PIEŠINIŲ KONKURSAS „VAISIAI IR DARŽOVĖS – VITAMINŲ ŠALTINIS“         

Lapkričio 8 d. minima Europos sveikos mitybos diena. Su po rudens atostogų susirinkusiais „Žiburėlio“ pradinės mokyklos 1 kl. ir priešmokyklinės grupės vaikučiais visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė aptarė Maisto pasirinkimo piramidę, papasakojo, kad svarbu kasdien pusryčiauti, valgyti įvairų maistą, kasdien suvalgyti vaisių ir daržovių, kadangi juose yra daug naudingų maistinių medžiagų ir vitaminų. Vaikai piešinukuose ir meniškuose darbeliuose įamžino savo mėgstamiausius vaisius ir daržoves.

AKCIJA „SVEIKOS ŠYPSENOS PAŽADAS“

Spalio mėn. Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos pirmokai  įsijungė į Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dantukų priežiūros ir burnos higienos akciją „Sveikos šypsenos pažadas“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė pravedė mokinukams pamokėles apie tai, kaip teisingai valyti ir prižiūrėti dantukus. Visą mėnesį vaikai, padedami tėvelių, burnos higienos įgūdžius įtvirtino valydami dantukus ryte ir vakare, po kiekvieno valymo užklijuodami plakate lipduką. Pamokėlė apie dantukų priežiūrą pravesta ir priešmokyklinės grupės mokiniams.

UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKOS IR RANKŲ HIGIENOS PAMOKĖLĖS

Rugsėjo – spalio mėn. Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikučiai ir pirmos klasės mokinukai kartu su  visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Vitalija Pociene pamokėlėse aptarė, kaip elgtis, kad išvengti koronaviruso ir kitų peršalimo ligų, kaip teisingai plauti rankutes, mokėsi kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Pailgintos dienos grupę lankantiems mokiniams vasario mėn. pravesta pamokėlė „Kad dantukai būtų sveiki“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė priminė vaikams apie dantų ir burnos higienos svarbą, dantukų valymo ir burnos higienos taisykles, kad dantukai būtų sveiki, o šypsenos gražios. Specialistė kalbėjo, kad būtina nors kartą per metus dantukus pasitikrinti pas gydytoją odontologą, o jeigu atsiranda „skylučių“ ir dažniau. Vaikai galėjo pasimokyti valyti dantukus ir pademonstruoti dantų valymo įgūdžius, naudodami dantų muliažą.

3 kl. mokiniams vasario mėn. pravestos užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir supratimo apie antibiotikų vartojimą pamokos – pokalbiai „Kas tie antibiotikai?“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokiniams papasakojo, kokios yra peršalimo ligų, gripo ir kitų užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonės, akcentavo, kad svarbiausios iš jų yra skiepai, asmens higienos laikymasis, dažnas ir teisingas rankų plovimas, imuniteto stiprinimas. Užsiėmimų metu buvo prisiminta, kaip teisingai plauti rankas, panaudota vaizdinė priemonė „Bakterijų maišelis“. Specialistė vaikams papasakojo, kad antibiotikai yra vaistai, kurie gydo tik bakterines infekcijas, bet nepadeda gripo atveju, kad šiuos vaistus reikia vartoti atsakingai, tik paskyrus gydytojui, aptartos kitos antibiotikų vartojimo
taisyklės.

Vasario mėn. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiams pravedė fizinio aktyvumo skatinimo ir taisyklingos laikysenos pamokėlę „Taisyklinga laikysena“. Pamokos tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, supažindinti vaikus su taisyklingos laikysenos reikšme sveikatai, gerai savijautai, kaulų ir raumenų sistemos būklei bei išvaizdai, išmokyti pratimų, padedančių išlaikyti ir suformuoti taisyklingą laikyseną. Pamokos metu mokinukai mankštinosi kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste, mokėsi taisyklingą laikyseną formuojančių pratimų.

Gripo ir peršalimo ligų profilaktika

Sausio mėn. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė priešmokyklinio ugdymo grupės ir prailgintos dienos grupės mokinukams pravedė sveikatos ugdymo pamokėles „Peršalimas. Gripas. Kaip išvengti?“ ir „Rankų higiena“.

Užsiėmimų tikslas – supažindinti vaikus su peršalimo ligų ir gripo požymiais, skirtumais, profilaktikos būdais, kaip teisingai plauti rankytes.

Pamokėlių metu specialistė mokiniams papasakojo apie peršalimo ligų ir gripo požymius, skirtumus, profilaktikos būdus, parodė informacinius filmukus „Apie rankų higieną“ , „Mokslo sriuba apie bakterijas ir virusus“, priminė, kad vienas iš svarbiausių apsisaugojimo nuo gripo ir kitų užkrečiamųjų ligų būdų yra dažnas rankų plovimas. Vaikai mokėsi, kaip teisingai plauti rankas, buvo panaudota vaizdinė priemonė „Bakterijų maišelis“.