Menu Close

Galerija

ATNAUJINTO UGDYMO TURINIO KELIAS IKI KIEKVIENO MOKINIO
Šiandien “Žiburėlio” pradinės mokyklos pedagogai dalyvavo ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programos „Ugdymo kokybės užtikrinimas pradinėje mokykloje“ III modulio seminare – “Atnaujinto ugdymo turinio kelias iki kiekvieno mokinio”. Lektorė “Forvardo” mokyklos ugdymo plėtros vadovė, NŠA lektorė Agnė Klimčiauskaitė. Dėkojame lektorei už įkvėpimą permąstyti įvairius dalykus, už paskatinimą veikti, kurti, išbandyti. Esame įkvėpti mažesniems ar didesniems pokyčiams!
KRIKŠČIONIŠKOSIOS MUZIKOS FESTIVALIS-KONKURSAS
Sveikinimai, padėkos ir Diplomai iš Vilniaus Maironio progimnazijos! Nuskambėjo šeštasis šalies 1-5 klasių mokinių krikščioniškosios muzikos festivalis – konkursas „Meilės giesmės“. Šiais metais festivalis-konkursas ypač pasižymėjo atlikėjų, giesmių, dainų gausa. Vertinimo komisija visiems dalyviams skyrė nominacijas. Mažeikių ,,Žiburėlio” pradinės mokyklos vokaliniam ansambliui skirta nominacija UŽ NEPAKARTOJAMĄ DAINOS SCENINĘ IR VOKALINĘ INTERPRETACIJĄ! Nuoširdžiausiai sveikiname ansamblio atlikėjus: Saulę Činčiukaitę, Austėją Drungilaitę, Rusnę Gedutytę, Kotryną Erlickytę, Deną Golovanovą, mokytojas – Jolantą, Agnę, Alviną! Dalinamės džiaugsmu, kviečiame paklausyti, stebėti ir kartu su mokyklos šauniausiais atlikėjais dainuoti vieną gražiausių lietuviškų dainų ,,Viešpaties lelija“ (m. ir ž.. G. Jautakaitės).

PRIEŠGAISRINĖJE GELBĖJIMO TARNUBOJE…

Edukacinės PUG,1,2,3,4 klasių išvykos į Mažeikių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą dar ilgam paliks vaikuose nepamirštamus įspūdžius. Mus pasitikę gelbėtojai, iš kurių vienas yra ir mūsų mokinės Elijos tėtis – Donatas – jau nuo pirmų akimirkų sudomino gelbėjimo tarnybos veiklomis ir sukurta darbo aplinka. Gera nuotaika ir nepaliaujamas gelbėtojų šmaikštumas visus vaikus įtraukė į veiklas. Džiugios emocijos nerimo visas dvi išvykos valandas. Kaip teigia mokiniai: “Grįžome pavargę, bet laimingi ir dėkingi už labai įdomią edukaciją”.

SPEKTAKLYJE…

Draugiškai ir linksmai nusiteikęs didžiulis mokyklos vaikučių būrys šiandien lankėsi Mažeikių moksleivių namai. Nuvykę turėjome galimybę pamatyti spektaklį “Sveika, princese!” Spektaklis leido suprasti, kad išdidumas baigiasi, kai reikia pagalbos, o tikri draugai visada pasiruošę padėti.

VIRTUALUS PRADINIŲ KLASIŲ ŠOKIŲ KONKURSAS
“Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai – saldūs” Mūsų mokyklos šokių būrelio vaikučiai dalyvavo virtualiame pradinių klasių konkurse, skirtame tarptautinei šokio dienai, kurį organizavo Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinė mokykla. Dėkojame organizatoriams už prizus.

PRAŽYDO GĖLĖS MOKYKLOS KIEME

Smagu matyti 2b klasės vaikų nuotaikas, kai tikslas pasiektas. 2 mėnesius daigintos, augintos ir rūpestingai vaikų prižiūrėtos gėlytės pražydo. Mūsų “Žalioji palangė” šį rytą perkelta į mokyklos kiemą, kur gėlių daigelius vaikai pasodino į vazonus. Juose gėlės žydės, kvepės ir puoš aplinką… Svarbiausia, kad visa augalo kelionė – pačių vaikų pastangos.

SPORTO ŠAKŲ MUGĖJE…
Priešmokyklinio ugdymo grupė (mokytoja Žydra Kinienė) ir 1a klasė (mokytoja Daliutė Vadeikienė) dalyvavo Mažeikių lopšelio-darželio “Saulutė” organizuotoje “Sporto šakų mugėje”. Mokiniai kartu su sporto treneriais mokėsi žaisti krepšinį bei futbolą, susipažino su stalo teniso žaidimo elementais, išbandė ėjimą šiaurietiškomis lazdomis. Mokytojų ir mokinių teigimu – patirta daug teigiamų emocijų. Dėkojame organizatoriams už kvietimą, puikų renginį bei vos vos panešamus prizus.
DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS!
Tarptautiniame matematikos konkurse “PANGEA 2022” ketvirtokų grupėje mūsų mokyklos mokiniai – Sofija Sobieva ir Pijus Batakis – užėmė 1-ąją ir 2-ąją vietas! Įteikti diplomai bei konkurso organizatorių prizai. Šaunuoliai mūsų matematikai! Taip ir toliau!
JUDANTI KLASĖ
Fizinis aktyvumas – vienas iš veiksnių, darančių teigiamą įtaką žmogaus sveikatai. Apie tai dažnai kalba mokslininkai, nagrinėjantys šią sritį, apie tai visuomenę informuoja ir Pasaulio sveikatos organizacija, kuri fizinio aktyvumo stoką priskiria prie rizikos veiksnių, lemiančių įvairius sveikatos sutrikimus. Įsitraukėme į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) inicijuotą iniciatyvą „Judanti klasė 2022“ ir visą gegužės mėnesį kiekvieną dieną siekėme 60+ minučių fizinio aktyvumo. Iniciatyvos šūkis – „Judam už Ukrainos vaikus. Būkim sveiki ir saugūs kartu!“.
„Judanti klasė 2022“ – tai tokia klasė, kurioje visi kartu ir kiekvienas atskirai stengiasi kuo daugiau judėti, kelti sau ir draugams gerą nuotaiką, ne lenktyniauti, o draugiškai įsitraukti į aktyvias veiklas ir savo geru pavyzdžiu įkvėpti kitus. Galime drąsiai teigti, kad mes esame #JudantiMokykla. Kiekvieną pirmadienį pradedame nuo mankštos, per pertraukas bėgame aplink mokyklą, sportuojame, šokame gryname ore, į išvykas stengiamės eiti pėsčiomis, pertraukų metu žaidžiame judriuosius žaidimus, o ir savaitgalius renkamės aktyvius!
PICŲ KEPĖJŲ PROFESIJA
1b klasės mokiniai ir jų mokytoja Alė Vizgirdienė lankėsi picerijoje. Kokia skani pačių pasigaminta pica. Sužavėjo picų kepėjos profesija – juk gali kasdien valgyti picas. Mokiniams buvo labai įdomu sukurti savo picos receptą.
TURININGA KETVIRTOKŲ DIENA
4 a klasės mokiniai ir jų mokytoja R. Česnauskienė apsilankė Mažeikių gyvūnų globos draugija, skyrė visą savo dėmesį ir meilę ten gyvenantiems gyvūnėliams. Jie kviečia visus savanoriauti. Tai daryti pažadėjo ir patys artėjančių vasaros atostogų metu.
4a ir 4b (mokytoja Virginija Gromakovienė) klasės apsilankė Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Susipažino ir įsikūnijo į gaisrininko profesiją. Buvo labai įdomu sužinoti gaisrininko darbo subtilybes.
Vėliau 4a klasė vyko į UAB Mažeikių Šilumos tinklus ir ten sužinojo, kokiu būdu kiekvienas iš mūsų sulaukiame šilumos savo namuose. Ketvirtokai sužinojo daug naudingos informacijos ir rekomenduoja ten apsilankyti ir kitiems.
KERAMIKOS DIRBTUVĖSE…
1b (mokytoja Alė Vizgirdienė), 2a (mokytoja Jūratė Jastrumskienė), 4b (mokytoja Virginija Gromakovienė) klasės lankėsi pas molio meistrą V.Baltutį Viekšniuose. Rekomenduojame. Mokiniai labai atsakingai ir kruopščiai kūrė molio dirbinius, o dabar nekantriai laukia, kada jie bus išdegti, nerimauja, kad jie nesuskiltų. Labai laukiame, kol galėsime paliesti jau išdegtus molio dirbinius bei dėkojame V. Baltučiui už įdomią edukaciją.
EKSKURSIJA TRAUKINIU
3a klasės mokiniai ir jų mokytoja Aldutė Žvinklienė vyko traukiniu į Šiaulius. Aplankė šokolado ir traukinių muziejus. Kaip teigia 3a klasės mokiniai – pavargę, išsitepę, bet labai patenkinti ir laimingi – sužinoję, prisilietę, paragavę, pasportavę. Išvykos metu pėsčiomis nueita net 9km!
RESPUBLIKINIS TARPKLASINIS ŠOKIŲ KONKURSAS
Šokio būrelis “Šokio ritmu” dalyvavo Respublikiniame tarpklasiniame šokių konkurse.  Vaikai džiaugėsi įteiktu padėkos raštu ir saldžiomis dovanėlėmis
ŠEIMOS DIENA
Gražiausi mūsų jausmai, troškimai, dėkingumas ir linkėjimai ŠEIMAI, brangiausiai pasaulyje. “Kai mes kartu su šeima, mes daug juokiamės, džiūgaujame, esame laimingi”. Begalinis džiaugsmas ir laimė atsispindi mokinių piešinėliuose. Nuoširdžiai sveikiname visus su Šeimos diena!
LAIMĖS PAIEŠKOS…
4a klasės mokiniai ir jų mokytoja Raimonda Česnauskienė Kurtuvėnų regioniniame parke ieškojo Laimės pasagos, Šiaulių ,,Rūtos” fabriko Šokolado muziejuje prisiragavo šokolado ir suprato, kad laimės niekada nebūna per daug!

KITOKIA PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA

Labai šauni, įdomi ir prasminga 2a klasės (mokytoja Jūratė Jastrumskienė) išvyka į Mažeikių Gabijos gimnazija
Mokiniai teigia: “Daug išmokome, sužinojome. Galėjome atpažinti augalus pagal jų lapus, palaikyti gyvūnus savo rankose, pasidžiaugti papūgomis, pasiklausyti egzotiškų tarakonų šnypštimo ir t.t. Grįžome pilni įspūdžių ir dar apdovanoti – parsinešėme skirtukus. Dėkojame Gabijos gimnazijos mokytojoms už įdomią pamoką”.

EUROPOS DIENA
Gegužės 9-oji – kasmet minima Europos diena, simbolizuojanti taiką ir vienybę Europoje. Šiandieną pradėjome tylos minute, pagerbiant Ukrainoje žuvusius vaikus. Jie žuvo už mūsų visų laisvę, pasaulyje pripažintas demokratines vertybes.

MOKOMĖS SUTEIKTI PIRMĄJĄ PAGALBĄ

Gegužės 11 d. priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukus“ bei pailgintos dienos grupės vaikučius aplankė visuomenės sveikatos specialistė Vitalija Pocienė. Specialistė supažindino vaikus su priemonėmis, kurios yra pirmos pagalbos vaistinėlėje. Visi kartu mokėsi, kaip suteikti pirmąją pagalbą sau ir draugui nusibrozdinus, susižeidus, kraujuojant iš nosies, įgėlus bitei, įkandus gyvūnui, patekus į akį svetimkūniui. Specialistė priminė vaikams, kad įvykus nelaimingam atsitikimui, pirmiausiai reikia pranešti suaugusiems. Paaiškino, kokiu atveju skambinti telefonu 112 ir kviesti greitąją pagalbą.

TARPTAUTINIS EDUKACINIS KONKURSAS – OLYMPIS
Mūsų mokiniai 2022 m. kovo 1-31 dienomis dalyvavo Tarptautiniuose edukaciniuose konkursuose – “Olympis 2022 – Pavasario sesija” ir gavo:
🏆14 medalių
🏆151 diplomą
🏆28 padėkas
ATLIEKŲ KULTŪROS EGZAMINAS
Skatiname mokinių domėjimąsi aplinkosauga, tvaria gyvensena, tinkamu atliekų tvarkymu. Balandžio 28 dieną dalyvavome trečią kartą Lietuvoje organizuojamame Atliekų kultūros egzamine, kuriame pasitikrinome savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą. Gegužės 6 d. įteikti diplomai už pasiektus pažengusiojo bei žinovo lygmenis.
Mūsų mokiniai puikiai supranta, kad gyvendami atsakingai, sąmoningai tvarkydami atliekas ir rūpindamiesi savo aplinka, galime užtikrinti geresnį gyvenimą visiems mums bei ateities kartoms.
VALIO:)
Mūsų mokyklos mokytojos Alvina Mažeikienė ir Jolanta Golovanova kartu su “Šviesos klubo” bei „Išmaniųjų Gudručių“ būrelių vaikais, dalyvavo išleidžiant Kibernetinio Saugumo Žaidimą „Spoofy“ Lietuvoje, kurį inicijavo Nacionalinė Švietimo Agentūra, CGI ir Telia. Pirmieji išbandė, testavo, vertino žaidimą ir pateikė savo pastebėjimus, įspūdžius žaidimo leidėjams. Ši patirtis buvo tokia įdomi, įtraukianti ir džiuginanti. Negana to, iš žaidimo leidėjų komandos sulaukė padėkos dovanėlių- AČIŪ!!!
Išbandyk šį žaidimą ir Tu, tapk KIBERHEROJUMI šiandien.
MANO HEROJUS BIBLIJOJE
Domėjomės, skaitėme, piešėme, rašėme rašinėlius ir dalyvavome konkurse 4-5 klasių mokiniams ,,Mano herojus Biblijoje“, konkursą organizavo Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centras (VAKC). Emilija Petraitytė, tapo konkurso III vietos nugalėtoja!!! Jai įteiktas III vietos Diplomas ir padėkos dovanėlė! Padėkos už dalyvavimą konkurse taip pat įteiktos šiems 4a klasės mokiniams: Rusnei Gedutytei, Neringai Valentinaitei, Dovydui Tiškui.
Konkursui mokinius ruošė mokytoja Alvina Mažeikienė. Nuoširdžiausiai sveikiname, dėkojame, didžiuojamės!
KOSMOSO MENAS (SPACE ART)
Kaip smagu sulaukti Sveikinimų ir Padėkų iš European Association for Astronomy Education (EAAE) už dalyvavimą konkurse ,,Kosmoso menas” (,,Space Art”).
Už domėjimąsi Visata, astronominių žinių stiprinimą ir kūrybiškumą Padėkos įteiktos: Denui Golovanovui (2b), Gabijai Šeputytei (4a), Beatričei Skirmantaitei (4a), Gustui Buinickui (4a), Saulei Činčiukaitei (4a),  Rugilei Stonkutei (4a), Mokytojai Alvinai Mažeikienei.
Sveikiname, dėkojame, didžiuojamės!
EDUKACINĖ PAMOKA MUZIEJUJE
2a, 2b ir 1b klasės lankėsi Mažeikių muziejus ir dalyvavo “Senosios mokyklos” pamokoje. Pamoką vedė griežta mokytoja, kuri pirmiausiai supažindino su elgesio taisyklėmis pamokų metu. Žvakių šviesoje mokiniai rašė plunksna, skaitė pageltusių lapų maldynėlį, kurio ne visi žodžiai buvo suprantami, ir stengėsi nelaužyti griežtų elgesio taisyklių. Visą pamoką mokytoja reikliu ir griežtu balsu primindavo, kad sėdėti tiesia nugara ir nesidairyti į šalis, kalbėtis ir juokauti net minties nebebuvo. Visus labai suneramino namų darbų užduotis. Nedraugiška buvo ta Senoji mokykla…
Vaikai dar ilgai dalijosi įspūdžiais… Grįžti į tokią mokykla nei vienas nenorėtų.
DIENOS PRADŽIA SU MANKŠTA
Juk sakoma: “Gera pradžia – pusė darbo” (Aristotelis)
Rytą visa “Žiburėlio” pradinės mokyklos bendruomenė pradėjo nuo mankštos. Pasportavę pasisėmėme energijos visai dienai.
Siekiame formuoti vaikams natūralų fizinio aktyvumo įprotį, gerinti emocinę sveikatą naudojant įvairius judėjimo elementus, didinti bendruomeniškumo jausmą.
VAIKŲ MINTYS APIE SAVO MAMĄ…
Kaip nuostabu skaityti tokius nuoširdžius žodžius. Už kiekvieno parašyto sakinio slepiasi vaiko istorija, už kiekvieno parašyto žodžio slepiasi žmogus – labai nuoširdus, jautrus, atviras, norintis pasidalinti ką jaučia, kaip supranta meilę, meilę pačiam artimiausiam žmogui – MAMAI. Nori nenori, suvirpa širdis…
Akivaizdu, kad vaikų meilė mamoms – nepamatuojama. Visos gyvenimo istorijos prasideda nuo Jūsų, mielos Mamos❤️
Brangios Mamos, Močiutės, Promočiutės, sveikiname su pirmuoju gegužės sekmadieniu – Motinos diena. Ta proga siunčiame kiekvienai iš Jūsų šią didžiausią puokštę surinktų gėlių – Jūsų vaikų minčių ir sveikinimų.
Būkite laimingos, sveikos, mylimos ir mylinčios!🌷
TARPTAUTINĖ ŠOKIO DIENA
Respublikinis projektas, skirtas Tarptautinei šokių dienai ,,Mes šokam”.
Choreografija Vilijos Jokubauskaitės
Muzika Marijono Mikutavičiaus
PAVASARIO BALSAI
Prasidėjus pavasariui ne tik širdyje, bet ir už lango priešmokyklinio ugdymo ir 1a klasės mokytojos (Žydra Kinienė, Daliutė Vadeikienė) organizavo skaitymo, eilėraščių deklamavimo rytmetį – “Pavasario balsai”. Siekiame puoselėti meninio žodžio suvokimą, skatinti ir ugdyti mokinių kūrybiškumą, mokyti (-s) išraiškingai perteikti skaitomo kūrinio nuotaiką.
Džiaugiamės mokinių įtaigumu, raiškumu bei nuoširdumu deklamuojant eiles.
FOTOGRAFIJOS KONKURSAS
Balandžio 22 d. minima Tarptautinė motinos Žemės diena. Šią dieną žmonės kviečiami vienytis ir keisti savo įpročius vardan planetos – mūsų namų – išsaugojimo. Žemės dieną UNIFY ragina gyventi ir mylėti taikiai, harmoningai. Tokiomis nuostatomis vadovaujamės ir mes. Mūsų mokinukai atostogų metu gėrėjosi juos supančia aplinka, stabtelėdavo pamatę gamtos grožį ir jį nufotografuodavo.
Mokinių tarybos iniciatyva organizuotas fotografijos konkursas Tarptautinei motinos Žemės dienai paminėti. Daugiausia patiktukų sulaukusios 3 nuotraukos laimės konkursą ir prizą. Kviečiame pasigrožėti gamtos vaizdais, kuriuos Lietuvoje ir ne tik įamžino mūsų “Žiburiukai”.  Nepamirškite už patikusią balsuoti!👍 Balsavimas vyksta iki balandžio 26 – fotografijos dienos.
AMATŲ MUGĖ
Prieš atostogas mūsų mokykloje vyko tradicinė, pavasarinė AMATŲ MUGĖ. Pagrindinis šventės tikslas – kūrybiniai mainai, amatų demonstracijos bei jaukūs pokalbiai, bendravimas, buvimas kartu. Dalinomės ir mokėmės vieni iš kitų, gerą nuotaiką kūrėme visi kartu!
Už dalyvavimą, draugystę ir smagiai kartu praleistą laiką dėkojame lopšeliams-darželiams Mažeikių lopšelis-darželis “Žilvitis”
Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“ Mažeikių lopšelis-darželis „Bitutė“. Už savo amato pristatymą nuoširdžiai dėkojame Simona Pocevičiūtė (Jūsų nerti meškučiai, žaisliukai NUOSTABŪS!) , ačiū tariame Algirdui Česnauskiui (Jūsų meilė medžiui ir gebėjimas kurti ypatingus gaminius tiesiog žavi!), taip pat dėkojame mūsų mokinio Gusto mamytei Linai (Jūsų gaminti saldėsiai LABAI, LABAI SKANŪS!).
🇺🇦Pasaulinių įvykių kontekste tapo akivaizdu, jog mokyklose turime mokyti vaikus kurti gerą, teigiamą visuomenę. Tam, kad pasaulis taptų geresnis, turime ugdyti vaikuose altruistines savybes. Šiais metais Amatų mugė buvo vedina kilnaus tikslo. Mokiniai, jų tėveliai dalį pinigėlių už savo parduotas prekes galėjo paaukoti Ukrainos vaikams paremti. Amatų mugės metu paaukota netgi 471,01e! Visos surinktos lėšos bus perduotos mūsų mokykloje besimokantiems mokiniams – jų šeimoms paremti.
❤️VAIKAS – VAIKUI❤️
❤️ŠEIMA – ŠEIMAI❤️

KONKURSAS – ŠVIESOFORAS

Mūsų šaunieji mokyklos saugaus eismo kelyje ekspertai – 1b klasės mokiniai (mokytoja Alė Vizgirdienė) – savo jėgas išbandė dalyvaudami pradinių (I–IV) klasių mokinių konkurse „ŠVIESOFORAS“. Tai yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis. Konkurso tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą; ugdyti jaunųjų eismo dalyvių – pradinių klasių mokinių saugaus elgesio kelyje įgūdžius; mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikai, skaičių; išaiškinti mokyklų komandas ir mokinius, geriausiai mokančius Kelių eismo taisykles bei turinčius tvirčiausius saugaus elgesio kelyje įgūdžius.

PIEŠINIŲ KONKURSAS

Dalijamės piešinių konkurso „Šiandien esu labai turtingas, nes esu sveikas“ nuotraukomis. Piešinių konkursas buvo skirtas paminėti Pasaulinei sveikatos dienai. Būkime visi sveiki:)

PAMOKOS ĮVAIRIOSE APLINKOSE

2a klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Jastrumskienė) lankėsi UAB TAUMONA, kur įgijo ir sužinojo daug negirdėto apie baldų gamybos procesus. Kūrybiškas mokymasis įvairiose mokymosi aplinkose didina mokinių mokymosi motyvaciją, skatina domėjimąsi įvairiais mokslais, ugdo bendradarbiavimo gebėjimus ir neabejotinai gerina pasiekimus.

RAJONINĖ ANGLŲ KALBOS OLIMPIADA
Su tokiomis nuotaikomis išvykstame į rajono anglų kalbos olimpiadą. Mokyklos etape geriausiais išrinkti ir į rajoninę anglų kalbos olimpiadą deleguoti: Gustas Liaugminas (4a klasė), Ignas Jurcaitis (4b klasė) ir Augustė Rutkauskaitė (4b klasė).
Džiaugiamės ir didžiuojamės:) Rezultatai puikūs:)

GERAI DARYK – MAISTĄ TAUPYK

MES – Maisto tausotojai! Švaistomas ar kitais būdais prarandamas maistas yra milžiniška pasaulinė problema. Sumažinti visame pasaulyje iššvaistomo ir išmetamo maisto kiekį yra be galo svarbu. Siekti šio tikslo galime visi – ir turime – visi. Į šią kovą įsitraukė ir mūsų mokiniai. Vaikai yra mūsų planetos rytojus ir būtent jų žinios bei veiksmai nulems, kokiame pasaulyje gyvensime ateityje. Kartu su mokiniais gilinomės į maisto nuostolių ir atliekų priežastis bei pasekmes, skatinome apmąstyti santykį su aplinka bei jų pačių atliekamą svarbų vaidmenį visuomenės, politikos ir ekologijos srityse. Dalyvavome įdomiojoje pamokoje: “Kaip elgiuosi? Ogi tvariai!” Mokiniai sužinojo apie besaikio vartojimo pasekmes, klimato kaitą, atsakingą ūkininkavimą, apie pagarbą ir bendrystę su gamta, ekologija. Mokiniai pradėjo matyti save kaip pasaulio piliečius ir pokyčių kūrėjus. Tapome veikliais “maisto tausotojais” ir skleidžiame žinią šeimos nariams ir draugams, taip tapdami labai reikalingų pokyčių kūrėjais.

KAI UŽ LANGO LIETUS…

Kai už lango lietus, tai pailgintos dienos grupės vaikai dalyvauja viktorinose. Užduotis paruošė ir jose sudalyvauti paskatino mokytoja Viktorija. Sudarytos trys komandos: “Pavasarėliai”, “Pavasario komanda”, “Gamta”. Smagu visiems kartu pasitikrinti žinias. Taip pat mokiniai paminėjo ir Pasaulinę sveikatos dieną.

SVEČIUOSE PASAKA
1B klasės (mokytoja Alė Vizgirdienė), 1A klasės (mokytoja Daliutė Vadeikienė), 2A klasės (mokytoja Jūtratė Jastrumskienė) mokiniai dalyvavo Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokyklos organizuotame Respublikiniame nuotoliniame švietimo įstaigų projekte – “Svečiuose pasaka”.
Projekto tikslas – atskleisti pasakos svarbą visapusiškam mokinių ugdymui ir skatinti mokinių kūrybines galias gaminant teatrines lėles. Dalyvavimas projekte paskatino formuoti praktinius kūrybinės veiklos įgūdžius, mokyti komandinio darbo kuriant lėles. Padėjo plėtoti vaiko žodyną, mokyti teksto suvokimo ir rišlios kalbos, lavinti atmintį, vaizduotę, meninius gebėjimus improvizuojant su lėlėmis pasirinktus kūrinius. Paskatino atkreipti dėmesį į tvarumą, kuriant lėles iš antrinių žaliavų. Dalinamės projekto metu sukurtomis lėlėmis.

SAUGAUS EISMO DIENA MOKYKLOJE

Mūsų mokykloje lankėsi svečiai iš Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus – vyriausieji tyrėjai Audronė Jurdonaitė-Ostrauskienė ir Remigijus Stonkus. Balandžio 6-oji yra saugaus eismo diena, todėl šios dienos proga pareigūnai papasakojo 2-3 klasių mokiniams, kaip saugiai elgtis kelyje, kaip taisyklingai naudoti atšvaitus ir atkreipti dėmesį į save judant tamsiuoju paros metu. Dėkojame pareigūnams už suteiktas, primintas žinias.

MOKYKLOS MATEMATIKOS OLIMPIADA
Sveikiname mokyklos geriausius, išmintingiausius matematikus. 3-4 klasių mokiniai dalyvavo mokyklos matematikos olimpiadoje. Ypatingai sveikiname 3 b klasės mokinį (mokytoja V. Viršilienė) NOJŲ URBONĄ ir 4 a klasės (mokytoja R. Česnauskienė) mokinį GUSTĄ LIAUGMINĄ, surinkus daugiausia taškų ir tapus mokyklos matematikos olimpiados laimėtojais. Ketvirtokas Gustas deleguojamas į miesto matematikos olimpiadą. Linkime sėkmės:)
ORANŽINIO KAMUOLIO VAJUS
Kovo 28 dieną mūsų mokykloje startavo projektas „Oranžinio kamuolio vajus Mažeikiuose“ – Lietuvos krepšinio 100-mečiui paminėti. Projektą organizuoja ir koordinuoja Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Projekto tikslas – populiarinti krepšinio sporto šaką priešmokyklinio ir pradinio ugdymo amžiaus vaikų grupėse. 
Treniruotes mūsų mokinukams vedė šaunus krepšinio treneris – Mindaugas Motuzas. Jis išmokė įvairių krepšinio žaidimo elementų, gudrybių, supažindino ir aiškiai vaikams išdėstė žaidimo taisykles. Mokiniai susižavėję stebėjo trenerį Mindaugą. Dauguma vaikų suprato, kad norėtų lankyti krepšinio būrelį.
PASAULINĖ AUTIZMO SUPRATIMO DIENA
Balandžio 2-ąją pasaulis mini Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Šios dienos tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į kylančias problemas šeimoms, auginančioms autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, ugdyti visuomenės supratimą bei toleranciją kitokiems vaikams ir juos auginantiems tėvams. Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie l/d „Bitutė“ organizuojamos socialinės akcijos „Visi skirtingi, visi lygūs“ ir savo palaikymą bei supratimą išreiškė per simbolius:
 • Begalybės simbolis, naudojamas simbolizuojant neuroįvairovę, kurios kontekste ir matomas autizmas.
 • Mėlynos spalvos akcentai – ši spalva – ženklas visame pasaulyje, kad suprantame ir palaikome!
 • Skėčiai – nes ASS turinčius vaikus meiliai vadiname „Lietaus vaikais“.
Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos bendruomenė siekia, kad visi žmonės – maži ar dideli, esantys tarp mūsų, jaustųsi gerai, atskleistų savo stiprybes ir gebėjimus, būtų suprasti ir jaustųsi bendruomenės dalimi. Tikime, kad bendruomeniškumas, supratingumas, vienybė gali viską! Aukime, tobulėkime ir būkime kartu!

TARPTAUTINIS PIEŠINIŲ KONKURSAS

2a klasė (mokytoja Jūratė Jastrumskienė) ir 2b klasė (mokytoja Vilija Viršilienė) dalyvauja tarptautiniame piešinių konkurse “Auksinis molbertas”. Tema: “Pasaulio vaikai už giedrą dangų virš žemės”. Peržiūrėti viso pasaulio vaikų darbus galite paspaudę ant šios nuorodos: https://artclass.lviv.ua/en/golden-easel-2022/

NACIONALINIS MOKINIŲ PASIEKIMŲ PATIKRINIMAS

Tokiomis nuotaikomis mokykloje prasidėjo Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas

MATEMATIKOS OLIMPIADA MOKYKLOJE

Mokykloje vyksta matematikos olimpiada, kurioje dalyvauja mokyklos geriausieji matematikai. Laukiame rezultatų:)

MĖNUO BE PATYČIŲ
Kovo mėnuo yra vadinamas sąmoningumo didinimo mėnesiu – „Be patyčių“. Patyčias galime sustabdyti tik bendromis mūsų visų pastangomis. Kovo mėnesį mokykloje atliktas „Patyčių paplitimo“ tyrimas, sukurta „Draugystės knyga“. Socialinė pedagogė klasių valandėlių metu su vaikais kalbėjosi apie patyčias, žiūrėjo ir aptarė trumpus animacinius filmukus, mokančius, kaip laiku sustoti ir nepasityčioti iš kito. Kalbėjosi apie patyčias, jų keliamus jausmus bei galimus reagavimo būdus. Diskutavo apie draugystę, kaip ji kuriama ir išlaikoma.
Žaidė „Rankų žaidimą“, skatinantį mokykloje bendrauti ne tik su savo klasės draugais. Atliko piešimo užduotį „Pažinkime vienas kitą“. Kiekvienas mokinys savo grupelės draugui nupiešė piešinėlį, parašė gražų žodį. Buvo labai smagu stebėti vaikų emocijas ir jausmus, kuriuos sukėlė gauti piešiniai. Vyko diskusijos, kad VISI ESAME SKIRTINGI IR YPATINGI.
SEU DRAMBLIADA
Mūsų Žiburiukai, paskatinti socialinės pedagogės K. Arnotienės, dalyvauja “Draugiškoje SEU DRAMBLIADOJE ikimokyklinukams, pradinukams ir 5-8 kl.”, kurią organizuoja VšĮ „Pozityvaus ugdymo institutas“, Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija, VšĮ „Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centras”.
 • Užsiėmimų metu siekiama ugdyti(s) 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą.
 • Socialinės emocinės kompetencijos – tai gebėjimai dirbti kartu su kitais, produktyviai mokytis, atlikti svarbiausius vaidmenis šeimoje, bendruomenėje, darbo vietoje.
 • Tyrimai rodo, kad emocinis intelektas – socialiniai ir emociniai įgūdžiai – daug svarbesni vaiko sėkmei už kognityvinį intelektą, matuojamą IQ.
SVEIKINIMAI:)
Kaip smagu sulaukti dovanų ir įvertinimo! Dalyvavome “Saugesnio interneto savaitėje” ir esame atrinkti kaip kūrybingiausia mokykla, kuriai skirti pagrindiniai prizai. Tinklalaidės “Ir vėl tie Žiburiukai” vedėjai, saugaus interneto mokykloje ekspertai Saulė, Gabija ir Edvinas jau išbando pagrindinius prizus – kuprines, raktų pakabukus, rašiklius, kalendorių, kurį jau pasikabino savo klasėje.
Dėkojame organizatoriams už įvertinimą ir prizus.
“Atrinktos kūrybingiausios mokyklos, joms skiriami pagrindiniai prizai. Tai – Mažeikių „Žiburėlio“ pradinė mokykla ir Radviliškio Lizdeikos gimnazija. Mažeikių „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje 3–4 klasių mokiniai klasės valandėlių metu dalyvavo saugumo internete ir skaitmeninio pilietiškumo programoje „Būk Interneto Genijus“, nufilmavo „Saugaus interneto“ tiklalaidę (podcast) „Ir vėl tie Žiburiukai“, išbandė savo žinias spręsdami „Draugiško interneto“ testus. Taip pat tyrinėjo asmeninės informacijos apie išgalvotą personažą rinkinį, kad galėtų susidaryti nuomonę apie tam tikrą žmogų. Apsvarstė, kaip žmonės yra vertinami pagal tai, ką jie skelbia internete, apžvelgė keturis parašytus scenarijus ir aptarė, koks galėtų būti geriausias kiekvieno jų sprendimas, siekiant privatumo, bei tyrinėjo, kaip skirtingi žmonės suvokia privatumą. Naudodamiesi tik jaustukais, kūrė marškinėlius, kuriais stengėsi išreikšti save.”

NAUDINGA TECHNOLOGIJŲ PAMOKA

Mokomės įvairių dalykų, įvairiose aplinkose. Didelis džiaugsmas aplanko, kai savo darbu džiaugiesi, o rezultatą gali paragauti ir juo gėrėtis. Kovo 22 d. 2b klasės mokiniai ir jų mokytoja V. Viršilienė triūsė picerijoje “Pica Roma”. Labai naudinga technologijų pamoka – gaminti tikrą picą. Vieni virtuvėje gamino picą ir ją kepė, o kiti svečių salėje viktorinoje sudalyvavo. Išvyka vaikams paliko daug gerų įspūdžių, prisiminimų. Norisi ir vėl ją pakartoti. Dėkojame už bendradarbiavimą.

2022 – ŽEMAIČIŲ KALBOS METAI
Niekam ne paslaptis, kad 2022 metai yra paskelbti Žemaičių kalbos metais. 4a klasės mokiniai su mokytoja Raimonda Česnauskiene pamokų metu kalbėjo apie tautosaką ir nusprendė sužinoti, ką jų močiutės moka. Dalinamės rezultatais! Paklausykite!
Už Žemaičių kalbos puoselėjimą dėkojame Neringai, Majui ir jų babytėms/močiutėms!
NE NURAŠYK, O PALAIKYK
Kasmet kovo 21 d. minima Pasaulinė Dauno sindromo diena, skirta visame pasaulyje didinti visuomenės supratimą apie Dauno sindromą, skatinti asmenų, turinčių Dauno sindromą, teisių, socialinės įtraukties ir gerovės palaikymą, žmonių toleranciją, dalijimąsi gerosiomis patirtimis bei paraginti kiekvieną iš mūsų išdrįsti pabūti kitokiais. Mokykloje minėjome Pasaulinę Dauno sindromo dieną ir išreiškėme palaikymą bei toleranciją Dauno sindromą turintiems žmonėms prisijungdami prie akcijos mūvėti skirtingas vienos poros kojines.
SAUGI ELGSENA TRAUKINIŲ EISMO APLINKOJE
1 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Alė vasario mėnesį vykdė saugaus eismo projektą „Augu saugus ir atsakingas“. Mėnesio tema – „Saugi elgsena traukinių eismo aplinkoje“ (geležinkelio stotyje, traukinyje, geležinkelio pervažoje). Jeigu nežinote, kaip saugiai elgtis traukinių eismo aplinkoje (geležinkelio stotyje, traukinyje, geležinkelio pervažoje), kreipkitės į pirmokus. Jie mūsų mokykloje yra saugaus elgesio eismo aplinkoje ekspertai!
PAŽINK LIETUVĄ
Sveikiname, džiaugiamės ir didžiuojamės!  Mūsų kūrybingieji 4-okai dalyvavo respublikinėje virtualioje kūrybinėje kelionėje – konkurse „Pažink Lietuvą“. Mokiniai kūrė eiles apie Lietuvą achrostiku, jas iliustravo pasirinkta technika. Eilėraščiuose jaučiama nuoširdi meilė Lietuvai, savo kraštui ir jame gyvenantiems žmonėms. Džiaugiamės mokinių iniciatyvumu ir kūrybiškumu, dėkojame mokytojai už gebėjimą paskatinti ir įtraukti mokinius į įvairias veiklas. Ypatingai sveikiname Austėją Drungilaitę, kuri tapo konkurso laureate. ❤
SVEIKINAME VISUS SU LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA
Girdėjau kaip apie žemę sako “mūsų”. Tai – gražiausia, kas apie ją pasakyta, nes žodyje “mūsų” telpa daugiau, negu žodyje “mano”. (J. Marcinkevičius)
VIENYBĖS TILTAI
Kovo 10 d. mūsų mokykloje įgyvendinta iniciatyva “Vienybės tiltai”. Tiltas – tai simbolinė, visus mus vienijanti, draugystę ir bendradarbiavimą kurianti jungtis. Kartu su lopšelių-darželių “Delfinas”, “Žilvitis”, “Linelis”, “Pasaka”, “Saulutė” vaikučiais ir jų mokytojomis minėjome artėjančią Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją. Ši diena sujungia žmones ir jų širdis. Šiuo jautriu, neramiu laikotarpiu ypatingai svarbi VIENYBĖ, DRAUGYSTĖ, BUVIMAS KARTU, PALAIKYMAS. Todėl šiandien mes, kad ir nuotoliniu būdu, bet visi buvome KARTU, visi VIENINGI. Buvo smagu matyti tautiniais rūbais pasipuošusius, Lietuvos atributiką rankose laikančius vaikus, linksmus, besišypsančius jų bei mokytojų veidus.
Visi drauge dainavome dainas:
💛“Aš labai myliu Lietuvą”
💚“Mano Lietuva”
❤Šokome lietuvių liaudies šokį “Pliauškutis”.
Dėkojame už bendrystę ir buvimą kartu.
AKTYVI MOKINIŲ TARYBOS VEIKLA
Nepakanka turėti išmintingą galvą, svarbiausias dalykas – ją tinkamai panaudoti. (Rene Dekartas)
Mūsų mokykloje mokinių mintys, idėjos, požiūriai ir aktyvus įsitraukimas į sprendimų priėmimą yra viena iš prioritetinių veiklos sričių.
Galime pasidžiaugti, kad mokykloje aktyviai dirba Mokinių taryba.
Kovo 9 d. vyko posėdis, kurio tema: “Kūrybiškumo laboratorija: kaip tampama išradėjais?”. Posėdžio tikslas – suteikti žinių ir ugdyti kūrybiško mąstymo įgūdžius: gebėjimą kurti naujas idėjas, savarankiškai analizuoti problemines situacijas, panaudoti įvairias kūrybinio mąstymo technikas, ieškoti, analizuoti bei kritiškai vertinti informaciją, bendrauti ir bendradarbiauti grupėje/komandoje.
Išsiaiškinome kūrybiškumo sampratą, kūrybiško žmogaus savybes, aptarėme idėjų kūrimo taisykles, žaidėme bendradarbiavimą skatinančius žaidimus ir pasitelkdami “Brainstorming” mąstymo techniką, identifikavome veiklas “Kovo mėnesiui – Be patyčių”.
NUOŠIRDŽIAUSI SVEIKINIMAI ŠVENTOJO KAZIMIERO DIENĄ
Nuoširdžiausi ir kūrybingiausi mūsų sveikinimai Jums šventojo Kazimiero dieną! Dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja A. Mažeikienė

UŽGAVĖNĖS

Šiais metais Užgavėnės sutapo su pirmąja pavasario diena, todėl šiandien paminėjome tradicinę žemaičių šventę – žiemos išvarymą.  Žiemos už lango nebesimato, todėl pagrindinis mūsų tikslas šiandien buvo išvyti visas negandas, bėdas, nelaimes ir rūpesčius. Ant Morės prisegę savo “bėdų maišelius” tai ir padarėme – jas sudeginome, o vėliau, kaip ir pridera laikantis tradicijų – sočiai valgėme ir šnekučiavomės.

Kitaip Užgavėnes šventė mūsų vyriausieji – 4-okai.
“Deina nesvietėška gražoma! Sutėik vėltėis ka vėskas stuos i sava vėitas! Vuo mes truopne Plateliūs variem žeimā so vėsom nečiestėm, net užsidėrbuom 20 eurū, gavuom saldainiū, baronkū, knyngū,atšvaistū…”. Mokytoja R.Česnauskienė
MES PALAIKOME UKRAINĄ
Mes palaikome Ukrainą ir kalbamės apie tai su vaikais. Atsakome į jiems kylančius klausimus, nuraminame ir akcentuojame, kad esame saugūs. Tai laikas, skirtas tikroms ir pačioms svarbiausioms pamokoms: ATJAUTOS, BENDRADARBIAVIMO. Mokomės DISKUTUOTI apie tai, kas yra gerai, o kas blogai. Stengiamės ATPAŽINTI SAVO JAUSMUS ir juos įvardinti.
Palaikymą stengiamės išreikšti įvairiais būdais. Ryte, per pirmąją pamoką dalyvavome visuotinėje istorijos pamokoje, kurioje buvo pasakojama apie Ukrainos šimtmečių istoriją, valstybingumo šaknis. Po pamokos susibūrėme drauge ir savo rimtimi, susikaupimu, atjauta išreiškėme palaikymą Ukrainai. 🇺🇦 
KŪRYBINIS KONKURSAS APIE LIETUVĄ
Mūsų šaunieji ketvirtokai dalyvauja respublikiniame ketvirtų klasių mokinių kūrybiniame konkurse “Pažink Lietuvą”. Vaikai akrostichu sukūrė eilėraščius apie Lietuvą.
EKSPERIMENTAI MOKYKLOJE
1a, 1b, 2a, 2b, 3b klasės dalyvavo edukaciniame renginyje „Spalvų kodas eksperimentai laboratorijoje“. Edukacijos metu vaikai patys savarankiškai eksperimentavo: dėvėjo apsauginius akinius, naudojosi tikrais cheminiais indais. Susipažino ir išbandė įdomiuosius chemijos eksperimentus: spalvinėmis reakcijomis, išbandė kietą anglies dioksidą, laikė ugnį rankose. Jei išmanai mokslą – gali net ugnį suvaldyti!
Mokiniai išsiaiškino, ar kietas anglies dioksidas (-80 C) yra pavojinga medžiaga, kaip su ja elgtis, o tada visi galvojo, kur jo turi žmogus arba kur mokiniai jo jau ragavo? Kai supratome, kad visi gazuoti gėrimai pilni anglies dioksido, nusprendėme, kad iš sulčių galime pasigaminti limonado. Eksperimentų metu pasigaminome Lietuvos trispalvę vėliavą kolbose ir sužinojome, kodėl būtent šios spalvos buvo pasirinktos mūsų vėliavoje.
Mokiniai patyrė neapsakomą mokymosi džiaugsmą!
EDUKACINIS KONKURSAS “OLYMPIS 2021 – RUDENS SESIJA”
Giriame už puikius rezultatus Tarptautiniame edukaciniame anglų kalbos, matematikos, biologijos, lietuvių kalbos ir literatūros konkurse “Olympis 2021 – Rudens sesija”. ŠAUNUOLIAI! ❤
PRIEŠMOKYKLINĖS GRUPĖS VAIKAI REKOMENDUOJA
Vasario 23 d. priešmokyklinės grupės vaikai lankėsi Mažeikių muziejaus eksponuojamoje parodoje „Gyvenime mes – šalia jūsų“. Šią parodą, skirtą Gyvūnų gerovės metams paminėti, sudaro eksponatai iš trijų pajūrio kolekcionierių kolekcijų. Parodoje jie – nebylūs, tyliai žvelgiantys į mus iš skulptūrėlių, indų, paveikslų. Bet gyvenime jie jaučia ir džiaugsmą, ir skausmą. Ir labai nori mūsų meilės. Raginame apsilankyti ir Jus!”.
Įkvėpti artėjančio pavasario priešmokyklinukai savo klasėje įsirengė “žaliąją palangę”. Mokytoja Ž. Kinienė stengiasi skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką, ugdyti atsakomybę už savo aplinką. Juk pavasaris – tai gamtos atgimimas. Pavasariniai žalumynai, pirmieji žydintys augalai džiugina kiekvieno kūną, protą ir sielą!
TARPTAUTINĖ “KINGS” OLIMPIADA
Norime pasveikinti ir pasidžiaugti šauniais mokyklos mokiniais, dalyvavusiais Tarptautinėje “KINGS” olimpiadoje. Sveikiname Emilį G., Tajų M., 3b klasė, mokytoja – V. Viršilienė. Emiliją P., 4a klasė, mokytoja R. Česnauskienė.  Mokiniai dalyvavo įvairių dalykų olimpiados finaluose. Pasiekta šaunių rezultatų ir įvertinimų! Įteikta nemažai pirmojo lygmens diplomų.
 • Emilija lietuvių kalbos olimpiados finale pasiekė net 38 vietą šalies mastu (įvertinimas siekia 98,89%).
 • Tajus pasaulio pažinimo olimpiados finale yra 130 šalies mastu (įvertinimas 97,2%).
 • Emilis matematikos olimpiados finale yra 192 šalies mastu (įvertinimas 94,16%).
ŠAUNUOLIAI! Kviečiame išdrįsti, nebijoti ir savo jėgas išbandyti ir kitus!
BĖGIMAS UŽ LAISVĘ 2022
Didžiuojamės aktyviais, iniciatyviais mūsų mokyklos mokiniais, tėveliais, mokytojais, kurie dalyvavo “Bėgime už laisvę 2022”.
ŠVENČIU LIETUVĄ
Žiburiukai sveikina LIETUVĄ su jos švente. 💛💚❤ Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai didžiuojasi esą Lietuvos piliečiai. Koks stiprus patriotiškumo jausmas atsispindi jų kūryboje! Dalyvaujame Europos Parlamento nario profesoriaus Liudo Mažylio organizuotame pasaulio lietuvių esė ir eilėraščių konkurse ,,Švenčiu Lietuvą“. Mokiniai kūrė eilėraščius, kurie atspindėtų santykį su gimtine, tėviške, šalimi, Vasario 16-ąją švenčiančią 104-ąjį gimtadienį ir atsakė į klausimą „Kokią Lietuvą kuriu?“.
SVEIKINIMAI LIETUVAI

Įvairiausiais būdais minėjome artėjantį Lietuvos gimtadienį.

 • 4a klasėje (mokytoja R. Česnauskienė) vyko viktorina “Pasveikinkim vieni kitus!”. Mokiniai komandose šoko, dainavo, rungėsi žiniomis apie Lietuvos istoriją. Vyko entuziastinga dvikova!!! Laimėjo Lietuva!!!
 • 3a klasėje (mokytoja A. Žvinklienė) vyko dailaus rašto konkursas. Mokiniai Lietuvai dovanojo savo kūrybą.
 • 2b klasės (mokytoja V. Viršlienė) mokiniai dalyvavo viktorinoje “Ką žinai apie savo šalį Lietuvą?”. Mokiniai, susiskirstę į grupes, atsakinėjo į klausimus  su dideliu užsidegimu. Žinių antrokai tikrai turi. Pralaimėjusių nebuvo – laimėjo draugystė. Visus vienijo ne tik sutelktos mintys apie savo šalį Lietuvą, bet ir trispalvės sagės, kuriomis pasipuošė kiekvienas viktorinos dalyvis.
 • Mūsų šaunieji PUG mokinukai visą savaitę intensyviai analizavo Lietuvos istoriją, simbolius, Lietuvai svarbių žmonių biografijas.
  Priešmokyklinės grupės vaikai siunčia sveikinimą LIETUVAI artėjančios šventės proga: https://www.facebook.com/ziburelio.pradine/videos/5009178619141889
 • Sveikinimai Lietuvai šokio ritmu https://www.facebook.com/ziburelio.pradine/videos/394867825776495

SVARBIAUSIA – BENDRADARBIAUTI!

Vasario 11 dieną dalyvavome didžiausioje bendradarbiavimo pamokoje Vasario 16-ąjai paminėti, prisijungėme prie projekto „Bendradarbiaujančios klasės“ ir nutiesėme gražius bendradarbiavimo ir draugystės tiltus su kitomis Lietuvos mokyklomis.
 • Mokytoja Jūratė Jastrumskienė (2a) bendradarbiavo su Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 b klase. Mokytojos ir mokiniai pristatė vieni kietiems savo klases, kalbėjo tarmiškai, dainavo dainas. Kūrė penkiaeilius apie Lietuvą. Nuspręsta bendradarbiauti ir toliau!
 • Mokytoja Alė Vizgirdienė (1b) bendradarbiavo su Radviliškio Vaižganto progimnazijos pirmokais. Vaikai vieni kitus pasveikino, pristatė savo miestus, varžėsi Kahoot žaidime apie Lietuvą, piešė ir dalinosi savo darbais, geromis emocijomis.
 • Mokytoja Virginija Gromakovienė (4b) bendradarbiavimo pamokoje susitiko su Raseinių raj. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos ketvirtokais. Mokiniai visą savaitę rinko patarles apie Tėvynę, gimtinę, jas užrašė, iliustravo. Savo darbą dovanojo naujiems draugams ir Lietuvai. Pamokos metu pristatė šokį „Esu aš vėliava…“, džiaugėmės draugų prisistatymu, dalyvavome protmūšyje apie Lietuvą. Aktyvios pertraukos metu mokiniai sportavo, šoko.
 • Mokytoja Daliutė Vadeikienė (1a) bendradarbiavo su Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos specialistais – tarp nuostabių knygų gyvenančiais personažais Raganaite ir Kiškiu Mažeikiškiu. Vyko viktorina ir virtuali kelionė po Lietuvą.
VISI NUSPRENDĖME BENDRADARBIAUTI, DRAUGYSTĘ TĘSTI IR TOLIAU!
SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ
Vasario 7-13 dienomis minima “Saugesnio interneto” savaitė. Ją paminėjome ir savo mokykloje. 3-4 klasių mokiniai klasių valandėlių metu dalyvavo saugumo internete ir skaitmeninio pilietiškumo programoje “Būk Interneto Genijus”. Tolimesni mūsų tikslai: visi mokyklos mokiniai – “Interneto Genijai”! MUMS svarbiausia, kad vaikai būtų saugūs ir sėkmingi skaitmeninio pasaulio piliečiai. Siekiame internetinėje erdvėje būti SUMANŪS, BUDRŪS, STIPRŪS, GERANORIŠKI, DRĄSŪS. Per savaitę nuveikėme nemažai darbų:
 • Nufilmavome “Saugaus interneto” podcast’ą “Ir vėl tie Žiburiukai”.
 • Išbandėme savo žinias spręsdami “Draugiško interneto” testus: Ar esi saugus internete? Ar atpažįsti sukčiavimą internete? Ar saugai asmens duomenis internete? Ar atpažįsti patyčias internete?
 • Tyrinėjome asmeninės informacijos apie išgalvotą personažą rinkinį, kad galėtume susidaryti nuomonę apie tam tikrą žmogų. Stengėmės suprasti būdus, kaip informacija apie žmones atsiduria internete. Apsvarstėme, kaip žmonės yra vertinami pagal tai, ką jie skelbia internete. Įvertinome informacijos tikslumą ir pamatėme skirtumą tarp prielaidų, nuomonių ir faktų.
 • Apžvelgėme keturis parašytus scenarijus ir aptarėme, koks galėtų būti geriausias kiekvieno jų sprendimas dėl privatumo. Tyrinėjome, kaip privatumas gali būti suvokiamas skirtingų žmonių. Supratome, kaip skirtingi scenarijai reikalauja skirtingo privatumo lygio.
 • Naudodamiesi tik jaustukais, kūrėme marškinėlius, kuriais stengėmės išreikšti save. Šios užduoties metu supratome, kad skirtingi žmonės tą pačią žinią gali interpretuoti skirtingai.
 • Suvokėme, kad dalinimasis kažkuo internete prilygsta medijų kūrimui.
100 DIENŲ MOKYKLOJE
Šiandien pirmokai šventė šimtadienį – 100 dienų mokykloje. Šią tradicinę šventę organizavo jų mokytojos ir tėveliai. Pirmokėliai džiaugėsi įveikę pirmąją sukaktį mokykloje – 100 dienų, kai jie jau yra mokiniai. 100 mažų dienelių, kai žengia mokslo, pažinimo ir žinių pasaulio takais. Bet tai ir 100 svarbių dienų, nes žengti per šį pasaulį nėra lengva. Jis pilnas iššūkių, naujų darbų, sėkmių ir nesėkmių, pasiekimų ir laimėjimų. Mažieji šventės dalyviai įrodė, kad išmoko ne tik skaityti, skaičiuoti, bet ir pagarbos, draugiškumo vienas kitam. Šventę vainikavo siurprizas – Šimtadienio tortas.
MOKINIŲ TARYBOS IŠŠŪKIS VISAI MOKYKLOS BENDRUOMENEI
Įveikėme Mokinių Tarybos mums mestą iššūkį ir Valentino dieną paminėjome šiandien, vasario 10 dieną! Kiek daug laiškų, atvirukų, sveikinimų parašyta! Kiek daug gražių žodžių vienas kitam pasakyta! Kaip ryškiai – raudonai “Žiburėlis” šiandien žiba! Ir staigmena mokytojoms įgyvendinta! https://www.facebook.com/ziburelio.pradine/videos/244518214513187
PILIETIŠKUMO UGDYMO DIENA PAILGINTOS DIENOS GRUPĖJE
Artėjančios valstybės atkūrimo dienos proga pailgintos dienos grupėje – pilietiškumo ugdymo diena: “Kelionė po Lietuvą”. Mokiniai susiskirstę į komandas (“Lietuva”, “Lietuvaičiai”, “Tankai”) dalyvavo viktorinoje ir patikrino savo žinias. Sveikinimai nugalėtojams!
MES ŠIANDIEN BUVOME – ATRADĖJAI!
Sakoma, kad žinioms sienos negalioja, todėl šiandien kone visa mokyklos bendruomenė dalyvavo didžiausioje nuotolinėje pamokoje – MOKONOMIKA.
„Mokonomikos“ pamoka prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas – kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.
Kiek daug įdomių dalykų nuveikėme! Sužinojome, kaip pabusti geresniame pasaulyje, aptarėme gimtadienio planą ir stebuklingus miško lobius, sužinojome skauto kuprinės paslaptį, mokėmės gestų kalbos, tvarumo magijos – iš senų džinsų pasiuvome prijuostę! Dalyvavome karatė treniruotėje, planavome savo šeimos biudžetą, aiškinomės namų laboratorijos paslaptis ir kt.
Kad mūsų mokinukams patiko MOKONOMIKOS pamokos, galime matyti iš jų atsiliepimų, susidomėjusių veidų, aktyvaus įsitraukimo į kiekvieną veiklą ir plačių šypsenų!
AUGU SAUGUS IR ATSAKINGAS
Mokytoja A. Vizgirdienė ir jos mokiniai (1b klasė) dalyvauja saugaus eismo projekte “Augu saugus ir atsakingas”. Vienas iš projekto uždavinių yra kurti saugesnę aplinką bei skatinti mokinių sąmoningumą, atsakingą požiūrį į savo, kaip eismo dalyvio, elgesį ir veiksmus.
Pirmoji projekto užduotis: “Neužsisegi saugos diržo – elgiesi neatsakingai. Ar susimąstai apie galimus padarinius?” ĮGYVENDINTA.
Kviečiame peržiūrėti, kur keliavo 1b klasė: https://www.facebook.com/ziburelio.pradine/videos/4467971516640818
Svarbiausia atkreipti dėmesį, kad jie itin kruopščiai prisisegę saugos diržus, nes puikiai suvokia jų svarbą!

SUSIPAŽINKIME!

Kviečiame visus susipažinti su šauniausiais, geriausiais „Žiburėlio“ pradinės mokyklos pirmokais ir jų mokytojomis. Mokyklos pirmokų adaptacijos tyrimas atskleidė, kad mokiniai puikiai jaučiasi mūsų mokykloje, o tyrimo išvadą dar kartą patvirtina ir jų teiginiai šiuose piešiniuose: „Mokykloje man labiausiai patinka mokytis“, „Mokykloje man labiausiai patinka mokytojos ir klasės draugai“. Kiek daug būsimų policininkų, gaisrininkų, mokytojų! Kokie jie visi unikalūs ir išskirtiniai! Tai atsiskleidžia iš jų piešinių, minčių ir pomėgių.

MOKINIŲ TARYBA

Susipažinkite! Tai pati šauniausia „Žiburėlio“ pradinės mokyklos komanda – Mokinių Taryba, kurios koordinatorė – dir. pavaduotoja ugdymui, socialinė pedagogė Kornelija Arnotienė. Kiek daug naujų idėjų aptarta! Kaip intensyviai diskutuota, organizuota, planuota! Kiek daug energijos ir ryžto! Viso to linkime ir Jums visiems!
Sausio 13 d. – Laisvės gynėjų diena. Ši diena – tai pavyzdys ir priminimas, jog galime būti kartu ir sugebame išlikti vieningi.💛💚❤
PILIETINĖ AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“
Sausio 13-ąją prisiminkime istorinius įvykius ir pagerbkime žuvusius laisvės gynėjus.
🇱🇹 8.00 val. pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ – languose uždegamos atminimo žvakutės.
🇱🇹 Sausio 13-tąją – Pilietiškumo ir bendrystės valanda. Menama Laisvės banga nuvilnys visų Mažeikių moksleivių lūpomis, sveikinimo žodį tars socialiniai partneriai, rėmėjai, švietimo įstaigų steigėjas – Mažeikių rajono savivaldybė. Kalbėsime apie Laisvę su didele, šviesia viltimi, kuri buvo iškovota mūsų visų…
🇱🇹 Sausio 13-ąją, 12.00 val. kviečiame prisijungti ir stebėti transliaciją per Mažeikių rajono savivaldybės Facebook paskyrą. Mūsų mokyklos mokinys Denas Golovanovas tars sveikinimo žodį.

KNYGŲ KALĖDOS

4a klasės mokiniai dovanojo mokyklos bibliotekai knygas. Dėkojame kiekvienam mokiniui už geranoriškumą ir tėveliams už rūpestingumą bei skatinimą dalintis.
MANO KALĖDŲ ELFAS
Gustas Liaugminas (4a), Majus Kožitevas (4a) ir Emilis Malinauskas (2b) dalyvavo Šiaulių techninės kūrybos centro organizuotame fotografijų konkurse “Mano Kalėdų elfas”. Emilis laimėjo pirmą vietą. Sveikinimai!
ADVENTO RYTĄ…
Kai bendrumo jausmas suteikia vidinės ramybės ir laimės. Adventas – rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas, kurį “Žiburėlio” pradinėje mokykloje norime sukurti ypatingą. Ankstų pirmadienio rytą, su melodinga daina ir spindinčiais žibintais rankose, laimingi ir džiugūs, susirinkome prie advento vainiko. Mokyklos direktorė Vitalija uždegė pirmąją žvakę – Pranašų žvakę, visiems palinkėjo gražaus advento laiko. Dalinkimės šiluma, būkime laimingi! Jaukaus advento laiko!
GRAŽUS KETVIRTOKŲ BENDRADARBIAVIMAS SU PUG
Ketvirtokai sugalvojo užduotį mažiesiems PUG vaikams – reikėjo atpažinti pasaką, ją nuspalvinti. Dirbdami komandoje pasiekėme nuostabių rezultatų. PUG mokiniai dėkoja ketvirtokams už įtraukiančią užduotį. Buvo taip įdomu, kad dirbome tai atsigulę, tai atsisėdę!
ŠEŠĖLIŲ TEATRAS
Visa mokyklos bendruomenė nuotoliniu būdu stebėjo šešėlių teatro spektaklį – “Batsiuvys”. Dėkojame Mažeikių lopšelis-darželis “Žilvitis” Mokiniai su dideliu susidomėjimu stebėjo spektaklį, o vėliau ir patys bandė kurti savo šešėlių teatrą.
DOVANOS BEGLOBIAMS GYVŪNAMS
Kaip sakėme, taip ir padarėme – advento savaitę pradėjome nuo gerų darbų. Stengėmės bent maža dalele prisidėti prie beglobių gyvūnų gerovės. Kaip smagu ne tik gauti, bet ir duoti!

GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMA TREČIOKAMS

Užsiėmimuose taikant kognityvinės elgesio terapijos principus siekiama vaikus išmokyti atpažinti ir įvardinti savo emocijas, reflektuoti ir imtis individualiai priimtinų prevencinių veiksmų. 3a ir 3b klasių mokiniai išbandė meno terapiją – kūrė fraktalus. Juose vėliau įžvelgėme pačių nuostabiausių dalykų! Dėkojame psichologei Elenai Šmitienei.

GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMA KETVIRTOKAMS

Mūsų mokyklos 4 klasės mokiniai spalio-lapkričio mėnesį dalyvauja geros savijautos programoje „TEISINGAI MĄSTYK – GERAI JAUSKIS“. Užsiėmimus veda psichologė Skaistė Rimkienė. Programos tikslas – supažindinti vaikus su relaksacijos, nusiraminimo ir kitomis streso valdymo technikomis. Užsiėmimų metu vaikai mokosi:

 • Valdyti savo kvėpavimą ;
 • Būti dėmesingais;
 • Išbūti su sunkiomis emocijomis;
 • Nesusitapatinti su savo mintimis;
 • Lavina gebėjimą susikurti raminančius vaizdinius;
 • Kurti adekvačios savivertės jausmą;
 • Mokosi įvardyti ir pažinti kūno pojūčius, kuriuos sukelia mintys/jausmai.
Dalinamės su jumis akimirkomis iš vykstančių užsiėmimų. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokiniai turi galimybę įgyti šių įgūdžių ir tikimės, kad galės juos pritaikyti savo gyvenime.

TOLERANCIJOS DIENA

Spalvotas, kaip pasaulis, gražus ir tolerantiškas mūsų miestas.

VĖLINĖS

Prisimename tuos, kurių dėka esame, kuriuos prisiminus iškyla daug gražių akimirkų… Dorinio ugdymo pamokoje antrokai su meile ir dėkingumu gamino ir ,,uždegė” žvakeles už brangius mirusius artimuosius.

SULAUKĖME SVEČIŲ …

Pas mus lankėsi mūsų mažieji draugai iš lopšelio – darželio “Žilvitis”. Kokie smalsūs ir nuoširdūs mažieji mokinukai! Lauksime JŪSŲ sugrįžtant rugsėjį! Gaminome dovaną būsimiems pirmokams – žaislinę knygelę apie „Žiburėlį“. Visi dirbo labai atsakingai, su meile.

BĖGIMO VARŽYBOS „MAŽEIKIŲ PARKŲ TAURĖ 2021“

Sveikiname Elzę Šimkutę, dalyvavusią varžybose ir laimėjusią antrą vietą.

ANTROKAI IR PADŪKĘ LAPAI…

PASAULINĖ GYVŪNIJOS IR GYVŪNŲ GLOBĖJO ŠVENTO PRANCIŠKAUS ASYŽIEČIO DIENA

Spalio 4 d. visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė gyvūnijos ir gyvūnų globėjo švento Pranciškaus Asyžiečio diena. Išreikšdami savo rūpestį ir meilę gyvūnėliams, mūsų mokyklos trečiokai, būrelių ,,Išmanieji gudručiai” ir ,,Šviesos klubo” mokiniai, piešė piešinius, kūrė darbelius iš popieriaus, antrinių žaliavų. Akelės spindėjo, širdelės spurdėjo džiaugsmu, juk gyvūnai – mūsų draugai. Mylėkime ir saugokime juos!!!

SMAGI VIEŠNAGĖ MIESTO VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

1b klasės mokiniai lankėsi miesto viešojoje bibliotekoje. Pirmokus prie durų pasitiko ,,geroji ragana”, kuri supažindino su knygų šventove. Vaikai mėgavosi mini spektakliuku, sužinojo apie knygų įvairovę, smagiai pramogavo ant interaktyvių grindų.

PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS VAIKAI SMALSAUJA…

Mažieji PUG keliautojai nepabijojo lietaus ir aplankė Senamiesčio parke surengtą žemės ir aplinkos meno instaliacijų kūrybos parodą “Gamtoje iš gamtos”.

VISA BALTICA ŠOKA

Rugsėjo 22 d. prisijungėme prie akcijos „Visa „Baltica“ šoka“. Šešis metus ji buvo rengiama kaip ,,Visa Lietuva šoka“ , o šiais metais išaugo į tradicinių šokių šventę, suvienijančią visų trijų Baltijos šalių šokėjus. Džiaugiamės galėdami būti viso to dalimi.

JUDUMO SAVAITĖ 2021

EDUKACIJA APIE PIEMENĖLIUS

Šiltoje saulės atokaitoje ir rudeniniais lapais nuklotoje mokyklos kiemo aikštelėje vaikai turėjo galimybę ne tik išgirsti pasakojimų apie piemenėlių vargelius ganant žąsis, bet ir pažaisti smagius jų laisvalaikio žaidimus. O žaisti galėdavo tik tol, kol žąselės pasisotinusios ilsėdavosi…Dėkojame edukaciją vedusiai muziejininkei Jūratei Miliauskytei už aktyvią ir smagią pamoką.

AKIMIRKOS IŠ RUGSĖJO PIRMOSIOS…

Skip to content