Menu Close

Galerija

MOKYTOJŲ DIENOS RYTMETYS
Kai lapai vis sparčiau keičia spalvą, ateina tauri Mokytojo diena. Šiandien mokyklos Mokinių taryba pasikvietė mokytojus į šventinį rytmetį “Labas rytas, Mokytojai! ir pasveikino NUOSTABIAUSIUS “Žiburėlio” pradinės mokyklos MOKYTOJUS! Ištarė jiems žodžius, kurių dar nespėjo ar nedrįso pasakyti.
Už Jūsų darbą, kantrybę, šilumą, atsidavimą, rūpestį ir meilę šiandien visi visi dėkojame spalvingiausiais gėlių žiedais, saldžiausiais skanumynais, šilčiausiais apkabinimais, širdį virpinančiais žodžiais.
Mokyklos Mokinių taryba
Mieli kolegos,
Linkime idėjų mokant, naujovių dirbant, kūrybiškumo ugdant, išminties kalbant, minčių lietaus tylint. Įsimintinos MOKYTOJŲ DIENOS! Tariame nuoširdų AČIŪ, šiltai šiltai apkabiname mokinių tėvelius už parodytą dėmesį, nuostabius sveikinimus, palinkėjimus bei šypsenas. Jūs NUOSTABŪS!
“Žiburėlio” pradinės mokyklos mokytojai ir administracija

KIŠKIS MAŽEIKIŠKIS SVEČIUOSE PAS MUS

PUG, 1-2 klasių mokiniai su mokytoja D. Vadeikiene ir Kiškiu Mažeikiškiu priešakyje minėjo pasaulinę gyvūnijos dieną. Pakalbėta apie knygeles interaktyvias ir ne tik! Sudalyvauta viktorinoje! Prisišokta gyvūnėlių diskotekoje. Nuostabi dienos pradžia!

GYVŪNŲ GLOBOS DIENĄ PASITINKANT…

Pasitikdami švento Pranciškaus, gyvūnų globos dieną, linksmai ir kūrybingai šventėme: įvardinome 5 gyvūnų laisves, dalyvavome viktorinoje ,,Atpažink gyvūną”, kūrėme gyvūnų kaukes, puošėmės įdomiais kostiumais, šokome ir dainavome Linksmojoje diskotekoje. Tariame meiliausią AČIŪ gyvūnėliams už prasmę ir laimę mūsų gyvenime!

JUDRIAUSIO MAŽEIKIŠKIO KONKURSO PRIZAS

Mažeikių rajono Savivaldybės skelbtame judriausio mažeikiškio konkurse dalyvavo ir mūsų mokykla, palaikiusi iniciatyvą skatinti sveikai judėti visus bendruomenės narius. Džiaugiamės laimėtu prizu – visa mokyklos bendruomenė gavo kvietimus į Vytauto Klovos muzikos mokyklos teatro ,,Naminukas“ spektaklį ,,Žirafa su kojinėmis“ (režisierė mokytoja Daiva Skaringienė). Visi kartu mes daug galime!

SOLIDARUMO BĖGIMAS – UŽ VISŲ VAIKŲ ŠVIESIĄ VAKYSTĘ
Mokykla – ideali vieta, kurioje galima skatinti bei ugdyti pagrindines vaikų vertybes, tokias kaip solidarumas ir pagarba. Labai svarbu informuoti ir šviesti vaikus apie nelygybę, palaikymą, toleranciją, atjautą, supratingumą. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę.
Rugsėjo 30 d. mokyklos PUG, pradinių klasių mokinukai dalyvavo solidarumo bėgime ,,Gelbėkit vaikus 2022”. Šio bėgimo misija – pasaulį daryti geresnį, skatinant solidarumą.
Mokiniai džiaugėsi, galėdami bėgti su tikslu – mintimis, gerais darbais palaikyti vaikus, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos. Bėgti drauge su bendramoksliais ir mokytojais. Bėgti ir parodyti sau ir kitiems, kad tam, kad padarytum gerą darbą, užtenka tik noro ir vikrių kojų. Bėgome suprasdami, kad mūsų visų nubėgti kilometrai – ypatingi. Jie už mus visus, lygius, už visų vaikų šviesią vaikystę.

FANTASTIŠKŲ VAIZDINIŲ VISATOJE…

Rugsėjo 26 D. erdvinis kinas PUG, 1-4-ų klasių mokiniams suteikė galimybę pasinerti į fantastiškų vaizdinių visatą. Kino filmai „Dangaus platybės“, „Galaktozė“, „Planetos. Kelionė saulės sistema” ir kt. ne tik įtraukė mokinius į pasaulio įdomybes, bet ir turėjo labai daug naudingos mokomosios informacijos, kurią mokiniai sugebėjo įsisavinti kur kas geriau nei skaitant vadovėlį ar žiūrint paprastą kino filmą per televizorių. Erdvinio kino seansas – kaip netradicinė pamoka, kurios metu galima suteikti daugybę galimybių sudominti ir patraukti mokinių dėmesį, skatinti teigiamas emocijas, norą kurti, tyrinėti aplinką, suprasti daikto, aplinkos požymius bei mokyti bendrauti ir bendradarbiauti.

BE ACTIVE
Respublikinis projektas “Mes šokam”, skirtas Europos sporto savaitei #BEACTIVE
Choreografija: Vilija Jakubauskė
Muzika: Elton John “I’m still standing”
Šoka: Mažeikių “Žiburėlio” pradinė mokykla

EDUKACIJA MUZIEJUJE

Rugsėjo 23 d. PUG ir antrų klasių mokiniai dalyvavo Mažeikių muziejaus vykdomoje edukacinėje programoje “Keičiasi laikai, keičiasi daiktai”. Susipažinome su muziejuje saugomais senoviniais daiktais ir jų kaita iki šių dienų. Vaikai patys bandė išdėlioti atskirus eksponatus – avalynę pagal laikotarpius. Spėjome apžiūrėti ir ekspoziciją apie krepšinį. Mažeikių muziejuje atidaryta paroda „Krepšinis Mažeikiuose“, skirta Lietuvos krepšinio 100 – mečiui ir Lietuvos krepšinio metams paminėti. Apsilankėme unikalioje archeologinėje ekspozicijoje „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“. Žvalgėmės vestuvių fotografijų parodoje ir diskutavome apie vestuvių skirtumus anuomet ir dabar. Tai bent kiek šiandien pamatyta, sužinota!

SPEKTAKLYJE…

Rugsėjo 22 d. mūsų mokyklos ketvirtokai (mokytojos V.Viršilienė, A. Žvinklienė) lankėsi Mažeikių kultūros rūmuose ir žiūrėjo spektaklį “Trys auksiniai velnio plaukai”. Spektaklis pastatytas pagal Brolių Grimų pasaką. Režisieriai: Sigita Matulienė ir Romas Matulis.
Įspūdžių kupina diena!

DIENA BE AUTOMOBILIO

Rugsėjo 22-oji Tarptautinė diena be automobilio. Šios dienos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į neigiamą transporto priemonių įtaką mūsų sveikatai bei aplinkai. Minėdami Europos judumo savaitę spėjome ir pasportuoti ir padiskutuoti: išsikėlėme sau klausimą: ❓️“Kaip galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo MES?”.❓️ Mokyklinė lenta greitai užsipildė aplinką tausojančiais pasiūlymais: rūšiuoti atliekas, važinėti paspirtuku ar vaikščioti pėsčiomis, prižiūrėti aplinką, sodinti medžius, taupyti elektros energiją ir kt. Taip pat savo pavyzdžiu, šūkiais bei skanduotėmis siekėme paskatinti visuomenę atsisakyti automobilio ir rinktis aplinkai draugiškesnę transporto priemonę – pasinaudoti visuomeniniu transportu, važiuoti dviračiu, riedučiais, paspirtukais, riedlentėmis ar eiti pėsčiomis. Mokytoja Žydra šiandien į darbą mynė dviračiu, net 7 kilometrus! Tai bent pavyzdys visai mokyklos bendruomenei ir visuomenei!

KELIONĖ Į VINETU KAIMĄ

“Žiburėlio” trečiokai naujus mokslo metus pradėjo smagia ir turininga ekskursija į Vinetu kaimą. Smalsiuosius keliautojus pasitiko indėnų vadas būgnelio ritualu, kurio garsai netilo visą viešnagės laiką, ir kartu su vaikais leidosi į Amerikos žemyno istoriją, kultūrą, buitį, papročius. Daug pastangų kiekvienas dalyvis atidavė norėdamas įveikti indėnų vaikų sportines kliūtis ir rungtis.  Vaikai po aktyvios veiklos Tipi palapinėje galėjo atitolti nuo civilizacijos komforto ir išklausyti vado įdomių pasakojimų. Pietūs su karšta žolelių arbata ir tako pica leido vėl atgauti prarastas jėgas. Edukacija “Jaunųjų vilkų kelias” smagi, žaisminga ir saugi. Pažintis su Amerikos indėnų istorija ir kultūra paliko smagių prisiminimų ir neišdildomų įspūdžių.

JUDĖJIMAS – SVEIKATA! JUDĖJIMAS – GERA NUOTAIKA IR ŽVALUMAS!

Judėjimas – sveikata! Judėjimas – gera nuotaika ir žvalumas! Priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ bei pailgintos dienos grupės vaikučiai Judumo savaitėje dalyvauja smagiai sportuodami, mankštindamiesi.  Rugsėjo 21d. mankštinomės kartu su visuomenės sveikatos specialiste Vitalija Pociene, susirungėme „Milžinų lenktynėse“, žaidėme žaidimą „Sveika – nesveika“. Pažadame, kad ir pasibaigus Judumo savaitei mankštinsimės ir judėsime kasdien!

SAUGAUS EISMO PAMOKĖLĖS

Šiandien “Žiburėlio” pradinėje mokykloje lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausieji tyrėjai Audronė Jurdonaitė-Ostrauskienė ir Remigijus Stonkus. Jie PUG, I-ų klasių mokiniams pravedė “Saugaus eismo” pamokėles, kurių metu mokiniai prisiminė kaip saugiai pereiti gatvę, kaip teisingai nešioti atšvaitus ir kt. Iš rimtų, susikaupusių mokinių veidukų galime matyti, kad jiems buvo labai įdomu. Džiaugiamės ilgamečiu mokyklos ir bendruomenės pareigūnų bendradarbiavimu ir naudingomis pamokomis mokyklos mokiniams.

PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA KITAIP

Mokymasis už klasės ribų padeda formuoti visuminį pasaulio vaizdą, o aktyvus, kūrybiškas mokymasis įvairiose mokymosi aplinkose didina mokinių mokymosi motyvaciją, skatina domėjimąsi gamtos mokslais, ugdo bendradarbiavimo gebėjimus ir neabejotinai gerina pasiekimus.
Geriausiai įsimenama, kai gali aktyviai veikti ir per patirtis kaupti žinias. Pasaulio pažinimo pamokos dažnai vyksta lauke. Trečiokai (mokytoja Vilija Viršilienė) mokėsi surasti panašumus ir skirtumus tarp medžių, krūmų ir žolinių augalų. Sužinojo, kaip apskaičiuoti medžio amžių.
Mokytis bei siekti užsibrėžtų tikslų, mokytis per patirtis trečiokams netrukdo joks oras! Buvo smagu stebėti susidomėjusius, motyvuotus, į veiklą visapusiškai įsitraukusius, bendradarbiaujančius mokinius.

DRAUGUI IŠTIESK TIK ŠVARIĄ RANKĄ

Rugsėjo 14d. priešmokyklinės ir pailgintos dienos grupių vaikučius aplankė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė. Skambant linksmai dainelei prisiminėme, kada ir kodėl būtina rankutes plauti, mokėmės jas plauti teisingai. Atlikome eksperimentą: priemonė „Bakterijų maišelis“, kuris padėjo mums įsivaizduoti, kaip greitai rankos užsiteršia nuo aplinkoje esančių bakterijų ir kokios švarios būna, kai rūpestingai jas nuplauname. Plausime rankytes – būsime sveiki!

XX TARPTAUTINIS VAIKŲ KŪRYBOS FORUMAS 

Dalyvavome labdaros organizacijos Labdaros fondo Lvivo vaikų galerijos XX tarptautinio vaikų kūrybos forumo „Auksinis molbertas 2022“ konkurse tema „ Pasaulio vaikai už taikų dangų virš žemės“. Siuntėme piešinius, dalyvių diplomus gauna mokytojos Jūratė Jastrumskienė, Vilija Viršilienė St.

AKIMIRKOS IŠ RUGSĖJO PIRMOSIOS…

Mažeikių “Žiburėlio” pradinės mokyklos bendruomenė sutiko savo 30-ąjį rugsėjį. Ypatingos dienos proga kartu pasidžiaugti ir pasveikinti atvyko Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, švietimo, kultūros ir sporto vyriausioji specialistė Ana Kelpšienė, ilgametė buvusi mokyklos direktorė Jovita Mingėlienė, visą mokyklos bendruonenę palaimino klebonas Gintaras Lengvinas.
Šventės metu įteikti padėkos raštai mokytojoms – Vilijai Viršilienei, Aldutei Žvinklienei, Raimondai Česnauskienei, Alei Vizgirdienei už profesionalų pedagoginį darbą, atsakingumą bei atsidavimą savo profesijai. Šios mokytojos jau 30 metų kartu su “Žiburėliu”.
Mokslo ir žinių diena – šurmulinga šventė ir susikaupimo akimirka prieš didelį darbą. Mokslo metų pradžia kiekvieną iš mūsų įkvepia naujoms idėjoms. Šia gražia švente prasideda kiekvieno iš mūsų naujas, baltas gyvenimo knygos puslapis. Sveikiname visus, pradedančius naujus mokslo metus. Tegul jie bus sėkmingi ir kūrybingi, skatinantys tobulėti ir stiebtis aukštyn. Tegul kiekviena mokslo diena dovanos pažinimo džiaugsmą!
Skip to content