Prailgintos dienos grupę lankantiems mokiniams vasario mėn. pravesta pamokėlė „Kad dantukai būtų sveiki“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė priminė vaikams apie dantų ir burnos higienos svarbą, dantukų valymo ir burnos higienos taisykles, kad dantukai būtų sveiki, o šypsenos gražios. Specialistė kalbėjo, kad būtina nors kartą per metus dantukus pasitikrinti pas gydytoją odontologą, o jeigu atsiranda „skylučių“ ir dažniau. Vaikai galėjo pasimokyti valyti dantukus ir pademonstruoti dantų valymo įgūdžius, naudodami dantų muliažą.

3 kl. mokiniams vasario mėn. pravestos užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir supratimo apie antibiotikų vartojimą pamokos – pokalbiai „Kas tie antibiotikai?“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokiniams papasakojo, kokios yra peršalimo ligų, gripo ir kitų užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonės, akcentavo, kad svarbiausios iš jų yra skiepai, asmens higienos laikymasis, dažnas ir teisingas rankų plovimas, imuniteto stiprinimas. Užsiėmimų metu buvo prisiminta, kaip teisingai plauti rankas, panaudota vaizdinė priemonė „Bakterijų maišelis“. Specialistė vaikams papasakojo, kad antibiotikai yra vaistai, kurie gydo tik bakterines infekcijas, bet nepadeda gripo atveju, kad šiuos vaistus reikia vartoti atsakingai, tik paskyrus gydytojui, aptartos kitos antibiotikų vartojimo
taisyklės.

Vasario mėn. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiams pravedė fizinio aktyvumo skatinimo ir taisyklingos laikysenos pamokėlę „Taisyklinga laikysena“. Pamokos tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, supažindinti vaikus su taisyklingos laikysenos reikšme sveikatai, gerai savijautai, kaulų ir raumenų sistemos būklei bei išvaizdai, išmokyti pratimų, padedančių išlaikyti ir suformuoti taisyklingą laikyseną. Pamokos metu mokinukai mankštinosi kartu visuomenės sveikatos priežiūros specialiste, mokėsi taisyklingą laikyseną formuojančių pratimų.

Gripo ir peršalimo ligų profilaktika

Sausio mėn. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė priešmokyklinio ugdymo grupės ir prailgintos dienos grupės mokinukams pravedė sveikatos ugdymo pamokėles „Peršalimas. Gripas. Kaip išvengti?“ ir „Rankų higiena“.

Užsiėmimų tikslas – supažindinti vaikus su peršalimo ligų ir gripo požymiais, skirtumais, profilaktikos būdais, kaip teisingai plauti rankytes.

Pamokėlių metu specialistė mokiniams papasakojo apie peršalimo ligų ir gripo požymius, skirtumus, profilaktikos būdus, parodė informacinius filmukus „Apie rankų higieną“ , „Mokslo sriuba apie bakterijas ir virusus“, priminė, kad vienas iš svarbiausių apsisaugojimo nuo gripo ir kitų užkrečiamųjų ligų būdų yra dažnas rankų plovimas. Vaikai mokėsi, kaip teisingai plauti rankas, buvo panaudota vaizdinė priemonė „Bakterijų maišelis“.