LAUKIANT GRAŽIOS PAVASARINĖS ŠVENTĖS…

Velykų džiaugsmas dvigubas, kai gali savo rankutėmis nudažytais margučiais papuošti stalą. Įvairiaspalviai gražuoliai džiugino kiekvieno akį. Svarbu, kad jie tvirti, o mes visi sveiki.

TARPTAUTINĖ AUTIZMO SUPRATIMO DIENA

Balandžio 2 d. yra Tarptautinė Autizmo supratimo diena. Mėlyna – autizmo dienos simbolinė spalva, kviečianti pasaulį matyti kitaip. „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokiniai ant lango priklijuodami savo gamybos mėlyną saulę išreiškė supratimą ir palaikymą autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams. Visi mes skirtingi, svarbūs ir reikalingi!

„ŽIBURĖLIO“ PRADINĖS MOKYKLOS BENDRUOMENĖ KVIEČIA PRIARTĖTI PRIE ŽEMAITIŠKOS KULTŪROS

TARPTAUTINĖ OLIMPIADA „KINGS“

FIZINIO AKTYVUMO IR TAISYKLINGOS LAIKYSENOS PAMOKĖLĖ

Vasario mėn. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiams pravedė fizinio aktyvumo skatinimo ir taisyklingos laikysenos pamokėlę „Taisyklinga laikysena“. Pamokos tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, supažindinti vaikus su taisyklingos laikysenos reikšme sveikatai, gerai savijautai, kaulų ir raumenų sistemos būklei bei išvaizdai, išmokyti pratimų, padedančių išlaikyti ir suformuoti taisyklingą laikyseną. Pamokos metu mokinukai mankštinosi kartu visuomenės sveikatos priežiūros specialiste, mokėsi taisyklingą laikyseną formuojančių pratimų.

UŽGAVĖNIŲ ŠĖLSMAS „ŽIBURĖLYJE“

PAMOKĖLĖ APIE DANTUKŲ PRIEŽIŪRĄ

Prailgintos dienos grupę lankantiems mokiniams vasario mėn. pravesta pamokėlė „Kad dantukai būtų sveiki“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė priminė vaikams apie dantų ir burnos higienos svarbą, dantukų valymo ir burnos higienos taisykles, kad dantukai būtų sveiki, o šypsenos gražios. Specialistė kalbėjo, kad būtina nors kartą per metus dantukus pasitikrinti pas gydytoją odontologą, o jeigu atsiranda „skylučių“ ir dažniau. Vaikai galėjo pasimokyti valyti dantukus ir pademonstruoti dantų valymo įgūdžius, naudodami dantų muliažą.

AŠ TIKRAI MYLIU LIETUVĄ…

Gimtadienį švenčia ne tik Lietuva, bet kiekvienas jos pilietis. Drąsiai ženkime pirmyn, kartu švęskime, pažinkime ir kurkime, jauskimės laisvi, dalinkimės džiaugsmu ir pasiekimais, tikėkime ir būkime įkvėpti ateities! „Žiburėlio“ pradinės mokyklos bendruomenė visą savaitę ruošėsi, puošėsi ir štai taip linksmai atšventė Lietuvos gimtadienį.

PAMOKA APIE ANTIBIOTIKŲ VARTOJIMĄ

3 kl. mokiniams vasario mėn. pravestos užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir supratimo apie antibiotikų vartojimą pamokos – pokalbiai „Kas tie antibiotikai?“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokiniams papasakojo, kokios yra peršalimo ligų, gripo ir kitų užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonės, akcentavo, kad svarbiausios iš jų yra skiepai, asmens higienos laikymasis, dažnas ir teisingas rankų plovimas, imuniteto stiprinimas. Užsiėmimų metu buvo prisiminta, kaip teisingai plauti rankas, panaudota vaizdinė priemonė „Bakterijų maišelis“. Specialistė vaikams papasakojo, kad antibiotikai yra vaistai, kurie gydo tik bakterines infekcijas, bet nepadeda gripo atveju, kad šiuos vaistus reikia vartoti atsakingai, tik paskyrus gydytojui, aptartos kitos antibiotikų vartojimo
taisyklės.

„GRAŽI MŪSŲ LIETUVA“

Vasario 12 dieną jungtinė 4 a ir 4 b klasės mokinių komanda sėkmingai dalyvavo Kalnėnų progimnazijos organizuotame akademinių žinių konkurse Proto mūšis.

PADĖKOS UŽ AKTYVŲ DALYVAVIMĄ PIEŠINIŲ KONKURSE

100 DIENŲ MOKYKLOJE (1A)

Vasario 6 d. 1 a klasės mokiniai ir jų mokytoja 100 dienų mokykloje proga lankėsi picerijoje, kur patys gaminosi picas, o po to vaišinosi. Ačiū picerijos „Bella Napoli“ darbuotojoms už kantrybę ir triūsą…

OLYMPIS 2019 – RUDENS SESIJA

Didžiuojamės ir džiaugiamės savo mokiniais, kurie dalyvavo konkurse. Linkime sėkmės pavasario sesijoje.  

PUG MAŽEIKIŲ MUZIEJUJE

Vasario 5 d. PUG mokinukai ir jų mokytoja lankėsi Mažeikių muziejuje, kuriame susipažino su pačiomis įvairiausiomis ekspozicijomis: veltinio technika kurtais rūbais, senoviniais ginklais, papuošalais, gražiausių šaukštelių iš įvairių pasaulio šalių kolekcija, kadaise gyvavusios “Elektrotechnikos gamyklos” technika, paveikslais, tapytais akvarele – kiekvienas išsirinko sau labiausiai patikusį paveikslą ir pasakojo, ką jame įžvelgia.

SENI DAIKTAI ATGIMSTA  (3 A)

SEMINARAS MOKYTOJAMS

Visos mokyklos mokytojos dalyvavo seminare apie savęs pažinimą, kurį vedė psichologė Asta Blandė.

KI(TOKIOS) PAMOKOS MOKYKLOS KOMPIUTERIŲ KLASĖJE

Pirmos klasės mokiniai mokėsi rašyti kompiuteriu. Tai suteikė daug naujų žinių, gerų emocijų, norą kurti sakinius ir juos užrašyti. Ketvirtokai rašė įsidėmėtinos rašybos žodžius, taisė savo padarytas klaidas…

2020 METAI – VAIKŲ EMOCINĖS GEROVĖS METAI

Sveikatos apsaugos ministerija 2020-uosius metus paskelbė vaikų emocinės gerovės metais, ypatingą dėmesį skiriant socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymui, psichologinės pagalbos prieinamumo mokyklose didinimui. Mokyklos socialinė pedagogė Kornelija svečiavosi pas PUG vaikus ir kalbėjo apie jausmus bei emocijas. Visi kartu aptarė įvairiausius žmogų lydinčius jausmus, papasakojo, kaip tam tikrų situacijų metu teko jaustis, pripūtė balionus, ant kurių pavaizduotos emocijos. Buvo smagu bendrauti su atvirais, nuoširdžiais ir išmintingais priešmokyklinukais.

„ČESNAKAS – MAISTAS IR VAISTAS“

Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su savo mokytoja Ž. Kiniene paruošė lankstinuką “Česnakas – maistas ir vaistas”. Norėjo pasidalinti savo žiniomis su visais mokyklos bendruomenės nariais, todėl lankėsi kiekvienoje klasėje ir pristatinėjo česnako teikiamą naudą žmogaus organizmui žiemos (ir ne tik) metu, patarė, kaip valgyti šviežią česnaką, pristatė jo vartojimo klaidas, padeklamavo eilėraštį ir įteikė dovanų!

ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

“Žiburėlio” pradinės mokyklos bendruomenė sausio 13 dieną 8 valandą tradiciškai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos “Atmintis gyva, nes liudija”, kurios metu pagerbtas 1991 metais sausio 13-ąją žuvusiųjų už laisvę atminimas. Visuose mokyklos languose uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės. Pamokų metų mokiniai žiūrėjo dokumentinius filmus, skaitė istorinius faktus apie Laisvės gynėjų dieną, prisiminė tuos, kurių dėka esame laisvi.

„RŪPESTINGI VAIKAI“

1b klasės mokiniai, įkvėpti lietuvių kalbos pamokos metu perskaityto teksto “Rūpestingi vaikai”, kuriame pasakojama apie žiemojančių paukščių sunkumus bei vaikų gerumą, nusprendė ir patys jais pasirūpinti. Atnešė trupinių, sėklų paukšteliams ir pažadėjo jais visada pasirūpinti.

EDUKACINĖ PAMOKA MAŽEIKIŲ MOKSLEIVIŲ TECHNINĖS KŪRYBOS CENTRE

2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja aplankė rankdarbių studiją “Ramios bitės”, kurioje mokėsi netradicinės rankdarbių technikos, pasigamino vardinius raktų pakabukus. Taip pat susitiko su meistru Juozu, kuris supažindino su įvairiais įrankiais medžiui ir ne tik apdirbti. Pasigamino ežiukus, kurie papuošė klasę ir padės ilgam prisiminti šią pamoką. Dėkingi už labai įdomią ir informatyvią pamoką.

4 A KLASĖS TALENTŲ ŠOU

Visada žinojome, bet dar kartą įsitikinome, kokie talentingi mūsų ketvirtokai: muzikantai, šokėjai, virtuvės šefai, mezgimo rankomis specialistai, dainininkai, repo mėgėjai, futbolininkai, renginių vedėjai.

SMAGUS RYTMETYS PRIE MAŽEIKIŲ KALĖDINĖS EGLĖS (3 B)

LAUKIANT ŠV. KALĖDŲ…

Degant pirmai advento žvakei, priešmokyklinės grupės vaikai susipažino su šv. Kalėdų istorija ir pasiryžo paruošti savo širdeles šv. Kalėdų džiaugsmui – visą advento laiką skirti tik draugystei ir geriems darbams. Tikybos mokytoja palinkėjo sukurti šaunią Draugystės grandinėlę! Baigiantis adventui, visi ir vėl susitiko! Ar pavyko mažiesiems draugams įvykdyti advento pasiryžimus? Ar pavyko sukurti Draugystės grandinėlę? TAIP! Džiaugiamės ir didžiuojamės „Pelėdžiukų“ grupės vaikų darbeliais, kurie kupini gerumo! O baltas padėkos angeliukas tegul kvies draugiškai gyventi ištisus metus!

ĮDOMUS UŽSIĖMIMAS MOKYKLOJE

Pirmokai 3 D rašiklių pagalba pasikvietė pavasarį į savo klases – kūrė trimačius drugelius. Už įdomų užsiėmimą dėkojame Išmanioji karta

HAIKU

Mažeikių rajono savivaldybė remia projektą „Haiku Mažeikiams“. 3 a klasės mokiniai ir jų mokytoja D. Vadeikienė susitiko su šio projekto vadove Edita Juodeikiene.

„ATGAL Į MOKYKLAS“

“Žiburėlio” pradinėje mokykloje lankėsi ir su mokiniais bendravo Užsienio reikalų ministerijos Kultūrinės diplomatijos skyriaus vedėja Ž. Tarasė. 3 – 4 klasių mokiniai dalyvavo projekte „Atgal į mokyklas“.

„BALTOJO OŽELIO“ ŠVENTĖ PAVASARIO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

Lapkričio 12 d. “Žiburėlio” pradinės mokyklos 2 a klasės mokiniai su mokytoja R. Česnauskiene lankėsi Pavasario pagrindinėje mokykloje, kurioje vyko „Baltojo oželio“ šventė. Žaidė žaidimus apie oželį, dainavo liaudies dainas, spėjo orus, vaišinosi gaspadinės suruoštomis vaišėmis. Buvo smagu!

TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

2019-11-15 dieną „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje buvo paminėta tarptautinė Tolerancijos diena, kurios idėja – Tolerancijos švyturys. Jis, kaip simbolis, reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis „tolerancija“ savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, išlaikyti pagarbą, nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos. Ruošiantis Tolerancijos dienai, iš ties nemažai nuveikta darbų:

  • žiūrint filmus buvo aptariami nepakantumo, netolerancijos atvejai mokyklose, klasėse, visuomenėje, pateikta pavyzdžių iš asmeninės patirties;
  • nustatytos tolerancijos ribos ir stengiamasi suprasti, kad toleravimas negali virsti abejingumu;
  • buvo gaminami, piešiami švyturiai, organizuojamas jų pristatymas mokyklos bendruomenei, aptariant švyturio, kaip statinio, reikšmę bei tolerancijos žodžio, kaip taikaus gyvenimo visuomenėje, prasmę;
  • sukurti bendri „Tolerancijos Sparnai“. Nuspręsta, kad kiekvieno žmogaus svajonė yra jo vidinė šviesa, kelrodė žvaigždė. Visi turime svajonių, jos skatina tobulėti, siekti tikslų. Kaip ir kiekvienas iš mūsų, taip ir mūsų slapčiausi troškimai labai skirtingi. Todėl kuriant „Tolerancijos Sparnus“, buvo skatinama tolerancija įvairiems požiūriams, siekiams, troškimams. Mokomasi priimti kitokį žmogų, kitokias mintis, kurios geriausiai atsiskleidžia būtent iš mūsų svajonių. Be to, bendrai nutarta, kad siekti tikslų be palaikymo sunku, todėl labai svarbus mus supančių žmonių palaikymas, supratimas, pakantumas;
  • kiekvienas kūrė savo laivelį, kuris ieško Švyturio skleidžiamos šviesos (pagarbos, pakantumo, taikos, saugumo). Iš pagamintų laivelių atsiskleidžia, kokie visi skirtingi – su savais požiūriais, pomėgiais, išvaizda. Tačiau visi drauge ieškome kranto – Švyturio, ugdydami kantrybę, gebėjimą išlaikyti pagarbą, nepaisant kitoniškumo.

EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENA

3 b klasės mokiniai ir jų mokytoja surengė popietę apie vaisių ir daržovių naudą augančiam organizmui. Apibendrinimui sukūrė plakatą ,,Vaisių ir daržovių atsargos žiemai“.

1 b klasės mokiniai ir jų mokytoja padarė plakatą “Daržovių ir vaisių pasaka”, skirtą Europos sveikos mitybos dienai paminėti.

KITOKIA PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA

Mokiniai lankėsi Gabijos gimnazijos ,,Žaliojoje zonoje“. Susipažino su augalų, gyvūnų įvairove, jų ypatybėmis. Grįžo pasisėmę daug naujų žinių, patyrę teigiamų emocijų… Nuoširdžiai dėkojame biologijos mokytojoms už itin vertingas žinias, įdomią pamoką.

GRAŽUS BENDRADARBIAVIMAS

Lapkričio 18 – 20 dienomis “Žiburėlio” pradinė mokykla sulaukė daug ypatingų svečių iš lopšelių – darželių “Eglutė”, “Žilvitis”, “Bitutė”. Priešmokyklinukai – būsimieji pirmokai keliavo po mokyklą: bent trumpam pasijautė mokiniais, pasėdėjo mokykliniame suole. Vaikai susipažino su mokytojomis, pabuvojo nuotaikingoje anglų kalbos pamokoje, stebėjo spektaklį – knygos pristatymą “Laimė yra lapė”, turėjo bilietus į krepšinio varžybas, rašė bespalviu markeriu interaktyvioje lentoje, klausė muzikos ir patys dainavo, stebėjo pirmokų šokį ir patys pasišoko! 

PYRAGŲ DIENA IR NESIBAIGIANTIS GERUMAS…

Lapkričio 6 d. mokykla kvepėjo pyragais ir gardžiais saldumynais – buvo švenčiama “Pyragų diena”. Tai puiki proga pasidalinti savo šiluma, gerumu, dosnumu. Senovės išmintis byloja, kad geriau duoti negu gauti. Juk pyragą galima kepti ir su proga, ir be progos, nes pats pyragas tampa proga… dalintis. Mokiniai ir mokytojos dalinosi pyragų receptais, gerumu, šypsenomis. Vienas kitam buvo dosnūs ir draugiški. Mokyklos mokytojai ir administracija, susibūrę drauge, išsikėlė kilnų tikslą – sparčiai artėjant žiemai padėti tiems, kurie savimi pasirūpinti negali. Aukojo lėšas gyvūnų globos namams. Netradicinė proga suartino visą mokyklos bendruomenę.

SEMINARAS MOKYKLOS BENDRUOMENEI

Spalio 29 d. „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje lankėsi asmenybės ugdymo ir meditacijos, emocijų valdymo ir pozityvaus gyvenimo būdo ekspertas Vygandas Pikčiūnas. Lektorius vedė seminarą tema „Pozityvūs santykiai mokykloje, bendravimas be streso ir asmeninė motyvacija pokyčiams“. Kalbėjo apie atsiribojimą nuo negatyvios aplinkos, laimės pojūčio stiprinimą, streso valdymo būdus, palankios bendravimo atmosferos sukūrimą. Seminaro metu buvo praktiškai išbandomos atsipalaidavimo technikos, kurios nuramina ir pašalina susikaupusį stresą; pozityvaus mąstymo ir nusiteikimo pratimai; greito poilsio technikos, kurios leidžia pailsėti ir atgauti jėgas per 15 minučių!
Dėkojame lektoriui už įdomią, labai naudingą paskaitą ir suteiktas geras emocijas.

EDUKACIJA „DUONOS KELIAS” URVIKIUOSE

2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja norėjo daugiau sužinoti apie duonelę ir jos kelią iki mūsų stalo. Kai pats minkai tešlą, pats sau išsikepi, tai ir duonelė kitaip vertinama:)

HELOVINO ŠVENTĖ SODŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

4 b klasės 5 mokinių komanda ir jų mokytoja V. Viršilienė svečiavosi Sodų pagrindinėje mokykloje ir dalyvavo Helovino šventėje.

ĮSPŪDINGAS, RYŠKUS IR … BAUGINANTIS HELOVINAS  „ŽIBURĖLIO“ PRADINĖJE MOKYKLOJE

Spalio 25 dieną mokiniai į mokyklą žingsniavo su pakilia nuotaika. Namuose palikę mokyklinę uniformą ir pamiršę kasdieninę rutiną, atvyko neatpažįstamai pakeitę savo išvaizdą. Jau nuo pat ryto mokykla skleidė pozityvią nuotaiką, nes ji buvo užvaldyta artėjančių rudens atostogų ir Helovino dvasios.

SVEČIUOSE PAS MAŽUOSIUS MOKYKLOS DRAUGUS

4b klasės mokiniai aplankė PUG vaikus. Ketvirtokai papasakojo apie Heloviną, pristatė knygą “Vaiduokliukas”,  kartu žaidė žaidimus, šoko ir dainavo. Buvo labai smagu ir įdomu!

DIDYSIS KNYGŲ PRISTATYMAS

2 a klasės mokiniai ir jų mokytoja R. Česnauskienė dalyvavo Mažeikių viešojoje bibliotekoje pristatant perskaitytas knygas ir laimėjo kelialapį į didžiojo knygų pristatymo konkurso finalą Šiaulių P.Višinskio viešojoje bibliotekoje. Sveikiname ir linkime sėkmės:)

SOLIDARUMO BĖGIMAS 2019

AKIMIRKOS IŠ RUDENĖLIO ŠVENTĖS MOKYKLOJE…

Saulėtą ir rudeniškai šiltą rugsėjo 27-ąją “Žiburėlio” pradinėje mokykloje praūžė nuotaikinga, judri, įvairiaspalvė rudenėlio šventė Už bendrystę ir linksmai praleistą laiką dėkojame l/d “Eglutė”, “Žilvitis”, “Bitutė”.

„DIENA BE AUTOMOBILIO“

Mes maži, mūsų daug ir mes „BE AUTOMOBILIO!!!“

PROJEKTAS „BE ACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2019″

Rugsėjo 25 d. prisijungėme ir mes – Mažeikių „Žiburėlio“ pradinė mokykla.

AKIMIRKOS IŠ RUGSĖJO PIRMOSIOS ŠVENTĖS…