PASAULINĖ AUTIZMO SUPRATIMO DIENA

Balandžio 2-ąją pasaulis mini Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Šios dienos tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į kylančias problemas šeimoms, auginančioms autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, ugdyti visuomenės supratimą bei toleranciją kitokiems vaikams ir juos auginantiems tėvams. Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos bendruomenė prisijungė prie l/d „Bitutė“ organizuojamos socialinės akcijos „Visi skirtingi, visi lygūs“ ir savo palaikymą bei supratimą išreiškė per simbolius:
  • Begalybės simbolis, naudojamas simbolizuojant neuroįvairovę, kurios kontekste ir matomas autizmas.
  • Mėlynos spalvos akcentai – ši spalva – ženklas visame pasaulyje, kad suprantame ir palaikome!
  • Skėčiai – nes ASS turinčius vaikus meiliai vadiname „Lietaus vaikais“.
Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos bendruomenė siekia, kad visi žmonės – maži ar dideli, esantys tarp mūsų, jaustųsi gerai, atskleistų savo stiprybes ir gebėjimus, būtų suprasti ir jaustųsi bendruomenės dalimi. Tikime, kad bendruomeniškumas, supratingumas, vienybė gali viską! Aukime, tobulėkime ir būkime kartu!