Menu Close

Renginiai ir užsiėmimai

PAMOKOS „IŠMOK SUTEIKTI PIRMĄJĄ PAGALBĄ“

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė „Žiburėlio“ pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikučiams, 4 a ir 4 b kl. mokiniams prieš prasidedant vasaros atostogoms pravedė pirmos pagalbos pamokėles. Vaikai mokėsi, kaip padėti draugui nelaimėje, kaip suteikti pirmą pagalbą esant traumoms, žaizdoms ir nubrozdinimams, nudegimams, kraujuojant iš nosies, ištikus saulės smūgiui, užspringus. „Pelėdžiukams“ specialistė padovanojo užduočių knygeles „Ypatingi vaikai“, kurios vaizdžiai supažindina vaikus apie pirmą pagalbą.

4 kl. mokiniams pamokėlių metu primintos saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisyklėmis. Linkėdama smagių ir saugių vasaros atostogų, sveikatos priežiūros specialistė pabrėžė, kad poilsiaujant svarbiausia atsakingai elgtis, laikytis nurodytų taisyklių, o įvykus nelaimingam atsitikimui, pirmiausiai į pagalbą kviesti suaugusius bei skambinti telefonu 112.

JUDANTI KLASĖ

Gegužės mėn. 1 a kl., 1 b kl., 3 b kl. ir priešmokyklinė grupė „Pelėdžiukai“, paskatinti visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Vitalijos Pocienės, įsijungė į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuotą akciją „Judanti klasė“. Visi vaikai, kurie įsijungė į iniciatyvą „Judanti klasė“, priėmė iššūkį ir stengėsi kasdien judėti 60 ir daugiau minučių per dieną. Priešmokyklinukai kas rytą, jeigu leido oro sąlygos, mankštinosi lauke, kasdien vyko sporto valandėlė, kurios metu kartu su mokytoja vaikai žaidė judriuosius žaidimus, estafetes. Vyresni mokinukai sportavo, mankštinosi, šoko mokykloje kartu su mokytojomis, o nuotolinio ugdymo metu, bei po pamokų ir savaitgaliais sportavo, žaidė, važinėjosi dviračiais ir paspirtukais lauke su tėveliais ir kitais šeimos nariais. Vaikai sako, kad kasdienis judėjimas ir mankšta kartu su klasės draugais ar šeimos nariais buvo
smagi patirtis. Kartu judėti, sportuoti, šokti linksma, tai tapo jau kasdieniu įpročiu, kurį mokinukai tęs ir pasibaigus akcijai.

PASAULINĖ DIENA BE TABAKO

Gegužės 31d. Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokykloje surengta akcija „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“ ir paminėta Pasaulinė diena be tabako. Akcijoje dalyvavo priešmokyklinė grupė „Pelėdžiukai“ ir 4 a kl. mokiniai kartu su mokytojomis ir sveikatos priežiūros specialiste.

AKCIJA „SVEIKATOS GĖLĖS“

Sveikata – brangiausias žmogaus turtas. Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui. Balandžio 7d. minima Pasaulinė sveikatos diena.

Pasaulinė sveikatos organizacija skelbia, kad sveikata yra visapusė fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligų ar negalavimų nebuvimas. Šiuo metu, kai visas Pasaulis kovoja su virusu, kai mus vis dar riboja karantinas, sveikatos sąvoka įgauna dar didesnę prasmę. Ką kiekvienas turėtume daryti, kad šios vertybės neprarastume?

„Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokinukai kartu su mokytojomis balandžio mėn. minėdami Pasaulinę sveikatos dieną, įsijungė į akciją „Sveikatos gėlės“. Akciją organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė. Specialistė balandžio mėn. apsilankė kiekvienoje klasėje, priminė svarbiausias sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo rekomendacijas mokiniams. Kiekviena klasė kūrė, piešė, spalvino, gamino gėles, ant kiekvieno gėlės žiedlapio užrašė, nupiešė, kas vaikų nuomone daro žmogų sveiką ( judėjimas, sportas, sveika mityba, gera nuotaika, higiena, bendravimas ir kt.). Sveikatos gėlėmis pražydo, pasipuošė mokyklos fojė.

SVEIKATOS UGDYMO PAMOKĖLĖ „SUSIPAŽINK SU SAVO KŪNU“

Pamokėlę „Susipažink su savo kūnu“ priešmokyklinės grupės mokinukams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pravedė balandžio 14d. Pamokėlės metu vaikai sužinojo, kad po žmogaus oda slepiasi raumenys ir kaulai, raizgosi kraujagyslės ir nervai. Specialistė į pamokėlę atsinešė labai įdomią mokymo priemonę „Žmogaus muliažas“. Ši vaizdinė priemonė vaikučiams padėjo suprasti, kaip žmogaus kūno viduje yra išsidėstę svarbūs organai: smegenys, širdis, plaučiai, skrandis, inkstai. Specialistė papasakojo, kokias svarbias funkcijas jie atlieka. Pamokėlę pabaigėme visi kartu mankštindamiesi skambant linksmai dainelei.

PIEŠINIŲ KONKURSAS „VAISIAI IR DARŽOVĖS – VITAMINŲ ŠALTINIS“

Lapkričio 8 d. minima Europos sveikos mitybos diena. Su po rudens atostogų susirinkusiais „Žiburėlio“ pradinės mokyklos 1 kl. ir priešmokyklinės grupės vaikučiais visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė aptarė Maisto pasirinkimo piramidę, papasakojo, kad svarbu kasdien pusryčiauti, valgyti įvairų maistą, kasdien suvalgyti vaisių ir daržovių, kadangi juose yra daug naudingų maistinių medžiagų ir vitaminų. Vaikai piešinukuose ir meniškuose darbeliuose įamžino savo mėgstamiausius vaisius ir daržoves.

AKCIJA „SVEIKOS ŠYPSENOS PAŽADAS“

Spalio mėn. Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos pirmokai įsijungė į Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dantukų priežiūros ir burnos higienos akciją „Sveikos šypsenos pažadas“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė pravedė mokinukams pamokėles apie tai, kaip teisingai valyti ir prižiūrėti dantukus. Visą mėnesį vaikai, padedami tėvelių, burnos higienos įgūdžius įtvirtino valydami dantukus ryte ir vakare, po kiekvieno valymo užklijuodami plakate lipduką. Pamokėlė apie dantukų priežiūrą pravesta ir priešmokyklinės grupės mokiniams.

UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKOS IR RANKŲ HIGIENOS PAMOKĖLĖS

Rugsėjo – spalio mėn. Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikučiai ir pirmos klasės mokinukai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Vitalija Pociene pamokėlėse aptarė, kaip elgtis, kad išvengti koronaviruso ir kitų peršalimo ligų, kaip teisingai plauti rankutes, mokėsi kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Pailgintos dienos grupę lankantiems mokiniams vasario mėn. pravesta pamokėlė „Kad dantukai būtų sveiki“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė priminė vaikams apie dantų ir burnos higienos svarbą, dantukų valymo ir burnos higienos taisykles, kad dantukai būtų sveiki, o šypsenos gražios. Specialistė kalbėjo, kad būtina nors kartą per metus dantukus pasitikrinti pas gydytoją odontologą, o jeigu atsiranda „skylučių“ ir dažniau. Vaikai galėjo pasimokyti valyti dantukus ir pademonstruoti dantų valymo įgūdžius, naudodami dantų muliažą.

3 kl. mokiniams vasario mėn. pravestos užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir supratimo apie antibiotikų vartojimą pamokos – pokalbiai „Kas tie antibiotikai?“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokiniams papasakojo, kokios yra peršalimo ligų, gripo ir kitų užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonės, akcentavo, kad svarbiausios iš jų yra skiepai, asmens higienos laikymasis, dažnas ir teisingas rankų plovimas, imuniteto stiprinimas. Užsiėmimų metu buvo prisiminta, kaip teisingai plauti rankas, panaudota vaizdinė priemonė „Bakterijų maišelis“. Specialistė vaikams papasakojo, kad antibiotikai yra vaistai, kurie gydo tik bakterines infekcijas, bet nepadeda gripo atveju, kad šiuos vaistus reikia vartoti atsakingai, tik paskyrus gydytojui, aptartos kitos antibiotikų vartojimo
taisyklės.

Vasario mėn. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiams pravedė fizinio aktyvumo skatinimo ir taisyklingos laikysenos pamokėlę „Taisyklinga laikysena“. Pamokos tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, supažindinti vaikus su taisyklingos laikysenos reikšme sveikatai, gerai savijautai, kaulų ir raumenų sistemos būklei bei išvaizdai, išmokyti pratimų, padedančių išlaikyti ir suformuoti taisyklingą laikyseną. Pamokos metu mokinukai mankštinosi kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste, mokėsi taisyklingą laikyseną formuojančių pratimų.

Gripo ir peršalimo ligų profilaktika

Sausio mėn. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Pocienė priešmokyklinio ugdymo grupės ir prailgintos dienos grupės mokinukams pravedė sveikatos ugdymo pamokėles „Peršalimas. Gripas. Kaip išvengti?“ ir „Rankų higiena“.

Užsiėmimų tikslas – supažindinti vaikus su peršalimo ligų ir gripo požymiais, skirtumais, profilaktikos būdais, kaip teisingai plauti rankytes.

Pamokėlių metu specialistė mokiniams papasakojo apie peršalimo ligų ir gripo požymius, skirtumus, profilaktikos būdus, parodė informacinius filmukus „Apie rankų higieną“ , „Mokslo sriuba apie bakterijas ir virusus“, priminė, kad vienas iš svarbiausių apsisaugojimo nuo gripo ir kitų užkrečiamųjų ligų būdų yra dažnas rankų plovimas. Vaikai mokėsi, kaip teisingai plauti rankas, buvo panaudota vaizdinė priemonė „Bakterijų maišelis“.

Skip to content