Menu Close

ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ

Šiaurės šalių literatūros savaitė – trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kuriuo siekiama puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šiais metais skaitymų tema – „Kalėdos Šiaurės šalyse“. Su džiaugsmu prisijungėme prie šio projekto. Skatinant vaikus skaityti, ketvirtokai skaitė garsiai Astridos Lindgren ,,Emilis iš Lionebergos” ištrauką mažiesiems priešmokyklinukams. Mokytojos – Jūratė ir Vilija ruošė klausimus ir užduotėles, kurios padėjo vaikams įsitraukti į pasakojimą ir geriau suprasti jo prasmę. Išklausę ištrauką, 1b klasės mokiniai dalijosi savo įspūdžiais, patirtimi, kaip jie mini Kalėdas, o mokytoja Aušra supažindino su norvegiškomis Kalėdų šventimo tradicijomis, kurias lygino su lietuviškomis. Susėdę jaukiai rateliu prie šviečiančio žibintėlio, 1 a klasės mokinukai ne tik klausėsi mokytojos skaitomos ištraukos iš A. Lindgren knygelės ,,Emilis iš Lionebergos”, bet ir patys bandė skaityti klasės draugams apie tai, kaip mažas berniukas Emilis ir jo šeima laukė Kalėdų, kokiais darbais buvo užsiėmę, kokius patiekalus ruošė ir su kuo jais dalinosi. Aptariant perskaitytą ištrauką, netikėtai pirmokai prisiminė, kad jie jau moka žodį ,,Kalėdos” rašyti rašytinėmis raidėmis. Kilo fenomenalus klausimas: ,,Ar Emilis šį žodį moka parašyti?” Atsakymo į šį klausimą vaikai nusprendė ieškoti ir toliau draugiškai skaitydami knygelę. Bibliotekininkė Alvina su 2a, 3b klasių mokiniais skaitė bibliotekoje, kuri tapo skaitymo susitikimo vieta. Ten, tarp lentynų kupinų įvairių knygų, mokiniai jautėsi lyg maži tyrinėtojai atrandantys pasaulį per knygas. Bibliotekoje mokiniai apžiūrėjo Astridos Lindgren knygų parodėlę.  3a klasės mokiniai taip pat susipažinio ir Astridos Lindgren kūryba, skaitė ir analizavo knygos ,,Emilis iš Lionebergos” ištrauką. Kitokia vyko tikybos pamoka 2b klasėje. Šiaurės šalių pažinimui mokiniai ieškojo šių šalių žemėlapyje, piešė jų vėliavas. Perskaičius knygos ištrauką, mokiniai analizavo ,,Emilio iš Lionebergos” poelgius. Visi vieningai gynė, atjautė Emilį ir nuskriaustuosius. Kaip gera žinoti, kad mūsų vaikai- empatiški, gailestingi ir kilnios širdies .
Skip to content