! Kaip ir visada daug laiko praleidome lauke, piešėme įvairius piešinius, kūrėme mandalas, antspaudus iš įvairių daržovių bei vaisių, Mažeikių muziejuje žiūrėjome spektaklį, išdykavome ir džiaugėmės rudenėjančia gamta, patys sukūrėme priemones žaidimams žaisti ir nuotaikingai jas panaudojome, lavinome kompiuterinio raštingumo įgūdžius, žaidėme bendrystę stiprinančius žaidimus, kartu praleidome Helovino popietę, skaitėme knygas ir kartu jas analizavome, aptarėme.  Ir dar daug, daug kitų, pačių įvairiausių dalykų spėjome nuveikti!
RUOŠIANTIS RESPUBLIKINEI KONFERENCIJAI…
3 klasės mokytojos (Jūratė Jastrumskienė, Vilija Viršilienė) siekia, kad ugdymosi procese būtų užtikrinta įvairių mokymo priemonių, būdų ir metodų dermė, skirtingų mokymosi aplinkų įvairovė, nes natūraliai vaiko asmenybės raidai būtinos pradinėse klasėse įgytos pozityvios mokymosi patirtys. Nauja informacija pateikiama vaiko gyvenimo patirties kontekste, kuriami kuo artimesni realiam gyvenimui mokymosi kontekstai, kuriose atrandamos naujos, pritaikomos jau turimos žinios, sprendžiamos probleminės situacijos. Mokomasi įvairioje – mokyklinėje ir nemokyklinėje – aplinkoje. Trečiokai intensyviai ruošiasi Respublikinei 1-4 klasių mokinių praktinei-pažintinei konferencijai „Mažoji gamtos dovana“ ir gilinasi į pasirinktą probleminę sritį – gydomosios vaistažolių savybės. Siekdami įvairiapusiškai (tiek teoriškai, tiek praktiškai) įsigilinti į nagrinėjamą temą, trečiokai nusprendė tapti tikrais tyrėjais. Tą dieną mokiniai klasę iškeitė į miesto aplinką, ėmė interviu ir apklausė bemaž virš 400 respondentų! Tyrimo rezultatais pasidalins konferencijos metu.
Ruošdamiesi konferencijai trečiokai ugdo pažinimo, kūrybiškumo, komunikavimo kompetencijas. Pamokos metu itin sustiprėjo trečiokų komunikavimo kompetencija – gebėjimas kurti, perduoti ir suprasti žinias (faktus, požiūrius ar asmenines nuostatas), etiškai naudotis verbalinėmis ir neverbalinėmis komunikavimo priemonėmis. Teko greitai suktis iš padėties apklausiant gyventojus ne lietuvių kalba. Džiaugiamės, kad mūsų mokinukai nepasimetė, išliko mandagūs ir komunikabilūs – greitai klausimą pergalvojo ir uždavė anglų, rusų kalbomis.

SVEIKINAME

Džiaugiamės kiekvieno mūsų mokinuko pasiekimu, iniciatyvumu, noru visur dalyvauti. Priešmokyklinio ugdymo grupės (mokytoja Žydra Kinienė) mokinė Liucija S. dalyvavo Alytaus lopšelio-darželio “Obelėlė” organizuotoje respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodoje “Ačiū, kad tave turiu”. Liucijai už nupieštą itin gražią ir spalvingą papūgėlę šiandien įteikta organizatorių padėka ir saldi dovanėlė.  Smagu stebėti Liucijos džiaugsmą sulaukus įvertinimo. Liucija, tik nesustok! Norime nuolat džiaugtis ir kitais tavo kūrybiniais darbeliais.

KAIMINU DRAUDZIBA – KAIMYNŲ DRAUGYSTĖ

Skubame pasidžiaugti, kad pradėjome ilgalaikę draugystę su Ezeres pamatskola. Kartu įgyvendiname projektą “Kaimiņu Draudzība-Kaimynų draugystė”. Vienas iš projekto uždavinių, kad abi mokyklos stengtųsi atgaivinti ir išlaikyti senąsias baltų tradicijas ir kultūrinį šiaurės vakarų Lietuvos bei Kuržemės regionų paveldą per šokį, dailę, muziką, kalbos, istorijos, etnokultūros pažinimą. Labai džiaugiamės užsimezgusia draugyste, kultūriniu bendradarbiavimu. Jau dabar nekantriai laukiame Jūsų visų apsilankymo mokykloje ir bendrų veiklų teikiamo džiaugsmo! Projekto organizatorė – mokytoja metodininkė Raimonda Česnauskienė.

OLIMPINIS MĖNUO
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas kvietė pradinių klasių mokinius dalyvauti Olimpiniame mėnesyje. Į projektą, kuris vyko spalio 3 – 30 dienomis įsitraukė mūsų mokyklos mokiniai.
Pagrindinis projekto tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, puoselėti olimpines vertybes, nagrinėti šiais laikais kiekvienai asmenybei aktualias temas.
Įvairiausių užduočių ir judesio pagalba skatinome naujų įpročių ugdymą sportuojant, žaidžiant bei šnekučiuojantis apie sveiką mitybą (patys gaminome sveikatai naudingus patiekalus), emocinį intelektą, bendradarbiavimą mokiniai įgavo naujų patirčių ir žinių.
ĮSPŪDINGAS, RYŠKUS , STULBINANTIS IR… BAUGINANTIS HELOVINAS
Mokykloje labai svarbu kurti džiaugsmingą atmosferą, kai rimtą darbą pamokose keičia netikėtos, nuotaikingos pamokos-šventės. 
Spalio 28 d. mokiniai į mokyklą žingsniavo su pakilia nuotaika. Namuose palikę mokyklinę uniformą ir pamiršę kasdieninę rutiną atvyko neatpažįstamai pakeitę savo išvaizdą. Jau nuo pat ryto mokykla skleidė pozityvią nuotaiką, nes ji buvo užvaldyta artėjančių rudens atostogų ir Helovino dvasios.
Ar mokytojai turi švęsti, žaisti su mokiniais? Būtinai! Kaip matote mūsų mokykloje mokytojos vien raganos. Linksmumas, nuotykiai, pokštai, bendra maloni patirtis stiprina ryšį tarp mokytojo ir mokinių. Ir mokytis darosi lengviau, nes koks mokytojas, tokia ir jo pedagogika.
Mūsų šauniosios mokytojos, mokiniai bei tėveliai labai ruošėsi Helovinui, kad sukurtų linksmą, šelmišką atmosferą klasėje bei visoje mokykloje.
Vyko “Kahoot” viktorina – salė griaudėjo nuo ovacijų, emocijų, šūksnių.
 • Viktorinos laimėtojais tapo 2a ir 3b klasių komandos.
 • Originaliausiai papuoštų mokyklos durų konkursą laimėjo 2b ir 3a klasės.
 • Taip pat apdovanoti kūrybiškiausi, baisiausi, gražiausi mokinių kostiumai.
Po viktorinos mokiniai siautulingai šventė, šoko, dainavo, vaišinosi, vaikščiojo iš klasės į klasę, juk reikia pokštų arba saldainių!
LAUKIAME HELOVINO…
Rudeniškos, heloviniškos mokyklos klasės kviečia pasivaikščioti, apsižiūrėti, fotografuotis ir nieko nebijoti. Tik saugokitės šikšnosparnių, neįsivelkite į voratinklius! Per naktį “Žiburėlio” pradinėje mokykloje labai puikiai padirbėjo mokykloje gyvenantys vaiduokliai!👻 Laukiame rytojaus! Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams, šauniems “vaiduokliams” UŽ NEPAPRASTĄ KŪRYBIŠKUMĄ, IŠRADINGUMĄ IR DRAUGYSTĘ! JŪS TIESIOG NUOSTABŪS!
KŪRYBINIAI STEAM UŽSIĖMIMAI
Family Lab Academy – visuminio ugdymosi šeimai akademija, kurioje vyksta inovatyvūs ir kūrybiški užsiėmimai siekiant lavinti vaikų kalbos, pažinimo, socialinę-emocinę, fizinę raidą.
3a, 2a, 3b, 2b klasės lankėsi Family lab academy kūrybiniuose STEAM užsiėmimuose Helovino tematika. Jų metu vaikai patys kūrė, atrado ir tyrinėjo mėgaudamiesi, stebėdami, mąstydami ir eksperimentuodami. O kokia kūrybos priemonių ir technikų įvairovė! Mokiniai turėjo galimybę individualiai kurti, tyrinėti, uostyti, matyti, liesti. Lavino komunikacinius, bendradarbiavimo ir kūrybingumo įgūdžius. Ugdė kalbinius ir emocinio intelekto gebėjimus.
SVEIKI DANTUKAI
Mažeikių rajono savivaldybės ugdymo įstaigose, kuriose mokosi pirmokai, spalio mėnesį vyksta projektas „Sveiki dantukai“. Projekto tikslas – kuo anksčiau vaikams įdiegti teisingus burnos higienos įpročius, kad jie džiaugtųsi sveikais dantimis.
Pamokėlių metu vaikams pasakojama apie burnos sveikatą. Jei nevalys dantukų – juos skaudės, kaupsis apnašos ir bakterijos. Naudojant dantų muliažą rodoma, kaip teisingai valyti dantukus. Atsakoma į svarbius klausimus: Kada ir kiek kartų reikia valyti dantukus? Kiek naudoti dantų pastos? Kaip valyti visą dantukų paviršių su šepetėliu? Kada dantų šepetėlį keisti?
Įgytas teorines žinias vaikai galės įtvirtinti praktiškai, gavę burnos higienos priežiūros rinkinius: dantų šepetuką, tarpdančių siūlą bei pildydami „Sveikos šypsenos pažado“ kalendorių ir į jį klijuodami lipdukus. Mokomoji knygelė „Burnos higiena“ primins bendrąsias dantukų valymo ir burnos higienos taisykles. Visas šias priemones, gautas iš Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų, skirtų vaikų burnos sveikatos gerinimo projekto vykdymui, visuomenės sveikatos specialistė Vitalija Pocienė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, įteikė kiekvienam “Žiburėlio“ pradinės mokyklos pirmokui – KAD DANTUKAI BŪTŲ SVEIKI IR GRAŽŪS!!
SVEČIUOSE…
Spalio 25 d. Mažeikių viešojoje bibliotekoje lankėsi priešmokyklinės grupės vaikai. Juos pasitiko knygos personažas Pepė Ilgakojinė, kuri svečius pakvietė bibliotekos koridoriuose smagiai pažaisti, šokinėjant klasę, miklinant rankeles ir kojeles labirinte. Vaikai stebėjo spektaklį, vartė įvairiausias knygas, sužinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytojais.
PASAULINĖ BALTOSIOS LAZDELĖS DIENA
Žmogui duoti penki pojūčiai pasauliui pažinti. Akys leidžia matyti erdvę ir spalvas, ausys yra kelias į garsų pasaulį, uoslė sudaro galimybę užuosti pavasarinės žemės kvėpavimą, skonio pojūtis leidžia džiaugtis maistu, o lytėjimas leidžia apčiuopti daiktus, patirti jų švelnumą ar šiurkštumą. Visi šie pojūčiai žmogui reikalingi. Tačiau, kaip keičiasi gyvenimas, kai netenkame vieno iš jų – regėjimo?
Spalio 15 d. – Baltosios lazdelės diena – tai priminimas matantiems, kad šalia mūsų gyvena žmonės, kurių pasaulyje saulė šildo, bet nešviečia…. Todėl, siekiant atkreipti mokinių dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, Mažeikių „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje, logopedės Vilmos Zeleckienės iniciatyva svečiavosi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos narys Algimantas Balčiūnas, kuris mokiniams papasakojo apie Pasaulinę baltosios lazdelės dieną, supažindino su Brailio raštu, baltąja lazdele, įvairiomis priemonėmis (didinamuoju stiklu, garsinėmis svarstyklėmis, laikrodžiais, termometru, aparatu įgarsinančiu rūbų spalvas ir kt.), kurios palengvina regėjimo negalią turinčių žmonių kasdienybę. Mokiniai ir mokytojos turėjo galimybę, vaikštant užrištomis akimis, bent trumpam įsijausti į neregio pasaulį ir pabandyti pažinti supantį pasaulį per pojūčius: liečiant, klausantis, užuodžiant ir bandant orientuotis erdvėje visiškoje tamsoje.
Dėkojame už labai, labai prasmingas ir naudingas pamokas.
PRIZAS UŽ AKTYVŲ DALYVAVIMĄ EUROPOS JUDUMO SAVAITĖJE
Spalio 20 d. pailgintos dienos grupės mokiniai stebėjo Vytauto Klovos muzikos mokyklos teatro “Naminukas” spektaklį “Žirafa su kojinėmis” (režisierė mokytoja Daiva Skaringienė).  Kvietimai į spektaklį – tai prizas už aktyvų dalyvavimą Europos judumo savaitėje.
TARPTAUTINĖ ELEKTRONIKOS ATLIEKŲ DIENA
Spalio 14 dieną 4-okai (mokytoja A. Žvinklienė, V. Viršilienė) minėjo tarptautinę elektronikos atliekų dieną. Kaip žinia, elektronikos atliekų srautas yra vienas sparčiausiai augančių visame pasaulyje, o kasmet jų perdirbama tik penktadalis, todėl ketvirtokai norėjo kuo daugiau sužinoti apie šių atliekų surinkimo ir rūšiavimo svarbą.
Ar žinai, kad:
 • Spėjama, kad 2030 m. elektronikos atliekų kiekis pasaulyje pasieks net 74,7 mln. tonų elektronikos atliekų. Tai prilygsta 7390 vnt. Eifelio bokštų!
 • 2021 m. olimpinių ir parolimpinių žaidynių medaliai buvo gaminami iš senų elektroninių prietaisų: mobiliųjų telefonų, fotoaparatų, nešiojamųjų kompiuterių ir kt.
 • Vertingi metalai, tokie kaip auksas, sidabras, varis, išgauti perdirbus elektros ir elektroninę įrangą, naudojami juvelyrikos dirbinių gamyboje.
 • Egzistuoja elektra varomos, netaršios, tyliai dirbančios banglentės.
 • Kasmet apie 20-50 mln. tonų elektroninių atliekų patenka į sąvartynus ir kitas netinkamas šalinimui vietas.
 • Perdirbama tik 8 proc. visų mobiliųjų telefonų, 17 proc. televizorių ir 38 proc. kompiuterių, todėl milijonai įrangos patenka į sąvartynus.

MIESTO PARKE…

Mokyklos priešmokyklinės grupės vaikai lankėsi Mažeikių senamiesčio parke eksponuojamoje žemės ir aplinkos meno instaliacijų kūrybos parodoje “Gamtoje iš gamtos”. Rekomenduojame!

SVEIKI DANTUKAI – GRAŽI ŠYPSENA
Spalio 19 d. priešmokyklinės grupės vaikučius aplankė visuomenės sveikatos specialistė Vitalija Pocienė. Mokėmės, kaip teisingai valyti ir prižiūrėti dantukus, aptarėme, kokie maisto produktai yra dantukų draugai, o kurie – priešai. Išsiaiškinome, kad jeigu dantukų nevalysime, juos užpuls bakterijos, dantukai susirgs, juose atsiras skylučių ir skaudės. Priešmokyklinukai valys dantukus kasdien ryte ir vakare 2 minutes, dantukai bus švarūs, sveiki, o šypsena – balta.
EUROPOS SAUGAUS EISMO DIENA
Pailgintos dienos grupės vaikučiai kartu su mokytoja Žydra, visuomenės sveikatos specialiste Vitalija ir mokytojo padėjėja Indre šiandien paminėjo Europos saugaus eismo dieną. Prisiminėme ir pakartojome svarbiausias eismo ir atšvaitų dėvėjimo taisykles, žiūrėjome nuotaikingus šuniuko Amsio filmukus.
Pakartojome ir pažadame:
 • būsime atsakingi eismo dalyviai,
 • eisime per gatvę tik pėsčiųjų perėja, degant žaliam šviesoforo signalui,
 • eidami per perėją, nesinaudosime mobiliuoju telefonu,
 • tamsiu paros metu segėsime atšvaitus.
SMAGIOS AKIMIRKOS IŠ RUDENĖLIO ŠVENTĖS
Ir štai už lango jau dega šermukšnių laužai, kabo riešutų krepšeliai, o mokyklas puošia jurginų, astrų žiedai. Įsibėgėjęs ruduo pažeria ryškių spalvų gamą. Jis atnešė smagią šventę ir į “Žiburėlio” pradinę mokyklą. Jau tapo gražia tradicija spalio mėnesio pradžioje švęsti “Rudenėlio šventę”. Šiais metais jos būta ypatingai linksmos, judrios, kūrybingos, nuotaikingos. Vyravo smagi, šilta nuotaika. Tą nuotaiką padėjo sukurti ne tik mokyklos mokinių, mokytojų entuziazmas, ne tik skaisčiai šviečianti saulė, bet ir mūsų geriausi draugai  Mažeikių lopšelis-darželis “Žilvitis”, Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“, Mažeikių lopšelis-darželis „Saulutė“. Dėkojame Jums už buvimą kartu, puikią nuotaiką bei ilgametę bendrystę.
VEIKLOS PAILGINTOS DIENOS GRUPĖJE…
Mūsų mokykloje veikia puiki pailgintos dienos grupė, kurios veiklos tikslas kryptingai tęsti mokinių kompetencijų ugdymą popamokinėje veikloje.
Pailgintos dienos grupėje:
 • Mokomės bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais bei suaugusiais.
 • Siekiame pajausti grupinio darbo džiaugsmus.
 • Stipriname pasitikėjimą savimi žaidžiant, kuriant, atrandant ir pažįstant pasaulį.
 • Mokomės naujų žaidimų, eilėraščių, įtvirtiname jau žinomus; giliname mokomųjų dalykų žinias; ugdome teigiamą požiūrį į mokslą bei darbą.
 • Sudarome sąlygas, kad vaikas jaustųsi saugus po pamokų, stengiamės įdomiai organizuoti laisvalaikį pailgintoje grupėje.
Rugsėjo mėnesį tiek daug įvairiausių dalykų nuveikta! Daug laiko praleidome lauke – organizavome estafetes, sportavome su lankais, žaidėme krepšinį. Piešėme įvairius piešinius: “Rudens spalvos”, “Mano kelias į mokyklą”, “Diena be automobilio” ir kt. Nemažai dėmesio skiriame patirtinėms veikloms. Rugsėjį ieškojome įvairių vabzdžių, gyvių, juos stebėjome. Aiškinomės kaip vabalai vystosi, susipažinome su jų gyvenimo sąlygomis, jų panašumais ir skirtumais, bandėme suvokti augalų ir vabzdžių tarpusavio sąsajos svarbą. Taip pat labai daug dėmesio skiriame skaitymui.
Pailgintos dienos grupės mokytojos Ž. Kinienė, A. Danisevičienė. Mokytojo padėjėjos I. Vitkevičienė, G. Domeikienė, V. Vadeikienė
MOKOMĖS BŪTI ATSAKINGI…
Visi vaikai mėgsta gyvūnus. Augintiniai džiugina ir daug ko išmoko. Kiekvienas vaikas, bendraudamas su savo augintiniu, nesąmoningai ima suprasti, ką reiškia rūpintis silpnesniuoju, būti atsakingam kiekvieną dieną.
Gyvūnijos dieną minėjome ne tik dalyvaudami viktorinose, pramogaudami, bet ir darydami gerus darbus.  4a klasės mokiniai (mokytoja Aldutė Žvinklienė) galvodami apie gyvūnų gerovę nusprendė būti atsakingais, pasirūpinti beglobiais gyvūnais ir apsilankė Mažeikių gyvūnų globos draugija.
“Suprantame, kad pilna lėkštė tai dar ne viskas, ko reikia gyvūnams, bet pradedame būtent nuo to. Mažais žingsneliais keičiame pasaulį. Gal vėliau kas nors iš mūsų pasiims iš gyvūnų globos namų šunį, gal kas nors taps savanoriu. Apie save galime spręsti pagal tai, kaip elgiamės su gyvūnais. Šią akciją organizuojame jau ne pirmą kartą. Dalyvavimas tokiose akcijose yra labai svarbus. Neturime ko prarasti, o galime atlikti kilnų darbą”.
ŽIBURĖLIS ŽIBA NUO ŠYPSENŲ…
Šiandien – spalio 7 d. –  “Žiburėlis” žiba nuo šypsenų! Visi visi šypsosi!
Kiekvieną pirmą spalio mėnesio penktadienį visas pasaulis švenčia tarptautinę šypsenos dieną – dieną, kai šypsena reiškia gerumą, gerus darbus ir gerus ketinimus. Tarptautinė šypsenos diena švenčiama nuo 1999 m. Ją įsteigęs Harvey Ball kvietė žmones dalinti šypsenas. „Daryk gerus darbus. Džiugink kitus. Šią dieną padėk atsirasti bent vienai šypsenai“ – sakė jis. Taigi, šiandien dalijamės šypsenomis. Dalinkitės ir Jūs!

SMAGU IR PRASMINGA…

Spalio 6 d. mūsų mokiniai gražino mokyklos aplinką sodindami gėles. Susibūrę visi kartu pasodinome per 500 krokų! Kaip smagu ir prasminga, kai dėl bendro tikslo dirbame visa mokykla, kai kiekvieno mokinio rankelės prisideda kuriant estetišką aplinką. Ugdome vieni kituose vertybines nuostatas: darbštumą, kūrybingumą, pareigingumą, atsakomybę.

MOKYTOJŲ DIENOS RYTMETYS
Kai lapai vis sparčiau keičia spalvą, ateina tauri Mokytojo diena. Šiandien mokyklos Mokinių taryba pasikvietė mokytojus į šventinį rytmetį “Labas rytas, Mokytojai! ir pasveikino NUOSTABIAUSIUS “Žiburėlio” pradinės mokyklos MOKYTOJUS! Ištarė jiems žodžius, kurių dar nespėjo ar nedrįso pasakyti.
Už Jūsų darbą, kantrybę, šilumą, atsidavimą, rūpestį ir meilę šiandien visi visi dėkojame spalvingiausiais gėlių žiedais, saldžiausiais skanumynais, šilčiausiais apkabinimais, širdį virpinančiais žodžiais.
Mokyklos Mokinių taryba
Mieli kolegos,
Linkime idėjų mokant, naujovių dirbant, kūrybiškumo ugdant, išminties kalbant, minčių lietaus tylint. Įsimintinos MOKYTOJŲ DIENOS! Tariame nuoširdų AČIŪ, šiltai šiltai apkabiname mokinių tėvelius už parodytą dėmesį, nuostabius sveikinimus, palinkėjimus bei šypsenas. Jūs NUOSTABŪS!
“Žiburėlio” pradinės mokyklos mokytojai ir administracija

KIŠKIS MAŽEIKIŠKIS SVEČIUOSE PAS MUS

PUG, 1-2 klasių mokiniai su mokytoja D. Vadeikiene ir Kiškiu Mažeikiškiu priešakyje minėjo pasaulinę gyvūnijos dieną. Pakalbėta apie knygeles interaktyvias ir ne tik! Sudalyvauta viktorinoje! Prisišokta gyvūnėlių diskotekoje. Nuostabi dienos pradžia!

GYVŪNŲ GLOBOS DIENĄ PASITINKANT…

Pasitikdami švento Pranciškaus, gyvūnų globos dieną, linksmai ir kūrybingai šventėme: įvardinome 5 gyvūnų laisves, dalyvavome viktorinoje ,,Atpažink gyvūną”, kūrėme gyvūnų kaukes, puošėmės įdomiais kostiumais, šokome ir dainavome Linksmojoje diskotekoje. Tariame meiliausią AČIŪ gyvūnėliams už prasmę ir laimę mūsų gyvenime!

JUDRIAUSIO MAŽEIKIŠKIO KONKURSO PRIZAS

Mažeikių rajono Savivaldybės skelbtame judriausio mažeikiškio konkurse dalyvavo ir mūsų mokykla, palaikiusi iniciatyvą skatinti sveikai judėti visus bendruomenės narius. Džiaugiamės laimėtu prizu – visa mokyklos bendruomenė gavo kvietimus į Vytauto Klovos muzikos mokyklos teatro ,,Naminukas“ spektaklį ,,Žirafa su kojinėmis“ (režisierė mokytoja Daiva Skaringienė). Visi kartu mes daug galime!

SOLIDARUMO BĖGIMAS – UŽ VISŲ VAIKŲ ŠVIESIĄ VAKYSTĘ
Mokykla – ideali vieta, kurioje galima skatinti bei ugdyti pagrindines vaikų vertybes, tokias kaip solidarumas ir pagarba. Labai svarbu informuoti ir šviesti vaikus apie nelygybę, palaikymą, toleranciją, atjautą, supratingumą. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę.
Rugsėjo 30 d. mokyklos PUG, pradinių klasių mokinukai dalyvavo solidarumo bėgime ,,Gelbėkit vaikus 2022”. Šio bėgimo misija – pasaulį daryti geresnį, skatinant solidarumą.
Mokiniai džiaugėsi, galėdami bėgti su tikslu – mintimis, gerais darbais palaikyti vaikus, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos. Bėgti drauge su bendramoksliais ir mokytojais. Bėgti ir parodyti sau ir kitiems, kad tam, kad padarytum gerą darbą, užtenka tik noro ir vikrių kojų. Bėgome suprasdami, kad mūsų visų nubėgti kilometrai – ypatingi. Jie už mus visus, lygius, už visų vaikų šviesią vaikystę.

FANTASTIŠKŲ VAIZDINIŲ VISATOJE…

Rugsėjo 26 D. erdvinis kinas PUG, 1-4-ų klasių mokiniams suteikė galimybę pasinerti į fantastiškų vaizdinių visatą. Kino filmai „Dangaus platybės“, „Galaktozė“, „Planetos. Kelionė saulės sistema” ir kt. ne tik įtraukė mokinius į pasaulio įdomybes, bet ir turėjo labai daug naudingos mokomosios informacijos, kurią mokiniai sugebėjo įsisavinti kur kas geriau nei skaitant vadovėlį ar žiūrint paprastą kino filmą per televizorių. Erdvinio kino seansas – kaip netradicinė pamoka, kurios metu galima suteikti daugybę galimybių sudominti ir patraukti mokinių dėmesį, skatinti teigiamas emocijas, norą kurti, tyrinėti aplinką, suprasti daikto, aplinkos požymius bei mokyti bendrauti ir bendradarbiauti.

BE ACTIVE
Respublikinis projektas “Mes šokam”, skirtas Europos sporto savaitei #BEACTIVE
Choreografija: Vilija Jakubauskė
Muzika: Elton John “I’m still standing”
Šoka: Mažeikių “Žiburėlio” pradinė mokykla

EDUKACIJA MUZIEJUJE

Rugsėjo 23 d. PUG ir antrų klasių mokiniai dalyvavo Mažeikių muziejaus vykdomoje edukacinėje programoje “Keičiasi laikai, keičiasi daiktai”. Susipažinome su muziejuje saugomais senoviniais daiktais ir jų kaita iki šių dienų. Vaikai patys bandė išdėlioti atskirus eksponatus – avalynę pagal laikotarpius. Spėjome apžiūrėti ir ekspoziciją apie krepšinį. Mažeikių muziejuje atidaryta paroda „Krepšinis Mažeikiuose“, skirta Lietuvos krepšinio 100 – mečiui ir Lietuvos krepšinio metams paminėti. Apsilankėme unikalioje archeologinėje ekspozicijoje „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“. Žvalgėmės vestuvių fotografijų parodoje ir diskutavome apie vestuvių skirtumus anuomet ir dabar. Tai bent kiek šiandien pamatyta, sužinota!

SPEKTAKLYJE…

Rugsėjo 22 d. mūsų mokyklos ketvirtokai (mokytojos V.Viršilienė, A. Žvinklienė) lankėsi Mažeikių kultūros rūmuose ir žiūrėjo spektaklį “Trys auksiniai velnio plaukai”. Spektaklis pastatytas pagal Brolių Grimų pasaką. Režisieriai: Sigita Matulienė ir Romas Matulis.
Įspūdžių kupina diena!

DIENA BE AUTOMOBILIO

Rugsėjo 22-oji Tarptautinė diena be automobilio. Šios dienos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į neigiamą transporto priemonių įtaką mūsų sveikatai bei aplinkai. Minėdami Europos judumo savaitę spėjome ir pasportuoti ir padiskutuoti: išsikėlėme sau klausimą: ❓️“Kaip galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo MES?”.❓️ Mokyklinė lenta greitai užsipildė aplinką tausojančiais pasiūlymais: rūšiuoti atliekas, važinėti paspirtuku ar vaikščioti pėsčiomis, prižiūrėti aplinką, sodinti medžius, taupyti elektros energiją ir kt. Taip pat savo pavyzdžiu, šūkiais bei skanduotėmis siekėme paskatinti visuomenę atsisakyti automobilio ir rinktis aplinkai draugiškesnę transporto priemonę – pasinaudoti visuomeniniu transportu, važiuoti dviračiu, riedučiais, paspirtukais, riedlentėmis ar eiti pėsčiomis. Mokytoja Žydra šiandien į darbą mynė dviračiu, net 7 kilometrus! Tai bent pavyzdys visai mokyklos bendruomenei ir visuomenei!

KELIONĖ Į VINETU KAIMĄ

“Žiburėlio” trečiokai naujus mokslo metus pradėjo smagia ir turininga ekskursija į Vinetu kaimą. Smalsiuosius keliautojus pasitiko indėnų vadas būgnelio ritualu, kurio garsai netilo visą viešnagės laiką, ir kartu su vaikais leidosi į Amerikos žemyno istoriją, kultūrą, buitį, papročius. Daug pastangų kiekvienas dalyvis atidavė norėdamas įveikti indėnų vaikų sportines kliūtis ir rungtis.  Vaikai po aktyvios veiklos Tipi palapinėje galėjo atitolti nuo civilizacijos komforto ir išklausyti vado įdomių pasakojimų. Pietūs su karšta žolelių arbata ir tako pica leido vėl atgauti prarastas jėgas. Edukacija “Jaunųjų vilkų kelias” smagi, žaisminga ir saugi. Pažintis su Amerikos indėnų istorija ir kultūra paliko smagių prisiminimų ir neišdildomų įspūdžių.

JUDĖJIMAS – SVEIKATA! JUDĖJIMAS – GERA NUOTAIKA IR ŽVALUMAS!

Judėjimas – sveikata! Judėjimas – gera nuotaika ir žvalumas! Priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ bei pailgintos dienos grupės vaikučiai Judumo savaitėje dalyvauja smagiai sportuodami, mankštindamiesi.  Rugsėjo 21d. mankštinomės kartu su visuomenės sveikatos specialiste Vitalija Pociene, susirungėme „Milžinų lenktynėse“, žaidėme žaidimą „Sveika – nesveika“. Pažadame, kad ir pasibaigus Judumo savaitei mankštinsimės ir judėsime kasdien!

SAUGAUS EISMO PAMOKĖLĖS

Šiandien “Žiburėlio” pradinėje mokykloje lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausieji tyrėjai Audronė Jurdonaitė-Ostrauskienė ir Remigijus Stonkus. Jie PUG, I-ų klasių mokiniams pravedė “Saugaus eismo” pamokėles, kurių metu mokiniai prisiminė kaip saugiai pereiti gatvę, kaip teisingai nešioti atšvaitus ir kt. Iš rimtų, susikaupusių mokinių veidukų galime matyti, kad jiems buvo labai įdomu. Džiaugiamės ilgamečiu mokyklos ir bendruomenės pareigūnų bendradarbiavimu ir naudingomis pamokomis mokyklos mokiniams.

PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA KITAIP

Mokymasis už klasės ribų padeda formuoti visuminį pasaulio vaizdą, o aktyvus, kūrybiškas mokymasis įvairiose mokymosi aplinkose didina mokinių mokymosi motyvaciją, skatina domėjimąsi gamtos mokslais, ugdo bendradarbiavimo gebėjimus ir neabejotinai gerina pasiekimus.
Geriausiai įsimenama, kai gali aktyviai veikti ir per patirtis kaupti žinias. Pasaulio pažinimo pamokos dažnai vyksta lauke. Trečiokai (mokytoja Vilija Viršilienė) mokėsi surasti panašumus ir skirtumus tarp medžių, krūmų ir žolinių augalų. Sužinojo, kaip apskaičiuoti medžio amžių.
Mokytis bei siekti užsibrėžtų tikslų, mokytis per patirtis trečiokams netrukdo joks oras! Buvo smagu stebėti susidomėjusius, motyvuotus, į veiklą visapusiškai įsitraukusius, bendradarbiaujančius mokinius.

DRAUGUI IŠTIESK TIK ŠVARIĄ RANKĄ

Rugsėjo 14d. priešmokyklinės ir pailgintos dienos grupių vaikučius aplankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė. Skambant linksmai dainelei prisiminėme, kada ir kodėl būtina rankutes plauti, mokėmės jas plauti teisingai. Atlikome eksperimentą: priemonė „Bakterijų maišelis“, kuris padėjo mums įsivaizduoti, kaip greitai rankos užsiteršia nuo aplinkoje esančių bakterijų ir kokios švarios būna, kai rūpestingai jas nuplauname. Plausime rankytes – būsime sveiki!

XX TARPTAUTINIS VAIKŲ KŪRYBOS FORUMAS 

Dalyvavome labdaros organizacijos Labdaros fondo Lvivo vaikų galerijos XX tarptautinio vaikų kūrybos forumo „Auksinis molbertas 2022“ konkurse tema „ Pasaulio vaikai už taikų dangų virš žemės“. Siuntėme piešinius, dalyvių diplomus gauna mokytojos Jūratė Jastrumskienė, Vilija Viršilienė St.

AKIMIRKOS IŠ RUGSĖJO PIRMOSIOS…

Mažeikių “Žiburėlio” pradinės mokyklos bendruomenė sutiko savo 30-ąjį rugsėjį. Ypatingos dienos proga kartu pasidžiaugti ir pasveikinti atvyko Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, švietimo, kultūros ir sporto vyriausioji specialistė Ana Kelpšienė, ilgametė buvusi mokyklos direktorė Jovita Mingėlienė, visą mokyklos bendruonenę palaimino klebonas Gintaras Lengvinas.
Šventės metu įteikti padėkos raštai mokytojoms – Vilijai Viršilienei, Aldutei Žvinklienei, Raimondai Česnauskienei, Alei Vizgirdienei už profesionalų pedagoginį darbą, atsakingumą bei atsidavimą savo profesijai. Šios mokytojos jau 30 metų kartu su “Žiburėliu”.
Mokslo ir žinių diena – šurmulinga šventė ir susikaupimo akimirka prieš didelį darbą. Mokslo metų pradžia kiekvieną iš mūsų įkvepia naujoms idėjoms. Šia gražia švente prasideda kiekvieno iš mūsų naujas, baltas gyvenimo knygos puslapis. Sveikiname visus, pradedančius naujus mokslo metus. Tegul jie bus sėkmingi ir kūrybingi, skatinantys tobulėti ir stiebtis aukštyn. Tegul kiekviena mokslo diena dovanos pažinimo džiaugsmą!
Skip to content