PASAULINĖ BALTOSIOS LAZDELĖS DIENA

Žmogui duoti penki pojūčiai pasauliui pažinti. Akys leidžia matyti erdvę ir spalvas, ausys yra kelias į garsų pasaulį, uoslė sudaro galimybę užuosti pavasarinės žemės kvėpavimą, skonio pojūtis leidžia džiaugtis maistu, o lytėjimas leidžia apčiuopti daiktus, patirti jų švelnumą ar šiurkštumą. Visi šie pojūčiai žmogui reikalingi. Tačiau, kaip keičiasi gyvenimas, kai netenkame vieno iš jų – regėjimo?
Spalio 15 d. – Baltosios lazdelės diena – tai priminimas matantiems, kad šalia mūsų gyvena žmonės, kurių pasaulyje saulė šildo, bet nešviečia…. Todėl, siekiant atkreipti mokinių dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, Mažeikių „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje, logopedės Vilmos Zeleckienės iniciatyva svečiavosi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos narys Algimantas Balčiūnas, kuris mokiniams papasakojo apie Pasaulinę baltosios lazdelės dieną, supažindino su Brailio raštu, baltąja lazdele, įvairiomis priemonėmis (didinamuoju stiklu, garsinėmis svarstyklėmis, laikrodžiais, termometru, aparatu įgarsinančiu rūbų spalvas ir kt.), kurios palengvina regėjimo negalią turinčių žmonių kasdienybę. Mokiniai ir mokytojos turėjo galimybę, vaikštant užrištomis akimis, bent trumpam įsijausti į neregio pasaulį ir pabandyti pažinti supantį pasaulį per pojūčius: liečiant, klausantis, užuodžiant ir bandant orientuotis erdvėje visiškoje tamsoje.
Dėkojame už labai, labai prasmingas ir naudingas pamokas.